Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica PCP 1000 i 800

01 Kwi 2011 19:11 5550 12
  • Poziom 10  
    Mam problem z Amicą PCP ( 1000 i 800 te same objawy) a mianowicie pralki wykonują wszystkie czynności oprócz wirowania ( wszystko sprawdzone i wymieniane silniki, elektropompy itp.) pralka z wsadem pod koniec prania na wirowaniu wykonuje ruchy rewersyjne zaczyna wirować lecz nie wchodzi na pełne obroty wirowania. W tych modelach spotkałem sie z tym kilka razy. Co robić i gdzie szukać przyczyny?
  • Poziom 41  
    wszystko sprawdzone i wymieniane silniki,--- tzn co????
  • Poziom 16  
    Wymień kolego pasek.
  • Poziom 10  
    Kolego gdyby to był pasek to i na ruchach rewersyjnych (piorących) pralka by nie działała - to nie jest sprawa paska.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    kolego bogdan_plock. Mylisz się.Właśnie w tym sęk ze pasek ma poślizg i moduł żle odczytuje informacje i wydaje mu się ze pranie źle się ułożyło.Przerabiałem ten temat setki razy.Lepiej spróbować wymienić pasek za kilka złotych niż od razu kupować moduł za kilkaset!
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    I to jest chyba najrosądniejsza diagnoza - pytanie czy jest możliwa wymiana samego eepromu

Dodano po 6 [minuty]:

Dodam jeszcze że nie wyświetla się żaden błąd - wszystkie programy przechodzą normalnie oprócz wirowanie - pompa pracuje silnik wykonuje ruchy rewersyjne przed wirowaniem potem wchodzi na wirowanie lecz nie "wchodzi" na pełne obroty i tak kończy się program. Miałem kilka takich pralek PCP z identycznymi objawami
  • Poziom 1  
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    To jeszcze jedno pytanie - skąd wziąć oprogramowanie do Amiki PCP ( mam elektronika który by ewentualnie je wgrał) i czy to napewno poskutkuje dobrą pracą modułu ( po zmianie oprogramowania)
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    OK - sprawdzę i się odezwę