Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Master kod błędu DF053

radekmrt 02 Apr 2011 20:25 20645 5
    radekmrt
    Level 2  
    Witam.
    Mam problem z moim masterem 2,5, cdi 2006r 120KM mianowicie w czasie jazdy przy obciążeniu zapala się kontrolka od świec i serv. auto wchodzi w tryb awaryjny i nie da się nim już jechać. Clip wywala błąd DF053 "funkcja regulacji ciśnienia listwy" kontekst 3.DEF "zwiększenie wielkości recyrkulacji spalin". Pierwszy fachowiec stwierdził że to zawór EGR wymieniłem i dalej to samo, w serwisie stwierdzili że to wtryski, wtryski sprawdziłem w serwisie boscha co prawda jeden lał i go zregenerowali ale sytuacja się powtarza.
    Może ktoś miał taki przypadek, z góry dzięki i pozdrawiam.
    radekmrt
    Level 2  
    Dziękuje za odpowiedź kolego tak mi się wydaje że musze teraz skoncentrować na ciśnieniu paliwa tylko mnie zastanawia dlaczego jest ten kontekst błędu "zwiększenie wielkości recyrkulacji spalin" to wskazuje na EGR ale jest nowy oryginalny, oczywiście filtry też nowe.
    radekmrt
    Level 2  
    w mojej reni nadal to samo kolejna wizyta w serwisie wniosków brak, jutro podmienie zawór regulacji ciśnienia,i jeszcze kolega może znajdzie taką samą listwe cr i zobaczymy, chyba nie ma mądrego na mojego masterka, troche to dziwne że nikt nie miał podobnego poroblemu, nic to jutro zobacze jak śmiga i dam znać
    User removed account
    User removed account  
    radekmrt
    Level 2  
    Problemem był zawór ciśnieniowy na listwie CR. Dzięki za pomoc pozdrawiam.