Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rover 200 - podłączenie radia

józekCZ 02 Kwi 2011 22:51 1463 1
 • #1 02 Kwi 2011 22:51
  józekCZ
  Poziom 1  

  Witam!

  Potrzebuję podłączyć radio Axion na kasety do Rovera 200 z 98 roku. Posiada ktoś z Was może schemat, wiązek, a dokładniej kabelków, który jest który? Na radiu mam wszystko oznaczone, tylko problem w tym, że nie mogę znaleźć nigdzie połączenia tych kabli. Proszę o szybką odpowiedź...

 • #2 17 Maj 2011 21:36
  waju12
  Poziom 15  

  Witam. Co do podłączenia radia samochodowego to sprawa ma się w następujący sposób:
  Kostka prądowa:

  Czerwony- +12V Power- Jest to przewód prądowy plusowy, który także podtrzymuje pamięć. podłączamy go pod stałe napięcie bezposrednio z akumulatora

  Czarny- - przewód minusowy

  Niebieski- Anntene remote- przewód który podaje napięcie do automatycznej anteny. Używany często jako przewód podający sygnał do oddzielnego wzmacniacza mocy aby go załączyć.

  Pomarańczowy-Illumination- Przewód do regulacji jasności podświetlenia przycisków radia tylko przy włączonych światłach. obojętnie czy radio jest włączone czy nie.(ściemnianie w radiu pod nazwą - Dimmer). Nie podłączenie go nie wpływa na włączanie lub pamięć radia a także na podświetlenie radia gdy jest włączone. Podłączamy go pod przewód oświetlenia instrumentów.

  Żółty- +12V Permanent- przewód plusowy bez którego radio nie będzie działało, nie wpływa na trzymanie pamięci w radiu. Jednak musi być podłączony do przewodu plusowego, stały z akumulatora + lub z przewodu podającego plus po przekręceniu stacyjki.

  Jeżeli chcemy aby radio można włączyć bez przekręcania kluczyka, należy przewód czerwony (+12V Power) i żółty (+12V Permanent) połączyć razem i podpiąć pod kabel plusowy ze stałym napięciem z akumulatora.

  Jeżeli chcemy aby radio można włączyć dopiero po przekręceniu kluczyka, należy przewód czerwony (+12V Power) podpiąć pod kabel plusowy ze stałym napięciem z akumulatora a przewód żółty (+12V Permanent) podłączyć pod przewód który podaje napięcie dopiero po przekręceniu kluczyka.


  Kostka głośnikowa:

  Zielony z czarnym paskiem- -Left rear - minusowy lewy tył
  Zielony- +Left rear - plusowy lewy tył
  Biały z czarnym paskiem- -Left front - minusowy lewy przód
  Biały- +Left front - plusowy lewy przód
  Siwy z czarnym paskiem- -Right front - minusowy prawy przód
  Siwy- +Right front - plusowy prawy przód
  Fioletowy z czarnym paskiem- -Right rear - minusowy prawy tył
  Fioletowy- +Right rear - plusowy prawy tył

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME