Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Netia - Zamówiłem 6 mbit/s , a mam 4mbit/s

pein99 05 Kwi 2011 14:46 4452 39
 • #31
  terrade
  Poziom 36  
  pein99 napisał:
  Mam dwa gniazdka, z jednego kabel do routera a z drugiego gniazdka, przez filtr do telefonu. Mam źle?
  Wygląda, że masz źle.
  "z jednego kabel do routera a z drugiego gniazdka" - to nie jest jasne, ale po rozwinięciu chyba ma to brzmieć tak: "z jednego gniazdka kabel do routera a z drugiego gniazdka kabel przez filtr do telefonu".

  Dobrze rozwijam? Jeśli tak to masz źle, bo wtyczka filtra ma być wsadzona do gniazdka, a potem do otworu filtra wkładasz wtyczkę kabla telefonicznego, a drugą wtyczkę kabla do telefonu. Najlepiej obejrzyj instrukcję obsługi, tam są obrazki. Jeśli masz na odwrót to musi rwać (przy tak niskim Marginie, bo dawniej przy 1 Mb/s miałeś duży zapas) oraz tłumienie się zwiększa o kilkanaście dB. Jeśli zaś masz dobrze to nie ma dyskusji, po prostu reklamacja i darmowa migracja w dół (z powodu BMT).
 • #32
  pein99
  Poziom 10  
  aha i jeszcze mam pytanie, czy jakbym bym przeszedl na neostradę to możliwe że miałbym 6mb ? jestem na łączach TP cały czas.
 • #33
  Mexit
  Poziom 25  
  pein99 napisał:
  aha i jeszcze mam pytanie, czy jakbym bym przeszedl na neostradę to możliwe że miałbym 6mb ? jestem na łączach TP cały czas.
  Z technicznego punktu widzenia dalej masz te same łącze, ten sam kabel itd. Chyba, że tp specjalnie utrudnia Netii. Z tego co wiem to można sprawdzić warunki techniczne w tp (przez montera) i będziesz wiedzieć co i jak.
 • #34
  pein99
  Poziom 10  
  @ terrade, dobrze rozwijasz :D
  Przed chwila dzwonilem do netii .. rozlaczylem bo mnie denerwowala, kto tam pracuje.. omg.
 • #35
  pein99
  Poziom 10  
  Mam nowe info ! :D
  Gdy gadałem przez telefon, to zauważyłem że gdy dotknę gniazdka telefonicznego to rozłącza mi połączenie (internetu w ogole nie mam przez caly czas), czyli gniazdko jakies zepsute mam. Mogło to wpłynąć na prędkość internetu ? Router mam podłączony do innego gniazdka w domu ( mam 2 ).
 • #36
  Mexit
  Poziom 25  
  Jakość połączeń kablowych, jak również jakość samego kabla, jak najbardziej może mieć wpływ na prędkość. Sprawdź wszystkie puszki łączeniowe
 • #37
  pein99
  Poziom 10  
  Przeniosłem się na jedno (to dobrze działające gniazdko). Od tego zepsutego wszystko odłączyłem. Ale sytuacja nic się nie zmieniła, podczas rozmowy telefonicznej brak internetu + download 4mb ..
 • #38
  pein99
  Poziom 10  
  Wrócili mi do 1mb i umowę z netią zerwałem, dokladnie wczoraj.
  Chcę przejsć na neostradę, oni zapewniają że u nich 6mb będzie, bo netia ma jakieś tam ograniczenia czy coś.
  Jestem na łączu TP.
  Jak myślicie ile ta migracja może trwać? gdzieś słyszałem że do 2 tygodni od teraz, a internet netia moze mi rozłączyć w każdej chwili.
  Zostaję ze stacjonarnym w netii, tylko internet zamawiam w TP, a oni mogą przyjąć zamówienie jak netia odda łącze czy coś takiego...
 • #39
  terrade
  Poziom 36  
  pein99 napisał:
  Chcę przejsć na neostradę, oni zapewniają że u nich 6mb będzie, bo netia ma jakieś tam ograniczenia czy coś.
  Kłamią dla premii ze sprzedaży, inni to już przerabiali, będzie tak samo (no chyba, że naprawią kable - minimalne szanse lub przełączą na bliższą centralę - jeśli jest).

  pein99 napisał:
  Jak myślicie ile ta migracja może trwać? gdzieś słyszałem że do 2 tygodni od teraz
  Różnie może być, u mnie taka migracja (z neo do neo, pełne wygaszenie jednej umowy, wraz z rozkrosowaniem linii) trwała 2 tygodnie (u innych kilka dni - miesiąc, a nawet dłużej jeśli operator nie chciał zwolnić linii). Zaś przejście z Neo do Netii trwało nie wiem ile, bo spałem (o 24:00 - Neo, o 8:00 Netia, ale raczej ok. 2:00 - Neo, a ok. 2:01 - Netia, bo wtedy router pokazywał brak synchronizacji).
 • #40
  pein99
  Poziom 10  
  Ale teraz nie miałem ADSL2+ tylko G.DMT, no i oglnie to sprawdzałem przecież na tym skantarek i pokazuje że mogę mieć 6mb..
  U mnie przejście z neostrady do netii, ajkies 3 lata temu trwało miesiąc.
  teraz powrót :D