Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grzanie wody z przerwami po kilka sekund - dwufunkcyjny kocioł Ferroli

02 Kwi 2011 23:22 4931 4
  • Poziom 9  
    Pojawił mi się problem z grzaniem wody do centralnego i użytkowej. Piec załącza sie, grzeje kilka sekund (pojawiaja sie odgłosy jakby słabego syczenia wewnątrz) i palnik się wyłącza, po 2-3 sekundach znowu załączenie palnika, kilka sekund grzania i wyłączenie palnika. Sprawdziłem to na grzaniu wody użytkowej i jest dokladnie tak jak opisałem, oraz na wodzie CO, tutaj po kilku włączeniach i wyłączeniach palnik pali się już dłużej i pracuje juz prawie normalnie.
    Dwufunkcyjny kocioł gazowy FERROLI DOMINA OASI F 24 E
    Kaloryfery nie są zapowierzone a ciśnienie w instalacji CO jest zgdone z instrukcją.
    Co może byc przyczyną takich objawów?
  • Poziom 39  
    To syczenie, to przegrzewanie sie wody, nie jest przemieszczana z winy nie wiem czego- pompki, zaworu trójdrożnego..
    Palnik gaśnie w wyniku zabezpieczenia przed przegrzaniem.
    To na moje oko.
  • Poziom 9  
    Też mi to przyszło do głowy ale zastanawiam się co może być przyczyną i czy jest sens się do tego samemu zabierać czy też lepiej wezwać serwis.
  • Poziom 30  
    Wyczyść filtr pod kotłem na powrocie CO, prawdopodobnie utrudnia przepłływ wody przez kocioł.
  • Poziom 9  
    krumin napisał:
    Pojawił mi się problem z grzaniem wody do centralnego i użytkowej. Piec załącza sie, grzeje kilka sekund (pojawiaja sie odgłosy jakby słabego syczenia wewnątrz) i palnik się wyłącza, po 2-3 sekundach znowu załączenie palnika, kilka sekund grzania i wyłączenie palnika. Sprawdziłem to na grzaniu wody użytkowej i jest dokladnie tak jak opisałem, oraz na wodzie CO, tutaj po kilku włączeniach i wyłączeniach palnik pali się już dłużej i pracuje juz prawie normalnie.
    Dwufunkcyjny kocioł gazowy FERROLI DOMINA OASI F 24 E
    Kaloryfery nie są zapowierzone a ciśnienie w instalacji CO jest zgdone z instrukcją.
    Co może byc przyczyną takich objawów?

Problem rozwiazalo czyszczenie wentylatora i zwiekszenie przeplywu powietrza.