Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router który przez wifi łączy się i z nadajnikiem internetu i z odbiorcami

Grubskee 02 Kwi 2011 20:11 2212 12
  • #1 02 Kwi 2011 20:11
    Grubskee
    Poziom 23  

Witam poszukuję routera który połączył by się z punktem dostępu wifi biblioteki niedaleko mnie i udostępnił internet moim pozostałym komputerom także przez wifi. Odległość to mniej więcej 30-50m chociaż nie mierzyłem więc nie mogę dokładnie podać ale tak szacuję, mogę dodać że wifi w moim telefonie (samsung monte) wyłapuje tą sieć (ledwo co) chodzi mi o koszta do (sam router) ~200 zł w grę może także wchodzić jakaś dodatkowa antenka np. zewnętrzna (tzn na zewnątrz budynku) :)

Mogła to by być też karta WiFi PCI lub USB o ile takie coś jest możliwe ;)

0 12
  • #2 02 Kwi 2011 20:56
    piterus99
    Poziom 43  

Albo dwa(WR543G + WA500G/WR340G) albo Ovislink G.duo.

Nie daj sie nabrać na tryb universal repeater, to dziala dobrze tylko na papierze.

[Jakoś się powstrzymam od komentarza nt hotspotów...]

0
  • #3 02 Kwi 2011 21:00
    Grubskee
    Poziom 23  

Co to jest Universal repeater? Chociaż jestem na drugim roku Teleinformatyki w technikum to jeśli chodzi o sieci to jestem kompletnie zielony bo nic z tego jeszcze nie mieliśmy :(

0
  • #4 02 Kwi 2011 21:02
    piterus99
    Poziom 43  

No to jak nie wiesz to tym lepiej dla Ciebie.

UR to taki tryb, w którym urządzenie pobiera sygnał z zewnętrznego AP, NATuje go i wysyła dalej tym samym radiem. Zmusza się je w tym czasie do przełączania między jedną podsiecią a drugą, co powoduje straty pakietów + duże przestoje + okazyjne rozpinanie się połączenia bez powodu. Tragedia.

0
  • #6 02 Kwi 2011 21:44
    piterus99
    Poziom 43  

Ale co to ma do rzeczy?

0
  • #10 05 Kwi 2011 20:38
    Grubskee
    Poziom 23  

Dobra kupiłem airlive g duo ale nie mogę mu zmienić kanału. Zmieniam tryb z infrastructure na ad hoc aby uwolnić opcję zmiany kanału (dlaczego tak jest?) wybieram 6 kanał klikam zatwierdź a tu; WAN0 parametr has been changed, remember rebot your device to active settings. klikam ok i znów jest kanał 1

0
  • #11 06 Kwi 2011 14:54
    druid00black
    Poziom 10  

Po pierwsze zaktualizuj G.Duo pracuje dużo lepiej na najnowszym sofcie, po drugie powinien pracować w trybie WISP+AP, w tym trybie ustawiasz radio1 łączy się z siecią w bibliotece, a radio2 ustawiasz wedle uznania. Radio2 jest twoim punktem dostępu.

0
  • #12 07 Kwi 2011 15:32
    Stanley_P
    Poziom 26  

Grubskee napisał:
    <...> wybieram 6 kanał klikam zatwierdź a tu; WAN0 parametr has been changed, remember rebot your device to active settings. klikam ok i znów jest kanał 1

Po pierwsze primo, zgodnie z komunikatem, aby wprowadzone zmiany konfiguracji weszły w życie, należy wykonać restart urządzenia. Po drugie, jeżeli konfigurujesz radio, które odbiera sygnał z innego AP (routera), np. Radio1 w trybie WISP+AP lub Client+AP, kanału nie możesz zmienić, gdyż jest zdeterminowany właśnie przez AP z którego odbierasz sygnał... Do połączenia wykorzystaj funkcję Skanowanie sieci (Site survey) Po trzecie jak wspomniał przedpiśca, zaktualizuj soft do najnowszego. Po czwarte opis i wątek o konfigurowaniu G.DUO masz TUTAJ

Powodzenia -

Stanley

0
  Szukaj w 5mln produktów