Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grzanie wody z przerwami po kilka sekund - dwufunkcyjny kocioł Ferroli

krumin 02 Kwi 2011 23:22 4349 4
  • #1 02 Kwi 2011 23:22
    krumin
    Poziom 9  

Pojawił mi się problem z grzaniem wody do centralnego i użytkowej. Piec załącza sie, grzeje kilka sekund (pojawiaja sie odgłosy jakby słabego syczenia wewnątrz) i palnik się wyłącza, po 2-3 sekundach znowu załączenie palnika, kilka sekund grzania i wyłączenie palnika. Sprawdziłem to na grzaniu wody użytkowej i jest dokladnie tak jak opisałem, oraz na wodzie CO, tutaj po kilku włączeniach i wyłączeniach palnik pali się już dłużej i pracuje juz prawie normalnie.
    Dwufunkcyjny kocioł gazowy FERROLI DOMINA OASI F 24 E
    Kaloryfery nie są zapowierzone a ciśnienie w instalacji CO jest zgdone z instrukcją.
    Co może byc przyczyną takich objawów?

0 4
  • #2 02 Kwi 2011 23:30
    jannaszek
    Poziom 39  

To syczenie, to przegrzewanie sie wody, nie jest przemieszczana z winy nie wiem czego- pompki, zaworu trójdrożnego..
    Palnik gaśnie w wyniku zabezpieczenia przed przegrzaniem.
    To na moje oko.

3
  • #3 02 Kwi 2011 23:36
    krumin
    Poziom 9  

Też mi to przyszło do głowy ale zastanawiam się co może być przyczyną i czy jest sens się do tego samemu zabierać czy też lepiej wezwać serwis.

0
  • #4 02 Kwi 2011 23:53
    zybie
    Poziom 30  

Wyczyść filtr pod kotłem na powrocie CO, prawdopodobnie utrudnia przepłływ wody przez kocioł.

0
  • #5 08 Wrz 2011 11:59
    krumin
    Poziom 9  

krumin napisał:
    Pojawił mi się problem z grzaniem wody do centralnego i użytkowej. Piec załącza sie, grzeje kilka sekund (pojawiaja sie odgłosy jakby słabego syczenia wewnątrz) i palnik się wyłącza, po 2-3 sekundach znowu załączenie palnika, kilka sekund grzania i wyłączenie palnika. Sprawdziłem to na grzaniu wody użytkowej i jest dokladnie tak jak opisałem, oraz na wodzie CO, tutaj po kilku włączeniach i wyłączeniach palnik pali się już dłużej i pracuje juz prawie normalnie.
    Dwufunkcyjny kocioł gazowy FERROLI DOMINA OASI F 24 E
    Kaloryfery nie są zapowierzone a ciśnienie w instalacji CO jest zgdone z instrukcją.
    Co może byc przyczyną takich objawów?

Problem rozwiazalo czyszczenie wentylatora i zwiekszenie przeplywu powietrza.

0