Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sedan, szczelny bagażnik a subwoofer

01 Kwi 2011 21:21 2595 6
  • Poziom 15  
    Witam
    Jak już wcześniej pisałem zrobiliśmy z bracholkiem zamkniętą skrzynkę z Alpine SWS 1223D.
    Ogólnie gra dość przyjemnie i zejście jest genialne, ale:
    Samochód to Ford Sierra, półka tylna nie jest zwykłym tekturowym/drzewnym tworem lecz jest to drewno i pod nim jeszcze blacha, także półka nie jest wyjmowana. No i to wszystko jest dość szczelne, nawet słychać jak kanałami odwadniającymi bagol dmucha... I jeszcze 2 głośniczki 10cm które są na półce "grają" nawet jak ich zasilanie jest odłączone... Czy to im nie zaszkodzi? Czy nie możnaby było zrobić jakiegoś otworu w półce w stylu BR (wiadomo że dość duża średnia tudzież 2 mniejsze) żeby odciążyć bagażnik z ciśnienia?
    W środku nie ma na co narzekać i sam właściciel (brat) jest zadowolony ale ja jak zobaczyłem że głośniki same grają to troszkę mnie ruszyło że tak być nie powinno...
    Bagażnik jeszcze nie wygłuszony. Za tydzień lub dwa pójdzie mata dekarska i może filc (swojego punciaka tak wygłuszyłem i jestem zadowolony).
    Czekam na porady i z góry dziękuję :)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 35  
    Wyrzuć te głośniczki z półki a na ich miejsce włóż maskownice albo po prostu dwa porty BR. Jak dla mnie to dwa z lepszych rozwiązań.
  • Poziom 25  
    Dokładnie, wywal te głośniczki i po sprawie, a jeśli zależy Ci na graniu z tyłu to wycięcie otworów powinno pomóc.
    Tylko na przykład u mnie znaczna różnica była dopiero po wywaleniu z półki jajek 6x9 + wycięcie 2x 16 cm :P
  • Poziom 15  
    no też myślałem kupić dwa br'y i skrócić tylko się zastanawiałem jak to wpłynie na dzwięk bo jakby będzie sub w subie...
    A po drugie to co ze sceną dla pasażerów z tyłu?
    Nie będzie brakowało śroka??
    BR'y są tanie to może jutro kupię i odsłucham.
    Ogólnie z tyłu żadko kto ktoś jeździ ale może by nie zaszkodziło.
  • Poziom 12  
    No na niskich sub pompuje strasznie... Tylko że jest jeszcze taki problem że da dole gra świetnie a wyżej robi się dziura... wyższy bas jest bardzo cichy.
    Skrzynia zamknięta około 35l. Potem czytałem że na 29l gra lepiej. Więc zmniejszyłem objętość (piaskiem). Dokładnie 6l ale nic się nie zmieniło.
    Głośnik na razie dostaje tylko 150w. Ale to przez to grało by słabo na wyższych?
  • Poziom 16  
    cool_as_ice napisał:
    no też myślałem kupić dwa br'y i skrócić tylko się zastanawiałem jak to wpłynie na dzwięk bo jakby będzie sub w subie...
    A po drugie to co ze sceną dla pasażerów z tyłu?
    Nie będzie brakowało śroka??
    BR'y są tanie to może jutro kupię i odsłucham.
    Ogólnie z tyłu żadko kto ktoś jeździ ale może by nie zaszkodziło.

Te głośniki "grają" bez zasilania, bo ich membrany są wprawiane w ruch przez ciśnienie z bagażnika.

Najprostszym rozwiązaniem będzie odgrodzenie głośników 10cm poprzez zamontowanie im z tyłu szczelnych osłon (wygląda to trochę jak przykręcona z tyłu doniczka;)). Można takie czasem znaleźć na a**egro, bo montowane bywają w kolumnach domowych.
  • Poziom 15  
    yvr napisał:

Te głośniki "grają" bez zasilania, bo ich membrany są wprawiane w ruch przez ciśnienie z bagażnika.

to wiem ale się zastanawiałem czy im to nie zaszkodzi...
    Jeśli będzie możliwość to w drzi pójdą panele i w nie głośniki już większ (165) a w te dziury planujemy wrzucić BR'y, nawet skrócone na maksa byle wyglądały i robiły przewiew.
    Plastikowa osłona odpowietrzenia bagażnika tak niemiłosiernie w zderzak trzaska przy basie a jak wyjęliśmy głośnik to mocno nie dmuchało.