Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Automatyczne zamykanie kompa

12 Lut 2003 10:27 3505 14
  • Poziom 28  
    Skoro już mam automatyczny start to teraz trzeba pomyśleć nad programem do zamykania o określonej porze. Może ktoś ma jakieś propozycje?
  • Poziom 28  
    Dzięki
  • Spec od komputerów
    np switch off, albo program ze strony www.borgtech.org -> Roznosci : program 'Power'- mozna go uruchamiac m.in z linii polecen.
  • Poziom 28  
    Użyłem takiego jak AMP WinOFF bo reszta albo płatne lub nie takie jak trzeba. A większość z nich nie mogła sobie poradzić z zamknięciem poprawnie Windowsa ME bo jak się wyłączał to zostawał czarny ekran i się zawieszał. A na tym nie dość że chodzi ładnie to jeszcze programik darmowy. TXH za odpowiedzi.
  • Poziom 28  
    Dzięki zobacze czy mi to coś zamknie grzyba do końca.
  • Poziom 24  
    Jak masz ATX to nie powinnieneś mieć żadnych problemów.
  • Poziom 28  
    No pewnie że mam, ale nie wiem czego system nie chce się wyłączać przez jakieś programy.
  • Poziom 24  
    A jakimi próbowałeś. Tym też się nie da?
    I jaki masz system - to ważne. Chyba nie WIN98SE :)
  • Poziom 28  
    Windowsa ME coś tam coś tam 3000 chyba :) Próbowałem paroma programami ale tym jeszcze nie bo niemoge narazie zrestartować dziada. Jak się uda tym to napisze. A i jeszcze jeden problem. Jak nacisne świętą trójce i dam zamknięcie jakiegoś programu to wyświetla się to okienko zakończ program i daje zakończ i tyle komp wisi.

:arrow: Darekkk na tym twoim programie też się nie zamyka.
  • Poziom 24  
    Prawie wszzystkie programy korzystają z tego samego sposobu zamykania. A z normalnym zamykaniem nie masz problemów?
  • Poziom 27  
    Mozna jescz eprosciej kiedys to sprawdzalem.W windowsie jest harmonogram zadan w ktorym ustawia sie date i czas np. defragmentacji skandiska itd.Ustawiasz sobie wtedy tam polecienie plik ktory odpowiada za zamkniecie systemu jest on gdzies w katalogu windows.Opis byl w KSwiat , kiedys to testowalem.
  • Poziom 12  
    w harmonogramie zadan mozna wpisac bata z poleceniem:

RUNDLL.EXE user,ExitWindows
    Exit Windows

RUNDLL.EXE user,ExitWindowsExec
    Restart Windows

RUNDLL32.EXE shell32,SHExitWindowsEx X
    Exit Windows, where these values apply for X:
    1: Exit Windows
    2: Reboot PC
    4: Close all applications
    8: Exit Win and turn-off ATX-compatible PC
    0: Restart Windows shell
    -1: Restart Explorer
    tu jest tego wiecej http://chagdali.free.fr/dcs/RunDll.htm
  • Poziom 28  
    Jak go wyłącze przez >start>zamknij to zamyka się normalnie.