Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Błąd DNS - nie pracuje przeglądarka

darfid 01 Kwi 2011 22:26 8217 10
  • #1 01 Kwi 2011 22:26
    darfid
    Poziom 9  

Witam wszystkich.Proszę o poradę i pomoc.Posiadam mały chiński nootbok z systemem windows CE o przekątnej ekranu 7 cali które można kupić na allegro za około 220-250zł. użytkuję modem sieci orange cdma,nootbok łączy się z nim przez sieć wi-fi bezproblemowo i jest stałe połączenie ,ale po próbie otwarcia przeglądarki wyskakuje błąd DNS. Drugi podłączony stacjonarny komputer do modemu pracuje w sieci prawidłowo tzn. że wszystko jest ok! z modemem cdma.W notbooku wpisywałem różne adresy dns ale to nic nie dało.Może ktoś pomoże w tym kłopocie.

0 10
  • #2 01 Kwi 2011 22:36
    KSRhaziel
    Poziom 36  

Spróbuj wpisać DNS: 8.8.8.8 - jest to DNS google.

1
  • #3 02 Kwi 2011 09:57
    darfid
    Poziom 9  

Wpisałem podany DNS, ale to nic nie dało,dalej mam info DNS Error na przeglądarce.

0
  • #4 02 Kwi 2011 10:48
    garfields
    Poziom 14  

A wpisz w ustawieniach, dnsy swojego operatora. Wiem ze idzie wywolac polecenie ipconfig /all i zobacz do jakich dnsow sie odwoluje

1
  • #5 02 Kwi 2011 12:55
    piterus99
    Poziom 43  

DNS error powodowany jest nie tylko przez złe dnsy - jak przeglądarka chce uzyskać stronę, pierwsze co robi to odwołanie się do DNSów, jak nie może sięgnąć, wali stosownym błędem. Więc nie tylko spowodowane może być to złym wpisem serwerów DNS, ale także brakiem połączenia.

http://209.85.135.99 wpisz to w pasek adresu i będzie wiadomo o co biega.

edit:poprawione.

1
  • #6 02 Kwi 2011 16:48
    darfid
    Poziom 9  

Wpisałem podany przez Ciebie kolego adres ale nic się nie zmieniło i jest dalej info DNS Error.

-1
  • #7 02 Kwi 2011 16:50
    piterus99
    Poziom 43  

Jesteś w stanie sprawdzić w routerze jaki adres dostało Twoje urządzenie? A potem z innego komputera w sieci pingnąć ten adres, bo to sprawia wrażenie jakby w ogóle nie miał komunikacji.

Możesz gdzieś IP sprawdzić w tym urządzeniu tez?

0
  • #8 02 Kwi 2011 19:35
    darfid
    Poziom 9  

Jak mam połączony nootbok z ruterem przez wi-fi to po sprawdzeniu w opcjach połączeń mam podany adres, a wygląda to tak;Address Type-DHCP , IP Adres-podany numer , Subnet Mask-podany numer.Ruter odblokowałem i nie szyfruje połączeń,nootbok podaje info że połączenie jest otwarte oraz stabilne,próbowałem różnych adresów i też nie pomogło. Z tego samego rutera pracuje komp stacjonarny i jest wszystko ok! Próbowałem łączności z innymi łączami wi-fi i to samo ;skanuje,łączy ale w przeglądarce dalej błąd DNS.

-1
  • #9 04 Kwi 2011 00:42
    schwalk
    Poziom 14  

Zdarza się czasami, że jest zaznaczone puste proxy w przeglądarce. Więc sprawdź w opcjach i zaznacz "bez proxy".

0
  • #10 04 Kwi 2011 02:09
    wlw_wl
    Poziom 38  

Start -> Uruchom -> CMD

Code:
    nslookup www.google.pl [ENTER]

Zamieść wynik.

Kto to wymyślił, żeby parsować linki w znaczniku code? :?

0
  • #11 04 Kwi 2011 20:54
    darfid
    Poziom 9  

Po restartach nawet nie widzi mojego aktywnego łącza wi-fi.Znajomy informatyk powiedział żeby dać sobie spokój z tym sprzętem bo on nawet nie obsługuje szyfrowania WEP inie przypisuje automatycznie adresów IP. Dzięki wszystkim za odpowiedzi na Mój post.

0