Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamery wpuszczone w internet na zmiennym ip

01 Kwi 2011 17:36 1685 1
  • Poziom 9  
    Witam. Kilka dni temu wpuściłem w sieć kamery. Wszystko dobrze działa jednak ich obsługa jest trochę niewygodna. Postaram się dokładnie opisać mój problem.
    Jak jest napisane w temacie zrobiłem to na łączu Neostrady o zmiennym IP dlatego nie mogę na stałe wpisać go w programie (CMS). Korzystam ze strony j2kip.com która po zalogowaniu przechwytuje mi obecny adres IP na jakim działa mój rejestrator jednak później muszę go skopiować do CMS aby odtworzyć obraz z kamer. Chciałbym zapytać jak przypisać jakiś stały adres IP, który przekierowywałby mnie do IP, które obecnie posiada mój rejestrator zamiast robić to ręcznie. Od razu mówię, że strona no-ip.com mi nie odpowiada ponieważ aby tam przechwycić adres musi być włączony komputer w tamtej sieci na którym musi być włączony program "no-ip duc". Ja niestety nie posiadam takiej możliwości.
  • Poziom 11  
    Witam,
    Router do neostrady szybko załatwi Ci sprawę. Ustawisz sobie w nim domene w serwisie typu: no-ip czy dyndns.org i po sprawie. Jak się zmieni IP przydzielone przez tpsa w routerze on sam powiadomi domene jakie ma aktualnie IP, a ty po tej domenie zawsze trafisz do swojego routera. Jeszcze żeby wszystko dobrze działało trzeba przekierować port na którym działa serwer rejestratora. Polecam dobry tani sprzęt TP-LINKa.
    Pozdrawiam.