Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cemb c65 trudności z kalibracją

01 Kwi 2011 21:19 4546 5
  • Poziom 1  
    Witam
    potrzebuje pomocy przy kalibracji wyważarki Cemb C65 po skalibrowaniu wyważarka
    waży kilka kół poprawnie potem zaczyna się problem wyważarka pokazuje dziwne wagi. Co może być przyczyną?
  • Poziom 10  
    Zła kalibracja ,błąd płyty głównej może nie trzymać pamięci ale to mało prawdopodobne
    naprawiam wyważarki czasami nawet przez tel.dzwoń 502428119 Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Witam serdecznie!
    Niechce zaśmiecać forum więc doklejam się do tematu.
    Mam problem z wyważarką cemb c65 z 2003r. Wyważarkę nabyłem rok temu i od
    początku mi się wydaje że źle waży. Wezwałem serwis, który za kalibracje w
    20 minut przy moich instrukcjach jak to zrobić skasował 200zł ;/ .
    Wyważarka dalej mi się wydawała podejrzana więc na innej wyważarce wyważyłem koło testowe.
    Trzy razy sprawdzałem w różnych pozycjach to koło i wychodziło 0 0. Po założeniu na cemb-a
    pokazuje 5g 10g. Zrobiłem kalibracje wyszło fazz=188 przestaw ciężarek względem punktu
    enter aby akceptować. Akceptuje i dalej pokazuje 5g 10g. Nawet kręciłem co 50 fazz i akceptując nic się
    nie zmienia. Co może być przyczyną? Boje się że następny serwisant też weźmie 200zł a maszyny nie zrobi.
    Z góry bardzo dziękuję za jakąkolwiek pomoc.
  • Poziom 27  
    @FERDEK18-f1 udało się coś rozbić w tym temacie? bo mam podobny problem albo tak mi się wydaje, zrobiłem też kalibrację pomiaru średnicy, szerokości i odległości koła i widzę poprawę zobaczymy jak będzie dalej

Dodano po 40 [sekundy]:

dodam że mam cemb-a c65 z jednym sonarem
  • Poziom 27  
    @FERDEK18-f1, widzę że albo się poddałeś albo naprawiłeś problem.
    U mnie teraz znów zaczęły się cyrki z wyważarką ale jeśli człowiek to zrobił to człowiek to naprawi :). Pojawił się ponownie problem z wyważaniem i po dogłębnych oględzinach okazało się że pojawiły się problemy ze stykiem przewodów w zaznaczonych na zdjęciach wtyczkach, poprawiłem styki i problem ustał.
    Na zdjęciach zaznaczyłem odpowiedzialne wtyczki ale profilaktycznie sprawdź wszystkie

Cemb c65 trudności z kalibracją