Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Błąd 81 poduszki bocznej pasażera, Vectra b 2.0 16 1998r

01 Apr 2011 19:43 10214 11
  • Level 10  
    Witam.
    Dziś postanowiłem powalczyć ze świecącą kontrolką poduszek.
    Pojechałem z tym na komputer i wyskoczył błąd 81.
    Mechanik powiedział, żeby posprawdzać wszystkie wtyczki połączeniowe, które idą do czujnika i mam teraz kilka pytań:
    - gdzie tych wtyczek szukać?
    - gdzie jest czujnik?
    - czy można wyciąć te wtyczki i polutować na stałe? (tak mam zrobione pod fotelem pasażera, bo wcześniej wywalało błąd napinacza)
    Samochód to Vectra b 2.0 98 r.
    [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 27  
    Czujnik uderzenia bocznego znajduję się w drzwiach, w Twoim przypadku w drzwiach pasażera, a więc do sprawdzenia masz wtyczkę która podłączona jest do tego czujnika i złącze przelotki miedzy drzwiami a nadwoziem.
  • Level 32  
    Tylko żebyś nie wpadł na pomysł żeby obejżeć czujnik boczny w drzwiach, nie wolno ruszać foli w drzwiach odgrywa ważną role.
    Możesz polutować wtyki pod siedzeniem ale muszisz zachować zasady bezpieczeństwa pracy przy poduchach. WAŻNE!!!
  • Level 10  
    Wtyczki planuje psiknąć kontakt sprayem i wtedy pojadę na kompa zobaczyć czy to coś pomogło. Jeśli nie to pewnie zostanie sam czujnik w drzwiach do wymiany. Czy taki czujnik podpasuje od anglika? jest różnica lewy prawy?
    Quote:
    Tylko żebyś nie wpadł na pomysł żeby obejżeć czujnik boczny w drzwiach, nie wolno ruszać foli w drzwiach odgrywa ważną role.

czyli przy wymianie tego czujnika trzeba delikatnie tą folię odkleić i przykleić tak samo jak była, bo innego sposoby chyba nie ma żeby wymienić to bez ruszania folii
  • Level 32  
    Odklejasz podgrzewając i przyklejasz tak samo, szczelność jest ważna, bo czujnik boczny jest czujnikiem ciśnienia.

Sprawdź przewody w gumach idące do drzwi, na bank pęknięty, sprawdź solidnie, na rozpiętym aku.
  • User removed account  
  • Level 10  
    Dzięki wszystkim za konkretne odpowiedzi, teraz już wszystko wiem
  • User removed account  
  • Level 23  
    Motronic wrote:
    Równie dobrze może nie łączyć wtyczka lub przełamane kable. A diagnoza też jest do bani, pewnie robiona jakiś fesikiem.

Eee tam.

Czepiasz się, przeca pewnie to był Tech-2 z przepinanymi kablami. :D

pozdrawiam

P.S.

Normalizujemy poziom forum ???
  • Level 10  
    sprzęt diagnostyczny to Gutmann messtechnik
  • User removed account