Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wejście audio Volksvagen Beta V Grundig - wlutowanie do nóżek układu.

02 Kwi 2011 11:10 1607 4
 • Poziom 11  
  Witam,
  na pewnym forum znalazłem, jak przerobić standardowy odtwarzacz kaset na wejście audio(jack). Wyjąłem odtwarzacz kasetowy, połączyłem styki aby radio myślało że ma kasetę, dochodzę do punktu podłączenia jacka:
  Cytat:
  6. podlaczymy wyjscie audio z playerka w tor audio odtwarzacza kaset (foto 3)

  foto:Wejście audio Volksvagen Beta V Grundig - wlutowanie do nóżek układu.
  I nie za bardzo rozumiem. Mam wpiąć się w ten maciupeńkie 2 piny tz. 2-gi i 3-ci od lewej? Kabelek jack ma w sobie 3 kabelki(żółty, czerwony i biały), więc które podłączyć, gdzie trzeci? Jeśli rozgrzeję te piny lutownicą, nie roztopią się od dołu i nie stracą połączenia?

  Pozdrawiam.

  Proszę właściwie wstawić zdjęcie i poprawić temat.
  GM
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Nie trzeba lutować do wyprowadzeń układu scalonego. Można dolutować przewody do ścieżek na płytce prowadzących do tych nóżek, w pewnej odległości od nóżek układu.
  "Trzeci" przewód to masa sygnału i trzeba go podłączyć do masy urządzenia.

  GM
 • Poziom 11  
  Kurczę, myślałem że jakoś uda mi się to samemu tanim kosztem zrobić. Jednak pozostaje chyba tylko pójście do elektronika. Nie wiem, gdzie tam jest masa i niestety nie lutowałem jeszcze kabelków do ścieżek na płytce.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Masa to ten duży fragment miedzi pokrytej lakierem po lewej stronie nalepki. Wystarczy usunąć lakier, pocynować miedź i użyć lutownicy z cienkim grotem oraz tinolu. Przewody też nie mogą być zbyt grube.

  GM
 • Poziom 11  
  Dziękuję bardzo. Mam jeszcze 2 prościutkie pytanka. Orientuje się ktoś może który kabelek w jacku to masa, który lewy, a który prawy kanał, jeśli jest biały, żółty i czerwony? Nie chcę rozwalać drugiego, aby sprawdzić.
  Do tego, jak już uda się polutować, to jak zabezpieczyć luty, aby nie puściły(np jeżdżąc po dziurach)? Coraz większe niestety wątpliwości mam, czy to mi w ogóle zagra :/

  Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam :)