Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet bardzo wolno chodzi przy dobrym transferze.

darkqq 03 Kwi 2011 10:53 20387 13
  • #1 03 Kwi 2011 10:53
    darkqq
    Poziom 14  

Witam
    Od piątku na laptopie mam taki problem, że strony WWW bardzo wolno się odświeżają. Trzeba czekać pare minut żeby załadowała się stronka. Transfer jest ok jak na mój internet 512kb/s - 50-60. Wcześniej miałem coś takiego: gdy włączałem przeglądarkę (opere) i włączałem np. google strona ładowała się 20 sekund po czym wszystkie strony WWW odświeżały się z normalną prędkością, ale problem odświeżania pierwszej strony powracał po ponownym uruchomieniu przeglądarki.
    Problemy te występują zarówno na Internet Explorer, Opera i Firefox.

Dziwne bo internet od tego samego dostawcy (w domu jest router) na drugim komputerze PC chodzi normalnie (własnie z niego pisze bo na laptopie czekałbym wieki na właczenie stronki). Laptop ma troche ponad 4 miesiące i do piątku było wszystko OK.

parametry laptopa:
    Windows 7 - 64bit
    Toshiba Satellite A660-1ex
    3 GB ram
    inter core i5 460M 2,53
    nvidia geforce gt 330m

1 13
  • #2 03 Kwi 2011 12:23
    km4
    Poziom 17  

Może ten komputer PC generuje takie obciążenie sieci, że po prostu z tej 512 już nic prawie nie zostaje dla laptopa. Sprawdź sobie przy wyłączonym PC czy strony na Twoim laptopie nadal tak wolno się otwierają.

Może zainstalowałeś jakiś program antywirusowy na laptopie przed paroma dniami ? Podaj jaki.

2
  • #3 03 Kwi 2011 13:48
    darkqq
    Poziom 14  

Wcześniej wszystko było wporządku, przy wyłączonym Pc tak samo. A antywirusa mam NOD32, od 20 dni. a Problem jest od 2 dni.

0
  • #4 03 Kwi 2011 13:58
    km4
    Poziom 17  

Miałem podobny problem jedynie na m$ Vista. Program który zawinił to ESET NOD32 Antivirus 4. Podaj dokładną wersję NOD32. Jeśli masz wersję zbugowaną spróbuj przeinstalować go. Jeszcze przed tym wyłącz swojego antywirusa i zobacz jak się zachowuje internet.

0
  • #5 03 Kwi 2011 14:45
    darkqq
    Poziom 14  

Najnowszą wersje ściągnąłem pod 64bit.
    NOD32 4.2.71.2

Po wyłączeniu antywirusa to samo.

1
  • #6 03 Kwi 2011 15:03
    km4
    Poziom 17  

Sprawdź to samo bez zbędnych bajerów. Wejdź w tryb awaryjny i poserfuj po sieci. Obstawiam dalej, że jest to wina NOD32. Czy to wersja z fixami ? Jeśli tak zainstaluj normalną wersję oprogramowania w wersji trial i wpisuj sobie kod przedłużający. Lepsze rozwiązanie niż posiadanie dziurawego oprogramowania z myślą "jest super nie muszę zmieniać licencji".

0
  • #8 03 Kwi 2011 15:16
    km4
    Poziom 17  

Sprawdź obciążenie sieci na laptopie, obserwuj jak będzie zmieniał się wykres przy różnych czynnościach, popatrz też na wydajność i zakładka sieci. Może coś muli innego sieć w laptopie. Jakie użycie pamięci, procesora etc.

0
  • #9 03 Kwi 2011 16:04
    darkqq
    Poziom 14  

Użycie procesora jak nic nie jest włączone to 0%, pamięci jakieś 45%
    Przy włączonej grze procesor 30% a pamięć 65%.

1
  • #10 03 Kwi 2011 16:22
    km4
    Poziom 17  

Nie chodzi o gry tylko o przeglądanie stron www. Podaj pamięci w MB.

0
  • #11 03 Kwi 2011 17:30
    krru
    Poziom 32  

Podejrzewałbym DNS albo NAT - wejdź na jakąś stronę i w miare szybko (jeszcze w trakcie ładowania) w okienku DOSa wykonaj polecenie netstat -n

1
  • #12 03 Kwi 2011 18:57
    darkqq
    Poziom 14  

W konsoli "uruchom" mam wpisać netstat -n ?

0
  • #13 03 Kwi 2011 20:32
    krru
    Poziom 32  

W sumie można by tak, ale wyniki szybko znikną. Lepiej w "uruchom" wpisać "cmd", pojawi się oddzielne okienko konsoli i tam dopiero wpisać "netstat -n". Okienko najlepiej przygotować sobie wcześniej, potem wybrać stronę w przeglądarce i w trakcie ściągania, wpisać ten netstat.

0
  • #14 04 Kwi 2011 19:50
    darkqq
    Poziom 14  

OK. A więc, ściągnąłem firefox i odinstalowałem Opere. Przy włączaniu stronki wpisałem w cmd "netstat -n". Powtórzyłem to 3 razy.
    2 pierwsze wpisy przy wchodzeniu na nk.pl
    A ostatni przy wchodzeniu na interie. (nie wiem czy to ważne no ale napisałem).

A przy robieniu nowego konta (nie administratora) wyskoczyło takie okienko.

Dodano po 4 [godziny] 52 [minuty]:

Można prosić o jakieś rady ? Bo nikt się dawno nie odzywał ;/

0