Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel (Blaupunkt) CD 30 MP3

02 Lis 2004 13:37 85596 107
  • Poziom 26  
    Witam.
    Mam pytanko: nie wiecie czy te nowe radia Opla (montowane od Astry III) typu CD 30 MP3 mają inne złącze niż np.: CDR2005 VDO (czyli Oplowski CD 2DIN montowany poprzednio). Spodziewam się, że tak jest bo ponoć CD 30 MP3 ma magistralę CAN a CDR2005 nie wiem czy miało ale w każdym bądź razie CDR2005 ma złącze ISO (A,B i C), w którym na górze są sygnały do TIDa itp. Chcę zamienić moje CDR2005 na CD 30 MP3 a nie wiem czy to da się tak prosto wykonać... robiw
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Spec od car audio
    Patrzyłem na stronę BP i nic na temat CANa nie ma. Ale może zapomnieli napisać. Cóż a radia już "łupią" co widać na allegro.
  • Poziom 26  
    djlj24 napisał:
    Patrzyłem na stronę BP i nic na temat CANa nie ma. Ale może zapomnieli napisać. Cóż a radia już "łupią" co widać na allegro.

"Łupią" to chyba niezbyt trafne określenie. To jak mi się wydaje w większości powypadkowe. Wielokrotnie byłem na Wolumenie a może z raz widziałem 2DIN do Opla. Za dużo roboty z ich wyjęciem i pewnie dlatego mało popularne. A wracając do tematu to ponoć trzeba jakąś przejściówkę aby zamiast CDR2005 podłączyć CD30 MP3. Swoją drogą to jakim cudem Tech2 komunikuje się z radiem skoro nie ma CANa - nawet CDR2005? A gdzie ta strona Blaupunkta? No, i mógłbyś przesłać mi w końcu to info nt. MIDa. Ja już napisałem programik w Delphi do sterowania TIDem - tylko nie wiem gdzie go tanio kupić. 3 pkty dla Ciebie w prezencie... robiw
    ---------------------------------------------------------------------------------
    Oto zdjęcie tego radia - od góry - jak widać ma CAN (na pinach). W związku z tym czy można je "włożyć" zamiast CDR2005 w Merivie skoro CDR2005 nie ma CANa (chyba). Słyszałem, że potrzeba jakąś przejściówkę ale czy to możliwe w tej sytuacji, przecież komunikacja z wyświetlaczem jest zapewne zupełnie inna... robiw
    -----------------------------------------------------------------------------------
    Kolejne info, co prawda nie sprawdzone na 100% ale to i tak sukces biorąc pod uwagę, że nikt o tym jeszcze nie pisał.
    CD30 MP3 jak widać na poniższym zdjęciu jest oparte o CAN i tu tkwi cały proble z podłączeniem go w Oplach starszych niż rok modelowy 2005. Poprzednie radia poprzez zmodyfikowany protokół I2C komunikowały się bezpośrednio z wyświetlaczem np. TIDem. Tutaj jest ponoć zupełnie inaczej. Radio poprzez CAN i ECU auta wysyła odpowiednie komunikaty do TIDa. Dzięki takiej organizacji możliwe było zaimplementowanie w radiu przycisku BC - czyli włączającego tryb komputera pokładowego, sam nie wiem ile w tym udziału radia i czy po wstawieniu otrzymujemy taką funkcję.
    Większość dealerów z którymi rozmawiałem nie montowało tego radia i oczywiście według nich to pewnie się nie da np. do Corsy z roku 2004. Znalazłem też takiego, który powiedział, że można zamontować bez problemu tylko należy zaopatrzyć się w odpowiednią przejściówkę i mogą to zrobić (pewnie też trzeba przeprogramować ECU)... Czy to prawda... nie wiem.. co więcej się dzięki temu osiągnie (BC ?)... trudno powiedzieć... proszę o opinie... robiw
    ---------------------------------------------------------------------------------
    Oto jeszcze raz plik z krótkim opisem pinów złącza CD30 MP3..

Ostrzeżenie za pisanie post pod postem.<Acula>

Posty scaliłem.
    ankuch.
  • Spec od car audio
    Jak się komunikuje z radiem? Cana nie ma ale jest DIAG. Cóż najciekawszego i tak na obrazku nie ma. A CAN może być do czegoś innego.
  • Poziom 26  
    djlj24 napisał:
    Jak się komunikuje z radiem? Cana nie ma ale jest DIAG. Cóż najciekawszego i tak na obrazku nie ma. A CAN może być do czegoś innego.

A cóż ma się komunikować z radiem? Przecież powyżej wszystko napisałem... Zastanawiam się tylko nad istnieniem tej przejściówki i możliwością implementacji BC... Jakie chcesz zdjęcie... mogę zamieścić zdjęcie złącza.. i co to da... zobaczysz "gołe" piny. Jak się dowiem szczegółów od odpowiedniego dealera to z pewnością o tym napiszę. Nie będę trzymał tego tylko dla wybrańców ;-) ... Robiw
  • Poziom 26  
    Otrzymałem informację od dealera Opla, że CD30 MP3 będzie można bez problemu zamontować w miejsce CDR2005, ew. trzeba użyć przejściówki. Będzie bez problemu pracowało z wyświetlaczem bez względu na jego typ. Nasuwa to przypuszczenie, że faktycznie ten CAN (bo jest) służy w tym radioodbiorniku do czego innego ale nic tu nie jest pewne na 100%... robiw
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 2  
    Widzę że nie jestem osamotniony z problemem montażu Blaupunkta CD30 do Opla poniżej 2004 roku. Dajcie mi kontakt do dealera który wie coś na temat przejściówki bo ci z którymi rozmawiałem nie grzeszyli w tym temacie kompetencją. Poradzcie gdzie zdobyć taką przejściówkę bo utknąłem w martwym punkcie i już chciałem sprzedawać radyjko.
  • Poziom 26  
    octopuss napisał:
    Widzę że nie jestem osamotniony z problemem montażu Blaupunkta CD30 do Opla poniżej 2004 roku. Dajcie mi kontakt do dealera który wie coś na temat przejściówki bo ci z którymi rozmawiałem nie grzeszyli w tym temacie kompetencją. Poradzcie gdzie zdobyć taką przejściówkę bo utknąłem w martwym punkcie i już chciałem sprzedawać radyjko.

W Warszawie - Dixi-car dealer Opla - znają się na rzeczy choć nie daję 100%. robiw
  • Poziom 2  
    Dealer Dixi-Car upiera się ze montaż CD30 Mp3 do Opla Corsa 2002 jest niemozliwy. Czyli zaprzecza swoim wczesniejszym wypowiedziom... nie ma to jak serwisy i to jeszcze autoryzowane :) Mam propozycje: dobrze zaplace za wykonanie przejsciiowki lub montaz radia komus znajdującemu się w rozsądnej odległości od Białegostoku. Jak coś to piszcie na marek(malpa)neto.pl
  • Poziom 26  
    octopuss napisał:
    Dealer Dixi-Car upiera się ze montaż CD30 Mp3 do Opla Corsa 2002 jest niemozliwy. Czyli zaprzecza swoim wczesniejszym wypowiedziom... nie ma to jak serwisy i to jeszcze autoryzowane :) Mam propozycje: dobrze zaplace za wykonanie przejsciiowki lub montaz radia komus znajdującemu się w rozsądnej odległości od Białegostoku. Jak coś to piszcie na marek(malpa)neto.pl

Napewno będzie możliwy do roku modelowego 2004 - czekają właśnie na odpowiednią przejściówkę - taką otrzymałem informację... robiw
  • Poziom 24  
    Panowie pracuje właśnie nad takim radiem i potrzebne mnie są pliki oraz informacja z jakim wyświetlaczem to radio pracuje. Za pliki i informacje dziękuję.
  • Poziom 26  
    adams napisał:
    Panowie pracuje właśnie nad takim radiem i potrzebne mnie są pliki oraz informacja z jakim wyświetlaczem to radio pracuje. Za pliki i informacje dziękuję.

A co za te informacje ;-), może inne informacje o tym radiu... CD30 MP3 pracuje z następującymi wyświetlaczami Opla :
    - trójfunkcyjny TID, w konfiguracji 8-mio i 10-cio cyfrowej (czyli stare jak w Astrze F i nowsze jak w Astrze G/ Corsie C),
    - wielofunkcyjny MID w konfiguracjach j.w.

Daj znać jak to podłączyć, jaki rozkład wyprowadzeń itp... robiw
  • Poziom 2  
    Ktoś moglby rozpisac który z pinów nowej kostki przyporządkowac do ktorego pina ze starej? Ktore pominąć? Tak aby nie podpinać wyswietlacza bo o ile rozumiem tu jest problem.
    Satysfakcjonowało by mnie to rozwiązanie jako "tymczasowe" do poty do poki nie wymyslą czegos lepszego. Szczerze mówiąc zaczynam w ogóle w to wątpic, a do naciśniecia przyciskow PLAY, Tuner czy Skip wyswietlacz nie jest niezbędny. Gorzej z prawidlowym wprowadzeniem kodu.
  • Poziom 2  
    I tak nie bedzie dzialać nawet bez wyswietlacza, wiem to od elektryka z firmy ktora robi taklie rzeczy na zlecenie AUtopolu. Poswiecili dwa dni na rozgryzanie tematu ze schemataqmi w reku, na zlecenie. Radio nie bedzie dzialac czy tak czy inaczej. Dziala owszem w drugą strone czyli stare radio do nowego Opla. Powiedzieli mi ze komunikacja radia z "AUTEM" odbywa sie cyfrowo i dopiero RM 2005 stosuje tą technologie, I nie chodzi tu tylko o ową fubkcje BC. Podobno komputer auta nie da nawet zasilania, bo nie bedzie "widzial" radia.
    Pozdr. Grzesiek
  • Poziom 26  
    GrzesiekM napisał:
    I tak nie bedzie dzialać nawet bez wyswietlacza, wiem to od elektryka z firmy ktora robi taklie rzeczy na zlecenie AUtopolu. Poswiecili dwa dni na rozgryzanie tematu ze schemataqmi w reku, na zlecenie. Radio nie bedzie dzialac czy tak czy inaczej. Dziala owszem w drugą strone czyli stare radio do nowego Opla. Powiedzieli mi ze komunikacja radia z "AUTEM" odbywa się cyfrowo i dopiero RM 2005 stosuje tą technologie, I nie chodzi tu tylko o ową fubkcje BC. Podobno komputer auta nie da nawet zasilania, bo nie bedzie "widzial" radia.
    Pozdr. Grzesiek

Nie jestem przekonany... co prawda CD30 MP3 ma CAN ale można go wyłączyć. w ASO to różne rzeczy mi mówili a potem okazywało się, że jest inaczej... Grzegorz Jazowski z Dixicar (dealer Opla w Wa-wie) napisał mi, że będą przejściówki do tego aby można było to radio podłączyć w Merivie MY2004 i będzie pracowało z każdym typew wyświetlacza - wnioskuję z tego, że w Corsie powinno być podobnie - w końcu to podobne auta ;-) . Myślę, że jest 10% szans iż djlj24 z tego forum wie i 99% szans, że tą wiedzą się nie podzieli (sorki)... Opisy poszczególnych pinów masz na tej naklejce na swoim radiu a poniżej podaję link do strony szanownego djlj24 , gdzie masz opisy pinów ze starego złącza (takie jakie mamy my). Wystarczy podpiąć: masę, +12V, BATT i głośniki i powinno hulać... ale bez wyświetlacza... Można byłoby się spotkać w Wa-wie (tam pracuję) i popróbować ale - przez 5 dni mnie nie ma - spróbuj i daj znać... robiw
    oto link: http://www.studio24.prv.pl/
    (sekcja Kablomania : radio CDR2005)
  • Poziom 11  
    robiw napisał:
    A poniże kolejne-dokładne zdjęcia kostki w tym nowym modelu radia - czekam na wasze opinie... robiw

Oto linki:
    http://www.fatum.pl/outdoorbanners/kostka.jpg
    http://www.fatum.pl/outdoorbanners/graf.jpg

Jest jeszcze taka kostka: http://nox.neostrada.pl/cd30mp3.jpg

Jak widac troche wiecej pinow w bloku C i D oraz "zlacze" w prawym gornym rogu, ktorego nie potrafie nazwac . Niestety nie mam opisu.
  • Poziom 26  
    nox47 napisał:
    robiw napisał:
    A poniże kolejne-dokładne zdjęcia kostki w tym nowym modelu radia - czekam na wasze opinie... robiw

Oto linki:
    http://www.fatum.pl/outdoorbanners/kostka.jpg
    http://www.fatum.pl/outdoorbanners/graf.jpg

Jest jeszcze taka kostka: http://nox.neostrada.pl/cd30mp3.jpg

Jak widac troche wiecej pinow w bloku C i D oraz "zlacze" w prawym gornym rogu, ktorego nie potrafie nazwac . Niestety nie mam opisu.

To Twoje zdjęcie to chyba nie jest z CD30MP3 - wygląda raczej na CD70Navi czyli radyjko z nawigacją... robiw
  • Poziom 11  
    robiw napisał:
    To Twoje zdjęcie to chyba nie jest z CD30MP3 - wygląda raczej na CD70Navi czyli radyjko z nawigacją... robiw

Mozliwe, "na zywo" radia nie widzialem. Byly dwie fotki. Pierwsza z panelem frontowym CD 30 MP3 (grafitowe, od Astry III) i druga z ta kostka.
  • Poziom 26  
    Witam ponownie...
    Powiem tylko tyle... da się napewno i w Corsie i w Merivie itd... trzeba tylko znaleźć odpowiedniego dealera lub pobawić się z podłączeniem samemu - wcześniej podałem linki do stron z rozpisaną kostką ISO... robiw
  • Poziom 11  
    robiw napisał:
    Witam ponownie...
    Powiem tylko tyle... da się napewno i w Corsie i w Merivie itd... trzeba tylko znaleźć odpowiedniego dealera lub pobawić się z podłączeniem samemu - wcześniej podałem linki do stron z rozpisaną kostką ISO... robiw
    Mozesz to poprzec jakimis dowodami? Widziales to radio w Corsie/Merivie w akcji? Da sie podlaczyc w kazdym roczniku? Potrzebne sa jakies specjalne dzialania czy wystarczy sobie zbudowac samemu odpowiednia przejsciowke?
  • Poziom 26  
    nox47 napisał:
    robiw napisał:
    Witam ponownie...
    Mozesz to poprzec jakimis dowodami? Widziales to radio w Corsie/Merivie w akcji? Da się podlaczyc w kazdym roczniku? Potrzebne sa jakies specjalne dzialania czy wystarczy sobie zbudowac samemu odpowiednia przejsciowke?

Nie mam namacalnych dowodów... ale człowiek z serwisu Dixicar sam się "męczył" z tym tematem w Corsie C i się udało - choć zrobił to bez gotowca (czyt. przejściówki) - nie mam powodu aby mu nie wierzyć. Jak uroni (choć wątpię) rąbka tajemnicy to napewno się pochwalę... Zresztą: podłącz to CD30MP3 do swojej Corsy C - podepnij +12V, GND, wszystkie głośniki (RR+,RR-,RL+,RL-,FR+,FR-,FL+,FL-) i powinno zadziałać bez wyświetlacza - nie mam pełnego opisu kostki więc nie wiem jak podłączyć LCD - zresztą jak bym wiedział to pewnie niezłą kasę bym zrobił :-)
    A odnośnie zdjęcia radia, które Ty możesz mieć: to na 99% jest także CD30MP3 tylko w wersji z TwinAudio - czyli drugą, niezależną strefą dla pasażerów tylnej kanapy - CD30MP3 podobnie jak CDR2005 występuje w wersji z TwinAudio i bez... To chyba narazie tyle - szkoda, że na tak dużym forum nikt inny nie rozwinie tego CIEKAWEGO tematu - to trochę rozbrajające że nikt nie chce POMÓC...
    robiw
  • Poziom 11  
    robiw napisał:
    Nie mam namacalnych dowodów... ale człowiek z serwisu Dixicar sam się "męczył" z tym tematem w Corsie C i się udało - choć zrobił to bez gotowca (czyt. przejściówki) - nie mam powodu aby mu nie wierzyć. Jak uroni (choć wątpię) rąbka tajemnicy to napewno się pochwalę...
    A juz myslalem, ze to jakis oficjalny sposob :( Sam tez slyszalem, ze komus sie juz udalo, ale to ciagle malo. Jakos mam uraz do ludzi z serwisu Opla po tym jak powiedzieli, ze da sie podlaczyc, ja kupilem, a teraz radio ladnie wyglada... na polce :(
    robiw napisał:
    Zresztą: podłącz to CD30MP3 do swojej Corsy C - podepnij +12V, GND, wszystkie głośniki (RR+,RR-,RL+,RL-,FR+,FR-,FL+,FL-) i powinno zadziałać bez wyświetlacza - nie mam pełnego opisu kostki więc nie wiem jak podłączyć LCD - zresztą jak bym wiedział to pewnie niezłą kasę bym zrobił :-)
    Nosze sie z takim zamiarem, ale kiedy to nastapi to nie wiem. Bez wyswietlacza to na dluzsza mete kiepska sprawa. Poza tym wpisywanie kodu bez podgladu tez przyjemne nie jest (ale do zrobienia). Wielka szkoda, ze nie ma w normalnym obiegu opisu wszystkich pinow. Ciekawe za co odpowiadaja te 4 nieopisane?
    robiw napisał:
    A odnośnie zdjęcia radia, które Ty możesz mieć: to na 99% jest także CD30MP3 tylko w wersji z TwinAudio - czyli drugą, niezależną strefą dla pasażerów tylnej kanapy - CD30MP3 podobnie jak CDR2005 występuje w wersji z TwinAudio i bez...
    Bardzo mozliwe. Zdjecie wynalazlem na Allegro. W opisie aukcji bylo napisane cos o wspolpracy ze sterowaniem w kierownicy. Moze czesc pinow jest od tego, a moze ta funkcja tez jest realizowana "po CANie". Jako ciekawostke podam, ze rowniez na Allegro widzialem fotke tego radia zamontowanego w Corsie.
    robiw napisał:
    To chyba narazie tyle - szkoda, że na tak dużym forum nikt inny nie rozwinie tego CIEKAWEGO tematu - to trochę rozbrajające że nikt nie chce POMÓC...
    robiw
    Teraz moze wyjdzie moja niewiedza w tym temacie ale... Co by bylo gdyby podlaczyc te piny od CANa (w radiu) z odpowiednim miejscem w kostce. Corsy C podobno maja CAN, pytanie czy wszystkie czy tylko wersje fabrycznie wyposazone w nawigacje (chodzi o wyprowadzenie w zlaczu radiowym, bo zdaje sie, ze oprocz radia z tej magistrali korzystaja tez inne rzeczy)?
  • Poziom 26  
    Cytat:
    A juz myslalem, ze to jakis oficjalny sposob Sad Sam tez slyszalem, ze komus się juz udalo, ale to ciagle malo. Jakos mam uraz do ludzi z serwisu Opla po tym jak powiedzieli, ze da się podlaczyc, ja kupilem, a teraz radio ladnie wyglada... na polce Sad

Mogę odkupić za 200 zł :-)
    Cytat:
    Teraz moze wyjdzie moja niewiedza w tym temacie ale... Co by bylo gdyby podlaczyc te piny od CANa (w radiu) z odpowiednim miejscem w kostce. Corsy C podobno maja CAN, pytanie czy wszystkie czy tylko wersje fabrycznie wyposazone w nawigacje (chodzi o wyprowadzenie w zlaczu radiowym, bo zdaje się, ze oprocz radia z tej magistrali korzystaja tez inne rzeczy)?

CAN'a mają wszystkie ale czy podpinanie tego coś da to nie wiem; wydaje się, że i tak będzie potrzebny Tech2 aby uruchomić LCD - więc chcąc nie chcąc wizyta w ASO i tak Cię czeka ;-) Ja gdybym miał takie radio w domu - to już dawno wypróbowałbym wszelkie możliwości... robiw
  • Poziom 11  
    robiw napisał:
    CAN'a mają wszystkie ale czy podpinanie tego coś da to nie wiem; wydaje się, że i tak będzie potrzebny Tech2 aby uruchomić LCD - więc chcąc nie chcąc wizyta w ASO i tak Cię czeka ;-)
    Nie LCD a radio. Bardziej prawdopodobne jest, ze trzeba przeprogramowac "cos tam" zeby autko zobaczylo nowa zabaweczke i potrafilo sie z nia dogadac. Jako, ze moja wiedza w tym temacie jest praktycznie zadna, a jak czegos nie znamy to sie tego boimy, boje sie przekombinowac. Nie chcialbym sobie zrobic z auta KITTA, zacznie gadac, samo jezdzic ;)
    robiw napisał:
    Ja gdybym miał takie radio w domu - to już dawno wypróbowałbym wszelkie możliwości... robiw
    Moge wypozyczyc za 200 zl :)
  • Spec od car audio
    Czy mi się wydaje, czy ktoś tu wspominał o 4 pinach nie wiadomo do czego?
    Bo ja bym już oscyloskopem tam pomacał czy przypadkiem nie śmiga tam SCL, SDA i MRQ. Ja poczekam aż przyjdzie coś takiego do zabawy i sobie temat na spokojnie wybadam. Bo 200zł dać za wypożyczenie aby potem udostępnić opis to dziwne. Chyba, że opis się udostępni za 400zł :D
  • Poziom 26  
    djlj24 napisał:
    Czy mi się wydaje, czy ktoś tu wspominał o 4 pinach nie wiadomo do czego?
    Bo ja bym już oscyloskopem tam pomacał czy przypadkiem nie śmiga tam SCL, SDA i MRQ.

Nie sądzę... zobacz na opisy tych pinów na naklejce - myślisz, że specjalnie zmienili nazwy : CE-, CE+, CAN H , CAN L, Ph+, Ph-, El - to te, które są opisane... robiw
  • Spec od car audio
    Ph + i - to chyba tel tak na mój gust. A co do wyświetlacza to ja myślę, że ten od CCRT700 też śmigał na CANie.
  • Poziom 26  
    nox47 napisał:
    Moge wypozyczyc za 200 zl :)

Wypożycz za darmo djlj24 a założę się, że Ci to uruchomi z korzyścią dla wszystkich... robiw
  • Poziom 11  
    robiw napisał:
    Wypożycz za darmo djlj24 a założę się, że Ci to uruchomi z korzyścią dla wszystkich... robiw
    Panowie, ja zartowalem, a Wy zaraz na powaznie. Ja nie z tych co to dziela sie wiedza za kase. Jezeli czegokolwiek sie dowiem to na pewno sie podziele. Chetnie bym udostepnil, ale Lublin to dla mnie drugi koniec Polski, a wysylkowo jakos mi sie nie usmiecha.