Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Electrolux EW 1170 wywala korki przy wirowaniu

01 Kwi 2011 19:01 4951 9
  • Poziom 10  
    Witam
    jestem użytkownikiem pralki Electrolux EW 1170. Ostatnio przetarl mi się filtr przeciwzakłóceniowy i wywalilo korki. Zastąpiłem przetarty kondensator podobnym z innej pralki, pralka pierze pobiera wode itp jednak jak tylko dojdzie do wirowania rozpedza się i zanim jeszcze zdąży nabrac obrotów korki w domu strzalają. Chciałem spytać czy ktoś może wie jak ominąć ten filtr podpinając pralkę na ostro.? Filtr który się przetarł ma 5 pinów. Oznaczenia na tym kondensatorze to U1 3U L2 N4 i masa.
    Zastanawiam się również czy coś się nie uszkodziło podczas awarii filtra:/
    Będę wdzięczny za wszelkie sugestie
  • Poziom 42  
    Witam .
    Raczej filtr p/ zakłóceniowy nie będzie tu przyczyną wybijania bezpieczników. Usterki , moim zdaniem trzeba szukać albo w samym silniku, albo jest to związane z ruchami bębna ( większymi niż przy praniu >>drgania. Filtr pewnie uszkodził się z powodu tego zwarcia.Może to przewody przy filtrze?
  • Poziom 10  
    pralka do tej pory chodziła idealnie. przeszła przegląd ostatnio ale mechanik który ją przeglądał nie przykręcił tego filtra przeciwzakłóceniowego do obudowy i on sobie wisiał i w pewnym momencie musiał dotknąć będna albo tego betonu na będnie i go przetarło i wtedy zaczęły się problemy
  • Poziom 17  
    Witam. Sprawdzałeś czy wybije bezpieczniki na wirowaniu bez prania? Bo może jakaś wiązka jest przetarta i podczas dużych wibracji robi się zwarcie.
  • Poziom 10  
    próbowałem bez prania czy ktoś wie jak te kabelki połączyć które idą do tego filtra przeciwzakłóceniowego? który z którym połączyć są dwa niebeiskie i dwa brązowe i jedna masa....brązowe maja oznaczenia L2 i U1 a niebieskie 3U i N4
  • Poziom 42  
    Brązowe ze sobą i niebieskie że sobą.
  • Poziom 10  
    dziś podpiąłem na ostro bez filtra i zobaczyłem że w silniku na dole coś iskrzy (ale korków nie wywala) i wychodzi dym czyli raczej coś w silniku tylko nie jestem pewien co
  • Poziom 12  
    odkręć silnik i zobaczysz co jest osmolone czyli gdzie jest przebicie