Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston AL 1256 CTX Margherita

semko56 02 Kwi 2011 18:21 3070 9
  • #1 02 Kwi 2011 18:21
    semko56
    Poziom 9  

Witam.

Jaka może być przyczyna z silnikiem że nie chce wirować ani kręcić podczas prania.
    pozdr

0 9
  • #3 02 Kwi 2011 22:27
    semko56
    Poziom 9  

artfik napisał:
    Srawdż szczotki w silniku najlepiej przechyl do tylu i od spodu delikatnie puknij po silniku i po chwili włącz jak zadziała to napewno szczotki

Puknąłem kilka razy po silniku włączyłem nabrała wody przełączyłem na wirowanie i po odprowadzeniu wody silnik zrobi mały obrót i zatrzymuje i tak w kółko ,podczas tych obrotów słychać burczenie.
    Pozdr

0
  • #4 02 Kwi 2011 22:38
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

Zdejmij pasek napędowy i w momencie jak będziesz słyszał to burczenie pokręć palcami oś wirnika , jeśli będzie stawiał opór lub pokręci chwilę i znów stanie burcząc to wirnik silnika na zwarciu. Jeśli palcami kręci się bez oporu to burczy coś innego (może pompa?) ,zlokalizuj co .

0
  • #5 04 Kwi 2011 17:09
    semko56
    Poziom 9  

machefi napisał:
    Zdejmij pasek napędowy i w momencie jak będziesz słyszał to burczenie pokręć palcami oś wirnika , jeśli będzie stawiał opór lub pokręci chwilę i znów stanie burcząc to wirnik silnika na zwarciu. Jeśli palcami kręci się bez oporu to burczy coś innego (może pompa?) ,zlokalizuj co .

Zrobiłem według twoich zaleceń silnik stawia leki opór trochę pokręci ,jak przytrzymam wirnik to burczenie narasta.
    pozdr

Dodano po 3 [godziny] 28 [minuty]:

semko56 napisał:
    machefi napisał:

Zrobiłem według twoich zaleceń silnik stawia leki opór trochę pokręci ,jak przytrzymam wirnik to burczenie narasta,długośc szczotek 15mm
    pozdr

0
  • #6 05 Kwi 2011 00:57
    machefi

semko56 napisał:

Zrobiłem według twoich zaleceń silnik stawia leki opór trochę pokręci ,jak przytrzymam wirnik to burczenie narasta.
    Moim zdaniem wirnik ewidentnie na zwarciu , do przezwojenia albo do wymiany na drugi sprawny.

0
  • #7 05 Kwi 2011 21:51
    semko56
    Poziom 9  

Witam.
    Jak sprawdzić silnik czy działa po wyjęciu z pralki.
    Pozdr

0
  • #8 05 Kwi 2011 23:48
    machefi

Wyprowadzenia stojana i wirnika połącz szeregowo , podłącz pod autotransformator , zasil najpierw małym napięciem stopniowo je zwiększając j jeśli silnik będzie przyspieszał bez większych iskrzeń i grzania się to jest dobry , oczywiście musisz jeszcze sprawdzić prądniczkę tachometryczną czy generuje napięcie ( powinno rosnąć od 0 do ok. 15-20V przy dużych obrotach.Do pełni szczęścia sprawdź induktorem czy uzwojenia nie mają upływności do masy oraz odkręć szczotkotrzymacze aby sprawdzić czy szczotki mają jeszcze pewien zapas długości.

0
  • #9 10 Kwi 2011 01:37
    elektro-dom
    Poziom 22  

Uszkodzony sinik na 100% - jeśli to on buczy.
    Pozdrawiam

0
  • #10 09 Maj 2011 14:20
    semko56
    Poziom 9  

Wymiana silnika i po problemie.

0