Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zapalanie piecyka gazowego Neckar N19E

Betty1147 02 Kwi 2011 15:52 6612 9
  • #1 02 Kwi 2011 15:52
    Betty1147
    Poziom 2  

Witam
    Mam piecyk gazowy Neckar N19E do ogrzewania wody ktory ma problemy z zapalaniem. Po odkreceniu wody bez wzgledu na moc strumienia piecyk ma problemy z odpaleniem, trzeba czekac ok minuty czasem wiecej zeby sie zapalil. iskra jest i grzanie wody rowniez w porzadku. Czy wiadomo co to moze byc za usterka?? Prosze o pomoc, z gory dziekuje:)

2 9
  • #2 02 Kwi 2011 19:41
    zybie
    Poziom 30  

Wyczyść elektrodę jonizacyjną papierem ściernym [ to jest ta dłuższa ] powinno pomóc.

0
  • #3 03 Kwi 2011 09:20
    serwisszulborski.pl
    Specjalista - systemy grzewcze

Czy po podaniu iskry zapala się palnik pilota (zapłonowy) ? Czy chodzi o zaniki iskry ? Czy chodzi o przejście z palnika zapłonowego na palnik główny ? Czy wymieniony zostały baterie ? Czasamy napięcia starcza jedynie podanie iskry a brakuje już na otwarcie elektrozaworu i podanie gazu. Testuj na różnych kranach przy małym przepływie (pokrętło prawe skręcone do oporu w prawo). Mogą być również zapchane perlatory na wylewkach. Oczywiście zanieczyszenia mają wpływ i należy je usunąć ale do tego klienta nie namawiam chyba że ma uprawnienia energetyczne (E-gazowe).

1
  • #4 03 Kwi 2011 20:27
    Betty1147
    Poziom 2  

Baterie byly juz kilka razy wymieniane, czasem niby dziala wszystko w porzadku ale czesto trzeba dluigo czekac na zapalenie sie piecyka(kilkanascie razy slychac cykajaca iskre, po jakims czasie zalapuje,gasnie na zmiane az wreszcie zapala).

0
  • #5 03 Kwi 2011 20:41
    zybie
    Poziom 30  

Wyczyść elektrodę tak jak napisałem.

0
  • #6 21 Wrz 2011 13:12
    wasi11
    Poziom 2  

a gdzie jest ta elektroda?

0
  • #7 21 Wrz 2011 13:38
    jurap
    Poziom 9  

Musisz zdjąć obudowę, elektroda to taki wystający zakrzywiony drut na który pada płomień świeczki, przeczyść go drobnoziarnistym papierem ściernym powinno pomóc

1
  • #9 24 Wrz 2011 22:01
    Pablo37
    Poziom 2  

U mnie iskra jest za każdym odkręceniem przepływu, ale z tej małej elektrody na dole przeskakuje na dół podstawy dużej elektrody i nie zapala gazu. Obie przeczyściłem i nic... gaz z palnika startowego leci nieco wyżej, bo jak wsadzę zapaloną zapałkę podczas startu powyżej palnika startowego to bez problemu odpala.. po prostu iskra jest za nisko. jak z palnika startowego wyciągnę nieco sprężynkę to iskra przeskakuje na dół tej sprężynki ale gazu i tak nie zapala.. Kombinowałem coś i czyszcząc i przesuwając palnik startowy milimetr w tą milimetr w drugą, wyciągając z niego nieco sprężynkę bądź chowając, czasem pomagało na parę dni, aż prawie od miesiąca odpalam przed kąpielą wsadzając na start zapałką na długiej pensecie.
    co można jeszcze zrobić żeby ten cholerny piecyk odpalił.. oczywiście bez porad typu wymień cały piecyk na inny.

0
  • #10 25 Wrz 2011 09:44
    jurap
    Poziom 9  

Prawdopodobnie jest jakieś przebicie jeżeli iskra skacze w dół, możliwe że jest pęknięta ceramiczna obudowa iskrownika, prawdopodobnie trzeba wymienić iskrownik, no chyba że baterie są już słabe i dają za małą iskrę

0