Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AV40S V31A front panel i kłopoty z uruchomieniem komputera

03 Kwi 2011 07:11 5797 38
  • Poziom 9  
    Witam.Jeżeli piszę nie w tym dziale co powinnam,to z góry przepraszam.

Pare dni temu zostawilam włączony komputer i wyszłam z domu. Po powrocie zastałam niebieski ekran z komunikatem

Pojawił się problem i system Windows został zamknięty aby zapobiec uszkodzeniu komputera.
    Jeżeli po raz pierwszy widzisz ekran błedu stop ponownie uruchom komputer.Jeżeli ten ekran pojawił się ponownie wykonaj następujące kroki.Wyłącz lub odinstaluj wszystkie programy antywirusowe oraz narzędzia do defragmentacji dysków i tworzenia kopii zapasowych.Sprawdż konfigurację dysku twardego i postaraj sie o zaktualizowane sterowniki.Uruchom program CHKDSK/F aby sprawdziC czy dysk nie jest uszkodzony a następnie uruchom komputer.

STOP: 0x00000024 (0x001902FE,0xF896880C,0xF8383167)
    Ntfs.sys-Address F8383167 base at F8376000, DateStamp 48025be5

Komputer mimo resetu ciagle ponawiał komunikat.Wejście w żaden tryb nie było możliwe.Uruchomienie systemu z płytki też bez rezultatu. Przy ekranie z wyborem naprawy z konsoli czy też instalacji systemu ,komputer wracal do niebieskiego ekranu i komunikatow.
    Po konsultacji z dwoma panami co to sie niby znają na komputerach,jeden nstwierdzil,że zasilacz a drugi,że padł dysk.
    Poszperalam troche po forach,a że kobiecie wiele rzeczy nic nie mówi:),jedyne na co wpadłam to podłączyć pożyczony dysk z systemem jako pierwszy,moj jako drugi i może wtedy uda sie wejść do systemu i przeskanować go tym programem CHKDSK.
    Załatwiłam dysk,podpiełam (przeszłam wszystko,od problemów z taśma,ustawieniem zworek,i brakiem dysku w BIOSIE).Z pomocą googli wszystko wyprowadziłam do stanu;
    -BIOS widzi oba dyski
    - staruje z dysku pożyczonego-widzę po logowaniu systemu
    I tu niestety następuje reset komputera.System się nieładuje.

Specyfikacja dysków;
    Samsung SP)411N----dysk z działającym systemem,pożyczony
    Digital Western WD400---dysk niedziałajacy,z niebieskim monitorem.
    Zadsilacz IMPET 300W

Nie mam pojęcia co jeszcze moge sprawdzić/zrobić żeby coś drgneło.Może któryś z Panów/chłopaków cos podpowie? Będę wdzięczna za wszystkie wskazówki.
    Z góry dziękuję za pomoc.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 9  
    Witam,jeżeli jest to możliwe proszę o parametry komputera,czyli model płyty,pamięci ram,karta graficzna,model zasilacza, procesor.Pomaga w tym program Diagnostyczny jest tego bardzo dużo,po tym można zacząć szukać przyczyny.
  • Poziom 13  
    Witam

Na początek trzeba go przetestować jeżeli uruchamianie z płyty tez nic nie pomaga mogą być uszkodzone pamięci

do testowania polecam pobranie hirens boot najlepiej w wersji 10.0

test pamięci pod opcjami napierw 5 nastepnie 1 i 2
    test dysku 5 i 8
  • Poziom 38  
    A nie lepiej podłączyć twój dysk jako drugi do działającego komputera i tam go przeskanować.
  • Poziom 9  
    Witam,wiem,że teraz się ośmieszę,ale trudno.Z racji,że komputer stoi ze zdjętą obudową,wiec zaczełam go czyścić z kurzu.Plyte,wiatrak,kabelki...i odpiełam piny z obudowy i nie bardzo wiem,jak je podłaczyć.Wiem,wiem,już się doczytałam,że trzeba manuala znależdż,co też zrobiłam http://www.scribd.com/doc/32520295/Manual-Shuttle-AV40S#logout ,tyle,że ja chyba tego nie rozumiem. Ja mam w panelu 3 bolce na gorze,4 pośrodku,5 na dole.Wszystkie ułożone poziomo.

Płyta to AV40S V31A.
    Ja zdaje sobie sprawę,że dla wszystkich podłączenie to latwizna,ale ja nie umiem.

Co do dyków.Na pożyczonym dysku,komputer normalnie wchodzi do Windowsa.Jak podłącze drugi,swoj z tym ferelnym błędem,to zanim się zaloguje,resetuje sie. Chciałam wejść do systemu,podłączając dysk pożyczony jako startowy,a swoj jako drugi.Wtedy chciałam go przeskanować.
    Ferelny dysk nie reaguje zupełnie na nic.

Oczywiście wszystkie parametry,podam jak tylko podepnę obudowe i uruchomię komputer.Wiem,gdzie szukać programu.
    Dodam, że dysk pożyczony,to moj stary dysk.Kiedyś pod dokładnie ten komputer były podłaczone te oba dyski które są wymienione.Jedenjako startowy ,jeden jako drugi-do zbierania plków,dokumentówitd.
  • Pomocny post
    Admin grupy komputery
    1- Proszę poprawić (edytować) post i wkleić zdjęcia wg tej instrukcji: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html
    2- Przez niedopatrzenie link prowadzi do płyty gł. w wersji v1, a koleżanka posiada v3.x http://www.shuttle.eu/_archive/older/en/av40s.htm
    3- Niestety w archiwum zip instrukcji do modelu v3.x też jest błąd i też manual v1.
    http://download.shuttle.eu/Archive/Manuals/en/av40s/av40sV3en.zip

Proponuję podłączyć jak na obrazku:

Jeśli coś będzie nie tak, to jedynie zamienią się przyciski i diody rolami, wtedy należy zamienić te górne z dolnymi wtyczkami.

Na wszelki wypadek załączam instrukcję do AV40S.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Interesują nas tylko dwa rzędy, 4 piny i 5 pinów niżej, te 3 piny u góry nie.

Na zdjęciu złącze jest odwrotnie niż w instrukcji, zastanawia mnie to...
    No ale spróbujemy.

Najpierw biały i zielony kabelek, tam gdzie napis POWER LED.
    Zielony na pierwszy pin od lewej w dolnym rzędzie, biały kabelek na drugi pin obok w tym samym rzędzie.
    Teraz HDD LED, w ten sam sposób co POWER LED, tylko w górny rząd, czyli pomarańczowy w pierwszy pin po lewej w górnym rzędzie.
    Teraz M/B SW podłącz obok POWER LED, w tym rzędzie gdzie jest 5 pinów. Na końcu zostaje 1 pin wolny.
    RESET SW tak samo jak M/B SW, tylko w drugim rzędzie, tym gdzie są 4 piny.

Teraz sprawdź, czy komputer się włączy przyciskiem POWER czy RESET, i czy będzie świeciła lampka zielona a czerwona mrugała czy odwrotnie.
    Jeśli włączy się przyciskiem RESET i czerwona lampka będzie świeciła a zielona mrugała, to musisz podłączyć odwrotnie, tzn. zamienić miejscami rzędy.

Mam nadzieję, że jest to zrozumiałe ;)

ED: o, kolega zamieścił post wyżej podczas kiedy ja pisałem mój ;)
  • Poziom 9  
    Dziękuje bardzo Panom za pomoc. Kabelki podłączone i działa.Wl/wyl/rest/diody.
    Mogę teraz zająć się dalszą naprawą problemu z pierwszego postu. Zgodnie z sugestią któregoś z Panów zamieszczam specyfikację komputera

Dysk fizyczny SAMSUNG SP0411N (40 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133)
    Płyta Główna Shuttle AV40S v3.1 (5 PCI, 1 AGP, 1 CNR, 3 DIMM, Audio)
    Karta wideo NVIDIA GeForce2 MX/MX 400 (Microsoft Corporation) (64MB)
    Pamięć fizyczna 512 MB (DDR SDRAM)
    Nazwa procesora Intel(R) Celeron(R) CPU 2.00GHz
    Typ procesora Intel Celeron, 2000 MHz (20 x 100)
    Zasilacz impet 300

Dziękuję bardzo za pomoc.
    Wcześniejszy post edytowałam,zdjęcia wkleję jak tylko przepne internet do laptopa.
  • Poziom 38  
    No więc wracając do błędu STOP: 0x00000024, najprawdopodobniejszą przyczyną jest uszkodzenie dysku, czyli uszkodzenie partycji lub degradacja samego urządzenia (zdaje się być już dość leciwe).

Przydałoby się, abyś posiadała jakiś nośnik bootowalny typu Hiren's Boot CD lub płyta instalacyjna Windows XP, lub inny komputer, do którego możesz podłączyć ten dysk.
    Wtedy będzie można sprawdzić jego stan.

Prawdopodobnie to uszkodzenie partycji i wystarczy wtedy zrobić chkdsk z innego komputera z tym dyskiem podpiętym jako niesystemowym, lub z płyty bootowalnej.
    W przypadku płyty instalacyjnej Windows XP (z tego co pamiętam musi to być Professional, ale mogę się mylić) można taką operację przeprowadzić przy pomocy Konsoli Odzyskiwania.
  • Poziom 9  
    Dokładnie taki sam pomysł miałam.czy to oznacza,że musi to być inny komputer? Nie może to być mój komputer,tyle,że z pożyczonym dyskiem, podpiętym jako startowy?

Teraz komputer chodzi na pożyczonym dysku. Jest podpięty na koniec taśmy,zworka ustawiona na Master. Swój dysk podpinam na środek taśmy,zworka ustawiona na Slave.

Komputer startuje,pojawia się ekran z łądowaniem systemu. Po załadowaniu przez pare sekund widać niebieski ekran z błędem-domniemam,że z feralnego dysku i następuje restart.

BIOS ustawiony na First Boot Device -HDD-0
    Coś pominęłam,albo źle robię ?
  • Poziom 9  
    Witam,dziękuję bardzo za dotychczasowe porady.
    Zainstalowałam nowy system na pożyczonym dysku-na swoim komputerze. Poprawi lam ustawienia w BIOSIE i system odpalił .Nastąpi jednak problem.
    W folderze Mój Komputer,nie ma ikonki drugiego dysku.

W panelu sterowania/narzędzia administracyjne/zarządzanie komputerem
    mam

Dysk 0 Source(C:)
    Podstawowy 37,30GB NTFS
    Online Zdrowy(System)

Dysk 1
    Podstawowy 37,27GB
    Online Nie przydzielone

W Kreatorze dodawania sprzętu to urządzenie działa poprawnie.
    Co robić?
  • Poziom 9  
    Tak,mam na tym dysku dane do odzyskania-to dysk główny dysk mojego komputera. Był podzielony na 2 partycje. Jakie i po ile MGB nie pamiętam. Na jednej był system na drugiej jakieś osobiste dane.Zdaje się,że były oznaczone systemowa C, druga D.
  • Poziom 9  
    Przeskanowałam i oto co wyszło:

Nie mam pojęcia co robic dalej.
  • Specjalista HDD Recovery
    Jak widać FAT-u tu nie ma ale jest NTFS Dlatego :
    Dobrze przeczytaj ten link
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1445635.html
    na końcu z opisem jak się wgrywa plik w sektor.

Cytat:
    Wgranie sektorów na dysk z pliku.

Często po poprawieniu wpisów należy wgrać np. sektor 0 lub inny na dysk. Wykonuje się to podobnie jak zgrywanie sektorów do pliku tylko jako "Source"="Zrodlo" dajemy plik a jako "Destination"="Docelowy" wybieramy dysk i wpisujemy sektor w okienku "Copy sectors"="Kopiuj sektory".

W nowszej wersji DMDE 2.2.2 polskiej będzie to wyglądać tak.

Plik podam w załączniku.

Wgraj ten plik w sektor 0 od 0 do 0.
  • Poziom 9  
    Ok,wiem co robić .Plik ściagniety na pulpit.W jakim programie go otworze?
    Szukalam w google i wybrałam CDRWIN 5,ale zupełnie nie wiem jak w nim sie poruszać.
    A po co chcesz go otwierać ?

Masz podane co zrobić wgraj go do dysku nie pomyl się !!

Może lepiej aby zrobił to ktoś co wie co robić ?

Bo jak wgrasz te dane w dysk nie ten co trzeba będzie problem.
  • Poziom 9  
    Witam,plik skopiowany.Co robic dalej? Dziękuję za pomoc.
  • Poziom 9  
    Załamałam sie. Po zrestertowaniu systemy,komp normalnie odpala,pokazuje sie ekran Windowsa,system sie ładuje i nastepuje reset kompautera.
    a skąd piszesz?
    Zwróciłem ci uwagę byś wiedziała co robisz i gdzie wczytujesz plik.
    Nawet poradziłem byś dała to komuś kto jest lepiej obeznany znów nie na ten dysk ?

Masz GG ?
    Masz jak podpiąć ten dysk pod inny komputer z internetem ?
  • Poziom 9  
    Wgrałam na dobry dysk,sprawdziłam przed wgraniem,ktory jak jaest oznaczony. Na zdrowym dysku komputer chodzi normalnie.Teraz pisze z komputera,który ma podpiety tylko zdrowy dysk.Jak podepne ten drugi to system sie ładuje ,ale nastepuje restart. Mam gg i laptopa,wiec mogę sie przełaczyć.
  • Poziom 9  
    Witam,

Niestety,na dwóch obcych komputerach mojego dysku podpiętego jako drugi nie dało się wykryć.Bios wykrywa go jako Primary Slave. Komputer włączony,ekran powitalny Windowsa,pasek śmiga jak przy ładowaniu systemu i następuje mignięcie:blue screen z wcześniejszym błędem i restart kompa.

Co robić? Jedyna droga to podłączyć go pod USB? migol21 sugerował kupno okablowania do podłączenia do USB. Sprawdzałam,koszt ok 60 zł,na all taniej,ale dla mnie to wydatek na jeden raz,bo do niczego innego mi się to nie przyda.To na pewno pomoże?

Co jeszcze mogę zrobić? Tylko to jedno mi pozostało?
    Dziękuję za pomoc.