Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Router TP-Link TD-W8901G - brak WiFi zaszyfrowanego

Stalion 01 Apr 2011 14:40 1719 4
    Stalion
    Level 10  
    Witam.

Mam internet z neostrady. Do dnia dzisiejszego wszystko było OK. W chwili obecnej prawdopodobnie router zrestartował sie i od nowa wprowadziłem ustawienia, tzn: PVC2 0/35; wprowadziłem username i hasło. Wszystko gra. W momencie jak przechodzę na zakładkę Wireless chce ustawić Authentication Type w taki sposób aby należało podać hasło. W momencie jak to robię, czy wybieram WEP, czy WPA i wpisuje hasło, router sie zacina i nie mam połączenia z netem, ani z routerem.

Proszę o podpowiedz, w jaki sposób zmienić ustawienia, aby była możliwość korzystania z WiFi tylko i wyłącznie po wpisaniu hasła. W chwili obecnej jest Disabled.

Dodam iż pozostałe ustawienia w Advance Setup w ADSL są następujące:
    ADSL Mode = Auto Sync-Up
    ADSL Type = Annex A/L

Miłego dnia,

M.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    garfields
    Level 14  
    Przywroc router do fabrycznych ustawien skonfiguruj ponownie
    Stalion
    Level 10  
    Spróbowałem, ale nic nie podziałało. Dziękuję za podpowiedź.

Pozdr.

M.
    bobekSAS
    Level 12  
    Przede wszystkim to ustawiaj router po kablu :)

zaloguj się na router, następnie zakładka Interface Setup, potem Wireless i w tej zakładce ustawiasz typ szyfrowania i hasło. Powinno działać.
    lysy1980
    Level 31  
    Jeśli konfigurację robisz po kablu i router nie odpowiada po włączeniu szyfrowania, prawdopodobnie uszkodzone jest radio w routerze. Jak masz na niego gwarancję to oddaj do serwisu. Jeśli gwarancja już minęła to można go otworzyć. Wtedy będziemy mysleć.
    Możesz też spróbować zaktualizować firmware do najnowszego.