Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

EPSON CX3650 - niedziałający skaner

02 Kwi 2011 18:47 1959 3
  • Poziom 2  
    Witam,
    Posiadam urządzenie wielofunkcyjne EPSON CX3650 od kilku lat i działało ono bez zarzutu. Niestety nagle coś mu odbiło i przestał działać skaner. Tak więc to co wiem:
    - przy próbie skanowania wyskakuje komunikat: "Nie można odnaleźć oprogramowania do skanowania lub skaner nie jest podłączony. Upewnij się, że skaner i programowanie do skanowania są zainstalowane właściwie."
    - przy uruchamianiu Epson Scan wyskakuje komunikat "Nie można uruchomić programu" i proponuje skorzystanie z asystenta rozwiązywania problemu (no niestety jakoś mi go nie rozwiązał)

To co zrobiłem:
    - przeinstalowałem kilkakrotnie wszelkie sterowniki, sprawdziłem kable, zasilanie, no dosłownie wszystko
    - tydzień temu resetowałem liczniki atramentu, od tego czasu nie używałem skanera, więc nie wiem czy może to zostało tym spowodowane
    - z ciekawostek: drukarka normalnie drukuje, a funkcja kserowania działa bez zarzutu

Jestem w kropce, bo skaner działa przy kserowaniu, a przy samym skanowaniu już nie. Czy mógłby mi ktoś pomóc i powiedzieć co może być nie tak, co jeszcze mogę zrobić/sprawdzić.

z góry dziękuje za poświęcony na ten temat czas ;]
    stajor
  • Pomocny post
    Spec od drukarek
    Przeinstalować system.
  • Poziom 2  
    A może coś mniej drastycznego ? Ale i tak dzięki.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Zobacz w trybie awaryjnym czy nie masz punktu przywracania systemu do momentu gdzie jeszcze skaner działał