Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sprzet dyskotekowy - pytania

Blaszak_gd 02 Lis 2004 13:32 7107 21
  • #1 02 Lis 2004 13:32
    Blaszak_gd
    Poziom 2  

Witam!

Nie bede opisywal Wam calej sytuacji, najogolniej sprawa ma sie tak, ze nie znam sie wogole na sprzecie,
    a musze dokonac zakupow i prosze o pomoc.

Sprzet ma byc wykozystywany na malych koncertach, w malym klubie (do 200 osob) i ewent. do pozyczenia na inne male i srednie
    imprezy. Docelowo caly zestaw ma sie skladac z:
    1 stobo 1500 W
    1 skaner
    1 laser
    2 ruchome glowy
    wszytko w systemie DMX
    oraz
    1 lustrzanej kuli
    1 projektor
    1 wytwornicy dymu
    6 reflektorow PAR

1. Czy kupujac wytwornice dymu warto szarpnac sie z kasa i kupic wytwornice dzilajaca w systemie DMX? - jest okolo 450 zl
    drozsza od wytwornic o podobnych mozliwosciach ale nie dzialajacych pod DMX A moze lepsza jest wytwornica mgly?

2. W opisie skanerow jest napisane ze "skaner posiada efekt stroboskopowy (1-7 błysków/sekundę)" - moze nie warto kupowac
    oddzielnie stroboskopu bo funkcje te bedzie spelnial skaner?

3. Czy reflektory PAR dzialaja rowniez pod DMX?

4. w/w zestaw raczej nie bedzie bardziej rozbudowywany czy Waszym zdaniem wystraczy kupic sterownik obslugujacy do 24 kanalow
    czy raczej kupic na zapas sterownik obslugujacy do 48 kanalow (w miare jedzenia apetyt rosnie) bo 1 laser 1 strobo to za malo?

5. W jednym ze sklepow internetowych oferujacych sprzet dyskotykowy znalazlem program (http://www.prosklep.com/product_info.php/products_id/2919)
    ktory steruje urzadzeniami pod DMX? Moze za miast sterownikow lepiej kupic taki programik?

6. Nie jestem pewien czy dobrze wszytko nazywam i nie myle terminow, nawet nie wiem czy jest sens i czy tak sie robi :-)
    ale rozumiem ze sterownik DMX sluz do ustawiania scen. Pozniej zeby wszystko wszytko ladnie chodzilo bede musial
    polaczyc ze soba glosniki do wzmacniacza, wzmacniacz do sterownika DMX?, pozniej tylko nie wiem w ktorym miejscu podlacza sie
    jeszcze mixer dla DJow i do mixera gramfony. Tak? Czy do podlaczenia tego wszytkiego bede potrzebowal jeszcze jakiegos specialnego
    urzadzenia lub kabli? I czy da rade gdzies w to podlaczyc jeszcze komputer zeby puscic muze z kompa?

7. Myslalem jeszcze o zakupie projektora? (nie jestem pewien czy to sie tak nazywa) do pokazywania roznych animacji. Czy
    taki projektor rowniez praccuje w systemie DMX czy podlacza sie go do komputera a moze jeszcze cos innego?

Dzieki za cierpliwosc!

Pozdrawiam!

Piotr Blaszkowski

-1 21
  • #2 02 Lis 2004 20:48
    Ciaptak
    Poziom 14  

1. na wytwornicach sie nie znam. ja mam na zwyklym pilocie. mysle ze jesli chcesz tylko zadymic to zwykla, a jesli zadymic w danym momencie to dmx.

2. nie zastapi. blyska tylko w jedno miejsce

3.nie. sa specjalne sterowniiki z 4 wyjsciami, zeby je pogrupowac, ale pary to raczej slaby efekt

4. ja bym kupil wiecej skanerow zamiast tych glow, co do sterownika nie wiem, mnei nie stac :D

5.jak chcesz miec tam kompa, to moze.. to zalezy od mozliwosci programu, ale sterownik chyba fajniejszy

6.dmx raczej sie nie podlacza do muzyka, tylko ustawia jak maja lampy chodizc i swiecic

7. nie wiem o co biega z tym projektorem, ale chyba chodzi ci o laser. bo to raczej ona dzialaja jako projektory

na koncu dodam, ze ja takich lamp nie posiadam, a lampy to po prostu moje hobby

i jeszcze cos. jak ktos ma takie problemy to ja chetnie pomoge i szukam jakiejs pracy :D
    jestem z opolskiego.
    jak cos to mozesz mi napisac na mejla pytania

mam nadzieje ze pomoglem

ale lamp chyba nie kupujesz w tym sklepie??
    ja dokladnie go nie przegladalem, ale chyba njalepszy jest www.prolight.com.pl
    a naj naj to sklep na miescie :D

0
  • #3 02 Lis 2004 21:44
    elektrofil
    Poziom 17  

polecam adresik (www.showsystem.pl)

1) wytwornica dymu wyrzuca wiązke dymu i przeważnie robi to gwałtownie, są modele o płynnej regulacji ilości wytwarzanego "dymu". wytwornica mgły to taka maszynka jak wyżej lecz dodatkowo ma wiatraki tak sprytnie tam wpasowane, że wytwarza dużo dymu już rozmieszanego z powietrzem.
    2. ok. zgadzam sie z poprzednią wypowiedzią.
    3. poprzez dimpack nie ma problemu sterowniki są 4-ro lub 6-cio kanałowe (4-ro od 500PLN)
    jakie pary??? 36 nie można regulować jasności (mają transormator) a efekt działania par'ów zależy tylko od rozmieszczenia i właśnie: sterowania!!!
    4.głowa zajmuje minimum 8-siem kanałów. skaner minimum 6. na 24-rech nie dasz rady.
    5. program łatwiej obsłużyć. sterownika możesz na początku nie dać rady właściwie zaprogramować. programy w showsystem mają taniej i jako jedyni w polsce mają certyfikat ISO9001. ich serwis cię nie ... zawiedzie.

0
  • #4 03 Lis 2004 18:39
    Ciaptak
    Poziom 14  

wlasnie o parach zapomnialem powiedziec, ze sie ich nie sciemna, a szkoda bo moj jest jakis felerny i oswietla cala sale + jeden mocniejszy punkt

a te głowy to nie wiem... to raczej sie na powietrze nadaja, albo gdzies gdzie jest tak zamontowana, ze wykorzystasz całe 360. bo na sciania, to ja bym wolal skaner

a serwisik obczaje

0
  • #5 03 Lis 2004 22:48
    gretzky
    Poziom 21  

co do parów to sie nie zgadzam. można je przygaszać. Wiem ze mają transformator ale to o niczym nie świadczy.
    Widziałem u kolegi kiedyś orginalny sterownik do PAR36 10 kanałowy z zaprogramowanymi 40 programami pracy, i prawie połowa programów miała efekt przyciemniania, było cos takiego że świeciły non stop słabym promieniem. cała regulacja prawdopodobnie odbywała się poprzez zmienianie napiecia na wyjściu, czyli zamiast np 220V było 100V, 50V itd.

0
  • #6 07 Lis 2004 18:36
    wtyko
    Poziom 12  

Witam
    Jestem początkującym ale w tym temacie troszke obeznany - sam często robie imprezy z kumplami na których "świece" ponadto "świeciłem " przez pewien czas w jednym klubie, posiadam też swój sprzęt z którego jestem zadowolony. Oto co mam:

- 3 skanery DMX (dwa 4kanałowe i jeden 3kanałowy)
    - 2 stroboskopy (z allegro od 1 gościa - jestem bardzo zadowolony, sam je składa i na zamówienie możne dodać pewne funkcje)
    - kule lustrzaną (ob 30cm)
    - Wytwornice dymu (antari F-80Z)
    - Sterownik DMX (Proxima PX111 mirage SE)
    - Flower (tylko że z ulepszeniem własnej roboty)
    - Laser czerwony 50mW (właśnie składam urządzenie do niego)

Powiem ci że mi to w zupełności wystarczy. Najlepszy efekt robią skanery w dymie i strobskop (laser niedawno zakupiłem, musze tylko wykonać układ i gra muzyka)

Moim marzeniem jest posiadanie głowicy jednak dobre są jeżeli masz je zamontowane na stałe np: w klubie, jak wspomniałeś o wypożyczaniu sprzętu to doradzam zdecydowanie skanery - łatwiejsze w montażu.

Teraz odp na pytania:
    1 - co do wytwornicy DMX to niemiałem okazji się tym pobawić jednak polecam większą od mojej - pokój dymi efektownie jednak na sali ok 100osób to trzeba dość nadymić.

2 - moje skanery tez posiadają funkcje stroboskopu jednak tu się nie zgodze i zdecydowanie polecam dodatkowy stroboskop - porównaj sobie te 2 efekty to zobaczysz o czym mówie :)

4 - powiem ci odnośnie sterownika że zależy jakie chcesz światła(ile kanałów), jeżeli są to głowice to wiadomo że mają ich więcej niż skanery, jeśli w przyszłości planujesz dokupienie np: głowicy to myśle że 24 zupełnie wystarczy

5 - polecam jednak sterownik, nie ma to jak bawienie się suwakami a poztym nie wymaga komputera więc możesz zabrać go wszędzie :)

6 - to zależy od sterownika, ja obecnie mam 2. Obydwa posiadają wbudowany mikrofon który umożliwia odtwarzanie zapisanych scen według muzyki, jednak ten Proximy ma dodatkowo wyjście typu jack które możesz podłączyć pod np: pod wyjście mixera

7 - zależy o jaki projektor ci chodzi, taki do wyświetlania obrazu z komputera? czy projektor do pokazów laserowych?

To narazie tyle - troszke się rozpisałem ale sytuacja tego wymaga :) tak na marginesie to jakby ktoś chciał to moge cyknąć fotki sprzętu i podesłać, chętnie też odpowiem na jakiekolwiek pytania

Pozdrawiam

0
  • #7 07 Lis 2004 20:39
    Ciaptak
    Poziom 14  

a nie chcecie ktos cos sprzedac???
    :D

0
  • #8 08 Lis 2004 00:55
    toadi
    Spec od akustyki

Powiem tak jezeli cyferki na pocztki typu 1 skaner oznaczaj ilosc to zmienil bym, konfigruacje

Skanery najlepiej 4 sztuki a nawet wiecej jeden skaner to do swiecenia w domu a nie do dyskoteki. Nawet zupelnie proste i tnie nawet klasyczy Scantech150 (ok 850zł /sztuka) inne firmy tez maja rownie atrakcyjne cenowo owszem najlepiej na lampie wyladowczej jak nieduza dyskoteka to 150W Philipsa taka 6000godzin wychodzi tanio w eksploatacji.

sterownik DMX nie spotaklem jeszcze takiego ktory obsluguje tylko24 kanaly chyba 24 urzadzenia np po 8 kanałów kazde czyli razem kanałów jest 192 i tak obsluguja 192 kanaly typowe tanie sterowniki drozdze wiecej 512 1024 albo wiecej (liczba kanalów sterownika=liczba urzdzen inteligentnych× liczba kanalów urzdzenia) no chyba ze podanej jest ze 24 kanaly na pojedyncze urzadzenie.... typowo jak kolega podawal skanery od 4 kanalów do 12 glowy od 6 do24 kanalów

Do parów nie ma problemu sa konce mocy sterowane z DMXa poweidzmy 4 kamalowe 6 kanalowe i wiecej zalerzy ile chcesz tych parow podpiac dobierasz koniec mocy prawie kazdy ma mozliwosc regulacji jasnosci... niekture rownierz posiadaja wbudowne od razu wlasne problemy

WYbor stroboskopu indywidualne upodobania moc 1500-2000W wystarcza na wiekszosc malych i srednich sal

Laser proponuje cos oparte na YAG (zielony o mocy powiedzmy 10-20mW) najlepiej z wlasnym sterownikiem koszty w granicy 5-10 tys zł

Co do sterowania swiatel z kompa udreka mialem okzje popracowac na Martin PC DMX kontroler wiecej nie chce pewnie ze wieccej pamieci i takie tam ale tego sie nie czuje (obslugiwal 12 skanerów martina roboscan 218) Jedyny powazny plus ze mozna sciagnac gotowe programy swietlne

Do wyswietlania animacji na ekranie klsyczny projektor multimedialny najlepiej o duzjej skutecznosci swietlnej >1000 ANSi lumenów

Wytwornica nie koniecznie DMX ale w zupelnosci wystraczaja bardziej zaawansowane modele posiadajace wlasny sterownik z timerem i regukacja wydajnosc ..... ale koszt sporo wiekszy od zwyklej z wlacz wylacz.

Sterowanie swiatlami najczesciej dobiera sie gotowe programy z pamieci strwonika recznie (rzado robi sie cos na poczekaniu)

Mikser Klasyka do grania Pioneer albo Vestax model w zaleznosci od zasobnosci portfela.

Gramofony tez Technics Vestax lub inne ale tez decyduje tu kasa \jesli to nie bedzie jakas bardzo nastawiona dyskoteka na granie z winyli to prponuje jednak klasycznie odtwarzacze CD najlepij te Pioneera 500tka jest taka srednia klasa czesto nawet w duzych dyskotekach ich urzywaja i raczej dwa pojedyncze niz jedne podwojny i tez zalerzy ile sie ma kasy.

A glowy dpusc sobie calkiem to raczej na koncerty i pokazy a w dyskotece lepiej miec 8skanerów niz 2 glowy (bo tak sie to cenowo przelicza)

A jakie macie tam naglosnienie w planie (kolumny i koncówki) i w ogole jak duza to sala i ile na to jest pieniazków przeznaczone

Zapraszam rowniez na moj gg to moze pomoge badziej (juz sie tym bawilem )

0
  • #9 09 Lis 2004 11:19
    Blaszak_gd
    Poziom 2  

Witam!

Wielkie dzieki za wszystkie odpowiedzi! Stawiam browara jak juz klubik bedzie dzialal!

Meczy mnie tylko dalej pytanie co zrobic z glowami, docelowo (zmienilem konfiguracje) chce kupic 2 glowy i 4 skanery ale... Bylem ostatnio w jednym z klubow (dla ludzi z 3maista [w Glaxy]) i przygladalem sie pracy tamtejszych skanerow i wygladaly cos nie bardzo... :-( Przez 3 godziny pare razy zmienily kolor (to sie chyba nazywa gobo, globo?) zadzialaly efektem stoboskopowym i co najgorsze swiecily tylko na przemian w 2 punkty. Za to glowy poza lepszymi (bardziej urozmaiconymi - wiecej kolorow) efektami wprowadzaly wiekszy ruch, cos sie dzialo :-) Moze mieli jakies trefne skanery? Czym sie roznia glowy od skanerow (tylko zastosowana optyka, cena i tym ze glowy sa bardziej "ruchliwe"?)

Pytanie i prosba do wtyko - czy skanery oprocz zmienia kolorow wyswietlaja tez rozne obrazy? np. taki jak na Twoim avatarze (czy robia to tylko glowy?). Czy moglbys (jezeli nie sprawi Ci to kloptu) podeslac mi na @ pare fotek takich efektow (blaszak_gd@o2.pl)

do toadi`ego
    a jednak ten sterownik( http://www.prosklep.com/product_info.php/cPath/116_117_118/products_id/19 ) ma dostepne tylko 24 kanaly :-/, gadalem z gosciem ze sklepu, czyli jakies takie istnieja.
    Ktory sterownik do 192 kanalow (i 12 urzadzen) bys polecil? I ktore funkcje warto aby ow sterownik posiadal?

I jeszcze jedno pytanie - czy np. ten sterownik http://www.prosklep.com/product_info.php/products_id/2817 pomimo ze jest przydzielony do Sterownikow skanerow (ma 192 kanaly DMX) moze rowniez obsluzyc stobo, laser (oczywiscie tez DMX) czy sluzy tylko do sterowania skanerami (ewent. moimi ulubionymi ;-) glowami)

I odp. na rozne pytania:
    glosniki Reloop 2x200 Watt Rms 8ohm, wzmacniacz: Phonic 1062 (narazie musze sie tym zadowolic)

narazie mam do wydania 20 tys ale tylko na same swiatelka

parkiet ma wymiary (tak plus minus [dzis dokladnie sprawdze] 20 na 20 metrow] jest jeszcze drugi, narazie nie aktywny ale jest duzo duzo wiekszy

Jeszcze raz thx za wszytkie odpowiedzi !

Pozdro!

Blaszak

0
  • #10 09 Lis 2004 14:32
    toadi
    Spec od akustyki

Witam
    Sala 20x20 m oj to kawal hangaru wrecz na taka sale to uczciwe naglosnienie to minimum ok 4kW a jesli juz takie kolumny rellopa to chociaz z 4 sztuki ale to i tak bedzie duuuuuuuzo za malo na tak ogromna sale to sprawdzily by sie tubowe subbasy i tubowe podwieszane nadstawaki
    nalepiej z 8 nadstawek i chociarz z 4 suby o mocy ok 800W kazdy (zakladajac sprawnosc 103-105dB)
    Wiec tak uczciwy skaner posiada osobna tarcze z gobosami (ksztlatki)i osobno z kolorami do tego efekt stroboskopowy jesli jest dobrze sterowny (dobre programy) dzialaja duzo dynamiczniej od ruchowmych głów bo w skanerze rysza sie tylko malutkie lustere

Oczywiscie ten strownik
    Eurolite DMX Scan Control 192 kanałowy
    Moze sterowac skanery i9 inne urzadzenia inteligentne w sumie 12 kazde moze zajmowac po 16 kanalów ele detykowany jest specjalnie do skanerów (do tego sprawdza sie najlepiej) Jezeli ten sterownik co podawales jest tylko 24 kanalowy to straszna lipa to jest jednak dalej bardziej jestem przekonany ze on po prostu obsluguje 24 urzadzenia moze po 24 kanaly Poza tym adresujac skanery parami (albo po 4 sztuki) na takie same adresy mozna podpiac znacznie wiecej urzadzen pod sterownik no tylko traci sie mozliwosc indywidualnego strowania kazdego ze skanerów .
    Wiesz mozesz poszukac jeszcze sterownika ktory produkowal kiedys discotech Nie wiem czy to byl scancontrol czy scan mirage kosztowal dawnij w oklicy 2 tys zł i swietnie sie sprawowal mozna bylo sporo urzadzen z tego stererowac.

I ja sobiscie bym jednak zrezygnowal z ruchowmych glow na rzecz wiekszej ilosci skanerów na tak ograomna sale to pasowaly by poza powiedzmy 8 sztukami slabszych (a CMD150W) z 4 sztuki takich na lampie 575W no tylko do takiego zestawu trzeba by kogos kto to porzadnie zaprogramuje bo najlepszy sprzet inteligentny nie jest w stanie dzialac dobrze bez dobrych programów.
    Mily by byl rownierz jakis efekt centralny najlepiej tez dmx albo przy najmniej 0-10V ale to sa spore koszty sam taki moze kosztowac nawet grubo powyzej 10tys zł np Concord

W tym sklepie inernetowym jest dosc ciekawy i tani skaner amianowicie ten Eurolite TS-150 DMX (lampa metalohalogenkowa) ok 1250zł/sztuke dziala na swietna bardzo ekonomiczna lampe 150W 6000godzin ale jakis gosc w allegro sprzedawal je razem z zarowka po 1100zł nowe z gwarancja i faktura osobiscie wzialbym ich z 8 sztuk /po dwa na kazda sciane bedzie to koszt ok 12 tysiecy razem z lampami i zostaje ok 8 na reszte sterownik stroboskop troche parów i maszyna do dymu

A strobo moze nie koniecznie DMX ale zwykle z zewnatrzym sterownikiem umozliwiajacym reg predkosci i jasnosci i moze majacy tryb audio.
    Tak samo maszyna do dymu wystarczy taka z gralka 1000-1500W z sterownikiem wlacz wylacz wystarczy w zupelnosci np ANTARI Z1000 ponad 400m3/min to switna wydajnosc ja za ta cene i jeszcze sterownik z timerem wiecej nie potrzeba w dyskotece gdzie pracowalem byla F200 Acme 140m3/min i wystarczala w zupelnosci a sala ok 150m2 w kilkanascie sekund zadyma na maxa tylko trzeba dobrego plynu urzywac (osobiscie uwazam ze najlepszy jest niebieski long life)

A do parów 36 bez problemu nawet do wiekszej ilosci swietnie sie nadaje Eurolite EDX-4 DMX i jak to beda par 36 to mozan ich sporo podpiac na kanał (pewno ze 20) i cena smiesznie niska

0
  • #11 10 Lis 2004 22:02
    wtyko
    Poziom 12  

Witam
    Oczywiście zgodze się z wypowiedzią kolegi Toadi - polecam stroboskop z zewnętrznym sterownikiem, jak i również wytwornice bez DMX, co do tego sterownika do którego podałeś linka to oczywiście że możesz podpiąć inne urządzenia, jest to standardowy sterownik DMX - jednak radziłbym kupić lepszy. Bardzo wiele zależy od sterownika, ten którego ja używam posiada możliwość przypisania zmiany scen według ustalonego czasu dla każdego programu oddzielnie, tylko że on kosztuje 2600zł, podeśle ci na maila kilka zdjęć i linków :)

Pozdrawiam

0
  • #12 11 Lis 2004 09:41
    Ciaptak
    Poziom 14  

to moze wstaw tutaj, albo wyslij mii odrazu tez taki mejl bo ciekaw jestem :D

0
  • #13 11 Lis 2004 13:41
    wtyko
    Poziom 12  

Witam
    Mówisz i masz :)

Na zdjęciu 1 sterowniki DMX, ten górny zakupiłem razem ze skanerami (koszt ok 700zł). Tego dolnego używam aktualnie, posiada lepsze funkcje. Dałem za niego 1000zł na allegro, w sklepie widziałem za 2600zł :) Co lepsza to ma wyjście RS 232 dzięki czemu można go podłączyć do komputera, zgrać wszystkie programy i zapisać na dysku, oczywiście mozna je również wgrać ponownie do sterownika:)

Pozostałe fotki to skanery czego chyba nie musze mówić :)

Polecam również tą stronke
    http://www.americandj.com/category.asp
    Są tam filmiki do ściągnięcia, po lewej stronie z menu "Lighting Products"można wybrać różne kategorie np: lasery, użądzenia inteligentne itp.

Pozdrawiam

0
  • #14 12 Lis 2004 13:16
    Ciaptak
    Poziom 14  

dzieki
    ja narazie sobie tylko pomazyc moge :(

0
  • #15 12 Lis 2004 13:51
    toadi
    Spec od akustyki

Ja do prywatnego urzytku tez moge pomarzyc puki co czasem jeszcze amm okazje dotkanac tego ale to juz zamierzchle czasy jak tyle sie na tym orobilem ze sie rzygac chcialo .....teraz juz tylko flowery i to wlasnego wyrobu :)

0
  • #16 12 Lis 2004 18:11
    wtyko
    Poziom 12  

Witam
    Mnie już od bajtla oświetlenie dyskotekowe interesowało, zaczynałem od żarówki ze starterem, kolorofonu aż po kuguta :P Jak pierwszy raz poszedłem na dyskoteke to przez większość czasu podziwiałem światełka :) Te 2 skanery + sterownik udało mi się kupić dzięki kumplowi (zna kolesia który jest Dj i technicznym w klubie Bravo w Gliwicach), za komplet dałem 3300zł - niepowiem bo kase długo zbierałem. Ale i tak załatwił to taniej. Moim marzeniem jest głowica :D niemówie że chciałbym coś takiego http://www.tonexakustik.com.pl/catalog/product_info.php/cPath/32_69/products_id/166
    :)

0
  • #17 22 Maj 2005 14:32
    tomal4321
    Poziom 16  

troche droga nie można tego samemu zrobić?

0
  • #18 24 Maj 2005 15:12
    LjGrizli
    Poziom 12  

A do czego Ci ta głowica.Wszyscy strasznie się uparli na głowy, owszem fajnie to wygląda ale dobry skaner jest dużo szybszy.
    Co do dymownicy ja korzystałem z Jem-ZR22DMX korzystając z wbudowanego sterownika a nie DMX.
    Strobo wcale nie musi być takie mocne ja miałem 2x2KW i bylo za dużo a sala wcale nie mała.
    Skanerów nie musi być dużo tylko trzeba je fajnie umiescić żeby tworzyły fajny efekt.Ja mialem do dyspozycji skanery Martin Roboscan 1220 sztuk 10 i 812 sztuk 4 do tego 15 szt colortech-ow 150,i 40 szt par 64:) niestety wlasciciel klubu byl .......(cenzura) i wisialo to wszystko na jednym poziomie mowiac krotko tragedia.Najlepiej z tego wszystkiego swieciły pary:) wszystko pod kontrolą sterownika Martin Case Pro który znam jak własną kieszeń ale jest to sprzęt bardziej na koncert niż do klubu.

Do czego zmierzam,nie musi być sprzęt najdroższy ważne żeby był zamontowany i obsługiwany z głową,jeśli nie znasz się na tym po prostu zapłac komuś kto ma o tym pojęcie.Nie da się ukryć że chodzi tutaj o bezpieczeństwo bawiących.

Wracając do Par 64 to oczywiście można je sciemniać i ustawiać jak się chce:)

0
  • #19 14 Lip 2005 15:56
    gretzky
    Poziom 21  

Witam skanery skanerem wiadomo że są słabsze w skanowaniu ale jeżeli chodzi o głowe to jest całkowice co innego głowa wykonyje ruch 540stopni w prawo i lewo jeżeli głowy sa odpowiednio usytułowane na rampie to efekt jest piorunujący skanowanie całego pomieszczenia. Pracuje w firmie RSC strudio w rzeszowie mam do dyspozycji 12 MiniMAC Martina na żarówce 150 8xMAC250+ żarówka 250W Martina i 6x MAC300 żarówka 250W
    Sterownik Alfa 255/24 lub Behringer LC2412 w miejszej ilości głów do obsługi

skanery już wychodzą z mody

0
  • #20 29 Gru 2006 18:50
    Magellan79
    Poziom 10  

Czesc.

Widze ze moge cos pomoc choc temat juz pewnie stary.
    Sa nadajniki radiowe DMX tak,ze oszczednosc pracy przy kablach.
    Glowy glowami ale skanery sa z reguly duzo lepsze, bardziej precyzyjne
    ale maja oczywiscie ograniczony zakres ruchu.

Jesli chodzi o laser,to nadaje sie tylko na typowa rabanke,tak ze nie poswiecisz sobie
    dynamicznie.
    Chyba ze planujesz go wynajmowac a to sie b. oplaca.
    Jesli lubisz majsterkowac i robisz jakies tam urzadzenia na swoj uzytek,
    to moge pomoc a przy okazji sie czegos wiecej nauczyc.
    Moge rowniez bezproblemowo zalatwic czesci do wiekszosci tych urzadzen,
    rowniez uzywane.

Jakis kolega polecal plyn do dymu Long Life czego ja osobiscie nie polecam,
    bo jest za gesty i ginie w nim swiatlo.
    No i cena przewyzsza pozostale plyny.
    W razie gdybys potrzebowal czesci to sluze pomoca.
    Jakbys potrzebowal jakas lampe 575 lub palnik 1500W,zaplonnik,interfejs dmx do kompa,grzalki,pompki do wytwornic itd.

Pozdrawiam.

0
  • #21 29 Gru 2006 22:50
    Dawid_s
    Poziom 17  

ja mamdwa pytania do kolegi gretzky:
    1. W jaki ty sposób piszeswz sekwencje ruchu głów w LC2412, bo raczej w chaisach(czejsach) nie ma za duzo kroków do napisania?
    2. Czy tesz masz taki problem z LC2412 że jak przechodzisz w trub memory i z ustawienia sceny zaprogramujesz na memory to jak jedziesz powoli suwakiem to ci "skacze" światło co jakieś 5%??

0
  • #22 31 Sty 2011 13:55
    kravist
    Poziom 2  

Witam jestem tu nowy posiadam dużo sprzętu dyskotekowego zaczynając od lamp żarówkowych a kończąc na lampach LED sterownikami DMX mixery statywy do lamp stroboskopy wytwornice dymu, śniegu i baniek ale nie o tym chciałem tu pisać, ponieważ mam taki problem chciałbym to po prostu przetestować jak to działa i nie wiem jak to we sobą połączyć znam się trochę na elektronice wiec trochę tam rozumiem ale jednak nie umiem tego podłączyć razem ze sobą głównym problemem są kable bo nie wiem które są do czego prosiłbym o pomoc jeśli ktoś się na tym zna z góry dziękuje i pozdrawiam

0