Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Myślę nad kupnem Audi a6 2.5 tdi 6v - co myślicie na temat tego auta?

pabloo020 02 Kwi 2011 09:45 3885 7
  • #1 02 Kwi 2011 09:45
    pabloo020
    Poziom 9  

Witam.
    Rozmyślam nad kupnem Audi a6 2.5 tdi 6v.
    Co myślicie na temat tego samochodu i na temat silnika?
    Słyszałem, że są wadliwe czy to prawda?

0 7
  • #2 03 Kwi 2011 12:59
    scuda
    Poziom 9  

Witam. Silnik bardzo pasuje do tego auta dynamiczny i z duza kultura pracy. Jednak mankamentami tych silników są wałki rozrzadu, ktore sie wycierają oraz psujące sie pompy wtryskowe. Sa tez dosc kosztowne w naprawach w porównaniu do 1.9 tdi, ale ten silnik zupelnie do a6 nie pasuje.

0
  • #3 04 Kwi 2011 01:05
    PCcepuk
    Poziom 19  

silnik o.k. jezeli dbany a o taki trudno..., po 2002 roku bardziej dopracowano ich konstrukcje popychaczy i jest nieco lepiej....

usterkowosc ich to pekajace/kruszace sie stopki/główki samoregulatorów -do czego przyznał sie VW,
    koszt rozrzadu to ok 1500-2000zł same czesci (powinno wymienic sie nie tylko paski i napinacze, ale i tez koniki i samoregulatory -dla pewnosci) wymiana rozrzadu zalecana co 120tys...
    napisz ktory rok i przebieg... ??

0
  • #4 22 Lut 2012 17:30
    perkuter
    Poziom 2  

Te silniki są zajebiste wina na 90% leży tylko i wyłącznie w hydraulice a bardziej w złym oleju. Pełny syntetyk jest najlepszym olejem który do tego silnika należy wlać i nie ważne jaki ma przebieg.Hydrauliczne popychacze mają tak małe dziureczki że zły jakościowo olej po prostu je zapycha co doprowadza do tego że przestają być smarowane wałki itd.co powoduje zacieranie i szybsze wycieranie i tyle i nic więcej.

Dodano po 9 [minuty]:

Koszt rozrządu ok1500zł ale wałków i jak napisałeś koników i całej hydrauliki(popychacze)to koszt rzędu 2-3tyś plus robota wyjęcie włożenie silnika 1500-1800zł i złożenie silnika jakiś następny 1000zł więc koszt zrobienia tego motoru jest zajebiście duży ale tak jak napisałem wcześniej winny jest tylko i wyłącznie olej.

0
  • #5 22 Lut 2012 20:29
    xyro
    Poziom 23  

Ale jakie to audi ? c4 ? c5 ? Podaj rocznik i zdjęcia to coś napisze :)

0
  • #6 23 Lut 2012 19:05
    cygandg
    Poziom 9  

Witam, szczerze mówiąc odradzam tego silnika ze względu na dość kosztowną naprawe gdy wałki się wytrą koszty są ogromne w stosunku do wartości samochodu który można już kupić od 10tys. zł a sam rozrzad z wszystkimi rolkami i osprzetem kosztuje 1300zł. Gdybyś kupił to autko pamietaj o wymianie termostatu podczas wymiany rozrzadu poniewaz jest on pod rozrzadem aby go wymienic trzeba demontowac rozrzad. Polecam Ci dołożyć pieniędzy i kupić już mniej awaryjna jednostke 1.9 np 130km.

xyro: V6 jest w audi c5 od 97r.

0
  • #8 25 Lut 2012 19:51
    xyro
    Poziom 23  

Aaaaa, faktycznie nie zauważyłem. Rada taka, że omijaj ten silnik dalekim łukiem. Słaby dół, drogi serwis no i te wałki rozrządu co się wycierają co 60-200 tyś km.

0