Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Błąd 81 poduszki bocznej pasażera, Vectra b 2.0 16 1998r

01 Kwi 2011 19:43 9428 11
  • Poziom 10  
    Witam.
    Dziś postanowiłem powalczyć ze świecącą kontrolką poduszek.
    Pojechałem z tym na komputer i wyskoczył błąd 81.
    Mechanik powiedział, żeby posprawdzać wszystkie wtyczki połączeniowe, które idą do czujnika i mam teraz kilka pytań:
    - gdzie tych wtyczek szukać?
    - gdzie jest czujnik?
    - czy można wyciąć te wtyczki i polutować na stałe? (tak mam zrobione pod fotelem pasażera, bo wcześniej wywalało błąd napinacza)
    Samochód to Vectra b 2.0 98 r.
  • Poziom 27  
    Czujnik uderzenia bocznego znajduję się w drzwiach, w Twoim przypadku w drzwiach pasażera, a więc do sprawdzenia masz wtyczkę która podłączona jest do tego czujnika i złącze przelotki miedzy drzwiami a nadwoziem.
  • Poziom 10  
    Wtyczki planuje psiknąć kontakt sprayem i wtedy pojadę na kompa zobaczyć czy to coś pomogło. Jeśli nie to pewnie zostanie sam czujnik w drzwiach do wymiany. Czy taki czujnik podpasuje od anglika? jest różnica lewy prawy?
    Cytat:
    Tylko żebyś nie wpadł na pomysł żeby obejżeć czujnik boczny w drzwiach, nie wolno ruszać foli w drzwiach odgrywa ważną role.

czyli przy wymianie tego czujnika trzeba delikatnie tą folię odkleić i przykleić tak samo jak była, bo innego sposoby chyba nie ma żeby wymienić to bez ruszania folii
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Dzięki wszystkim za konkretne odpowiedzi, teraz już wszystko wiem
  • Poziom 23  
    Motronic napisał:
    Równie dobrze może nie łączyć wtyczka lub przełamane kable. A diagnoza też jest do bani, pewnie robiona jakiś fesikiem.

Eee tam.

Czepiasz się, przeca pewnie to był Tech-2 z przepinanymi kablami. :D

pozdrawiam

P.S.

Normalizujemy poziom forum ???
  • Poziom 10  
    sprzęt diagnostyczny to Gutmann messtechnik