Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak obrazu na TV i LCD podczas uruchamiania komputera

Axles 01 Kwi 2011 19:34 2079 11
  • #1 01 Kwi 2011 19:34
    Axles
    Poziom 14  

Witam, mam problem który jest dość upierdliwy. Mam dwa urządzenia monitor LCD podpięty do karty graficznej (Gainward GTS 450) komputera kablem DVI-DVI, oraz telewizor podpięty kablem HDMI-DVI. Telewizor ma rozdzielczość 1920p tak samo monitor.
    Problem mój polega na tym, że podczas uruchamiania komputera obraz pokazuje się tylko na telewizorze, a na monitorze pokazuje się dopiero gdy Windows (7) się wczytuje (obraz na TV jest cały czas od uruchomienia kompa do końca), czyli trochę przed oknem wpisywania hasła. Dodam jeszcze, że to raczej problem sprzętowy bo pod Windowsem już obraz jest w trybie klonu na obu odbiornikach.
    Co może być powodem, czy miał ktoś na forum taki problem bo nie znalazłem nic podobnego.

Ps. Problem występował też na starej karcie grafiki (Gainward 9500 GT - DVI i VGA) i starym monitorze który był połączony kablem VGA, a telewizor tak jak teraz.

• #2 01 Kwi 2011 19:39
    Ture11
    Poziom 33  

Hmmm, zamień końcówki DVI ze sobą?

Żarty primaaprilisowy :-)

• #3 01 Kwi 2011 20:08
    Axles
    Poziom 14  

Sprawdzałem te końcówki DVI i zamieniałem miejscami prędzej, ale nic to nie pomaga.

Ano zrobili nam żarta :]
    <------

• #4 02 Kwi 2011 18:55
    Axles
    Poziom 14  

Proszę o jakiekolwiek pomysły,problem jest na tyle utrudniający pracę, że wejść nie można do biosu, wystartować w awaryjnym itp. jedynie na wyczucie :/

• #6 03 Kwi 2011 05:11
    iagre
    Poziom 35  

W ustawieniach grafiki powinieneś mieć identyfikacje odbiorników. Zamień ich kolejność.

• #7 03 Kwi 2011 12:23
    Axles
    Poziom 14  

Dziękuję za odpowiedzi.

Cytat:
    Gniazdo HDMI traktowane jako główne i dlatego w nim pojawia się obraz jeśli jest podłączony monitor.

Chodzi ci o gniazdo w TV że ma wpływ?

Cytat:
    Możesz jeszcze spróbować podłączyć TV przez adapter DVI-HDMI.

DriverMSG ale właśnie TV jest podlączone przez kabel DVI-HDMI więc poco mi adapter DVI-HDMI (chyba że błąd się wkradł i chodziło ci o taki adapter do monitora ale wtedy musiałbym go podłączyć do portu HDMI w grafice)

Cytat:
    W ustawieniach grafiki powinieneś mieć identyfikacje odbiorników. Zamień ich kolejność.

Mam w opcjach tych ustawiony monitor jako ekran 1 ale nic to nie zmienia, jak dam jako 2 też. Póki co to jedyny sposób jaki znam to wyłączanie kabla z końcówką HDMI z telewizora, ale nie satysfakcjonuje mnie takie rozwiązanie bo za każdym razem gdy chcę film z PC oglądać na TV muszę go wpinać a dojście jest nieciekawe. Gdy natomiast byłby podłączony kabel do TV na stałe to nie satysfakcjonuje mnie znów to że nie widzę ładującego się BIOSu podczas startu PC (a niekiedy się przydaje)

• #9 03 Kwi 2011 13:36
    Axles
    Poziom 14  

Tak masz rację takie wyjścia mam, ale nie posiadam żadnego adaptera, tv do grafiki jest podłączona kablem DVI-hdmi. Owszem można spróbować tak jak radzisz, ale jak ktoś pisał 'hdmi ma pierwszeństwo przed dvi' nie wiem czy to prawda, a druga opcja to kupić kabel hdmi-hdmi 3 metrowy a to wydatek. To już najlepsze wyjście to odłączanie kabla, albo kupić krótki kabel hdmi-hdmi i podłączyć nim monitor, ale nie ma pewności że to zadziała.No nic myślę że temat można zamknąć chyba że ma ktoś coś do dodania jeszcze. Dzięki za pomoc.

• #11 04 Kwi 2011 16:22
    iagre
    Poziom 35  

Przed włączeniem kompa wyłącz telewizor i zobacz jakie to da efekty. Być może włączony telewizor wymusza pierwszeństwo.

• #12 22 Kwi 2011 17:37
    Axles
    Poziom 14  

Problem rozwiązany lecz nie wiem jakim sposobem. Po prostu irytowało mnie to i odłączyłem kabel od strony telewizora na kilka dni i monitor był jedynym ekranem glównym, gdy podłączyłem ponownie po tych dniach telewizor, monitor pozostał głównym.Dziwna sprawa bo nie zmieniałem nic z gniazdami żadnymi, ani z ustawieniami, a z tego wynika jakby PC nauczył się że monitor ma być głównym.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME