Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć głośniki Logitech S220 do telefonu Nokia 6220c?

Dawid^^ 02 Kwi 2011 00:49 3262 7
  • Poziom 2  
    Witam, mam niepotrzebne głośniki komputerowe Logitech S220 i chciałbym z nich zrobić głośniki do telefonu. Po podpięciu satelitek, głośność mnie powaliła, grały dużo ciszej niż telefon (Nokia 6220c). Jak już się dowiedziałem, jest to spowodowane brakiem wzmacniacza. A więc tu jest mój problem, i przy okazji prośba o dokładne wyjaśnienie krok po kroku, jak się za to wszystko zabrać, aby uzyskać efekt dwóch (ewentualnie jednego) niezależnych głośników podpiętych do telefonu i działających jak np.mini głośniczki Nokia MD-8. ;P
    Chciałbym mieć, głośniczki podłączone do wzmacniacza aby grały z normalną głośnością, a to wszystko podłączone do telefonu i zasilane baterią lub bateriami.
    Z góry wielkie Dzięki. ;]
  • Poziom 24  
    Wywal z nich transformator, w jego miejsce wstaw akumulator.
  • Poziom 2  
    Tylko tak dla sprostowania, są to głośniki 2.1.
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    Dawid^^ napisał:
    Witam, mam niepotrzebne głośniki komputerowe Logitech S220 i chciałbym z nich zrobić głośniki do telefonu. Po podpięciu satelitek, głośność mnie powaliła, grały dużo ciszej niż telefon (Nokia 6220c). Jak już się dowiedziałem, jest to spowodowane brakiem wzmacniacza.

Prosta rada - nie wywalać wzmacniacza, sygnał z telefonu podać na jego wejście.

Dawid^^ napisał:
    A więc tu jest mój problem, i przy okazji prośba o dokładne wyjaśnienie krok po kroku, jak się za to wszystko zabrać, aby uzyskać efekt dwóch (ewentualnie jednego) niezależnych głośników podpiętych do telefonu i działających jak np.mini głośniczki Nokia MD-8. ;P
    Chciałbym mieć, głośniczki podłączone do wzmacniacza aby grały z normalną głośnością, a to wszystko podłączone do telefonu i zasilane baterią lub bateriami.

Wzmacniacz zapewne jest w skrzyni subwoofera. Trudno pomyśleć o dewastowaniu sprawnego i dośc porządnego zestawu 2.1, stad radzę odstawić na półkę tego Logitecha i udać się do sklepu celem zakupu taniego zestawu 2.0 w rodzaju Manta Twist SH-130 za kilkanaście zł. zestaw taki zasilany jest zewnętrznym zasilaczem o napięciu 10..12V który podmieniasz na pakiet akumulatorów i gotowe.
  • Poziom 2  
    No, owszem szkoda mi tego zestawu, aczkolwiek chyba jeszcze bardziej ponad 50zł na mini głośniki tj. np. MD-8. Ale chyba jednak jutro przejdę się do reala, albo do media i zobaczę czy jest coś interesującego. ;P
    Zobaczę może też na jakieś małe głośniczki do laptopa.
    Dzięki za szybkie odpowiedzi. ;]
    Pozdrawiam.
    Ps. z głośnikami zasilanymi z USB też zrobić, jak wyżej?
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    Dawid^^ napisał:
    Ps. z głośnikami zasilanymi z USB też zrobić, jak wyżej?

Na głośniki zasilane z USB uwaga - poza zasilaniem mogą (ale nie muszą) mieć wbudowaną kartę dźwiękową na USB i w związku z tym brak analogowego wejścia.
  • Poziom 2  
    Tzn. jest USB i Jack, na USB jest tylko zasilanie. ;]
  • Uczeń
    Najprościej wyjąć trafo z suba... i w jego miejsce podłączyć akumulator 7.2 AH dzięki temu zyskujemy mobilne 2.1 :)