Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 8 w wersji Milestone 3 w testach?

pseven 03 Kwi 2011 12:44 2887 14
  • Windows 8 w wersji Milestone 3 w testach?Z nieoficjalnych informacji wynika, że wybrani uczestnicy programu Microsoft Connect, tacy jak przedstawiciele firmy Hewlett-Packard i innych największych producentów sprzętu komputerowego, otrzymali możliwość testów wczesnej wersji nowego systemu operacyjnego rodziny Windows. Znajdująca się obecnie w dystrybucji rewizja oznaczona jest rzekomo jako 7971.0.110324-1900 i stanowi tzw. Milestone 3. To z kolei otworzyło drogę do spekulacji na temat potencjalnej daty premiery nowych „okien”. Wersja Milestone 3 systemu Windows 7 dostępna była we wrześniu 2008 roku, trzynaście miesięcy przed oficjalną premierą rynkową finalnego produktu. Stosując analogię można przypuszczać, że następca Windows 7 ma szansę pojawić się w sprzedaży już w pierwszym kwartale 2012 roku. Biorąc pod uwagę, że publiczne testy wersji beta systemu Windows 7 uruchomiono trzy miesiące po przejściu do fazy Milestone 3 można spodziewać się, że wersja beta Windows 8 udostępniona zostanie w czerwcu lub lipcu bieżącego roku.

Źródło:
    http://downloadsquad.switched.com/2011/03/31/windows-8-now-available-to-oems-via-microsoft-connect/

• #3 03 Kwi 2011 18:28
    MasterMatan
    Poziom 21  

Teraz pewnie wyglądem będzie przypominał najnowsze KDE + Compiz...
    Cóż... poczekamy zobaczymy... ale coś mi się wydaje że schemat "co drugi system to chała" chyba teraz się udzieli (95 lipa, 98 dobry, 2000 lipa, XP dobry, Vista lipa, W7 w miarę dobry, W8 lipa?). Ujmując to tak, Jak Bill jeszcze trzymał w kupie M$ to może i terror i monopol był, ale systemy trzymały poziom jeżeli już im wychodziły, ludzie do teraz chyba jadą na 98SE i XP, odkąd przejął to Steve... to sama komercha i dymanie klientów z kasy.

tak BTW, nowy W8 ma mieć wiele pulpitów :P już widzę te fanboje Win wciskające że to MS jest ich jedynym twórcą a reszta kradnie :D ale żarty na bok, wreszcie będzie coś przyjaznego użytkownikowi, na jednym pulpicie zawsze się robi syf od okienek

• #4 03 Kwi 2011 18:37
    marik_te
    Poziom 22  

A co złego było w win2k?

• #5 03 Kwi 2011 19:39
    cefaloid
    Poziom 30  

MasterMatan napisał:
    odkąd przejął to Steve... to sama komercha i dymanie klientów z kasy.

Pragne nadmienić, że dobrze że nie podałeś nazwiska, bo dotyczy to obu Panów o imieniu Steve :)

Ale pamiętaj też o tym, że przecież my też chodzimy do pracy żeby zarobić więc wcale nie jesteśmy lepsi. No chyba że pracujesz charytatywnie - to przepraszam.

• #7 03 Kwi 2011 20:55
    cefaloid
    Poziom 30  

MasterMatan napisał:
    tak BTW, znalazłem kilka screenshotów z testowego GUI W8
    http://www.withinwindows.com/2011/04/02/windows-8-secrets-windows-explorer-ribbon/
    No ja bym się teraz kłócił które UI jest bardziej przyjazne, Unity robione przez Canonical czy Ribbon Microsoftu
    (mi jakoś bardziej pasuje Unity, z samym UI MSO zawsze miałem problemy, ogólnie to sądzę że styl Win98 był jednym z lepszych dla Win)

Co prawda to prawda. Przypominający komiksy 'Ribbon' wprowadzony zamiast normalnego menu w Office spowodował że nigdy więcej nie zainslakuję tego gniota tylko OpenOffice.

Microsoft przestawił się z kierunku user-friendly na debil-friendly.
    Zajmujące 5x więcej nowe menu dla debili którzy nawet czytać nie umieją więc muszą widzieć obrazki, jak na tablicy okulistycznej dla dzieci: kaczuszka, słonik, kogucik, kicia. Ale jak chce się zrobić coś bardziej zaawansowanego niż to co zostało uznane za warte wstawienia do komiksie dla debili to ręce opadają bo nigdzie tego nie ma (a było).

Aczkolwiek GUI Windows 7 uważam za dobre. Dużo dobrego odpatrzyli z MacOS - w zasadzie analogie można by pokazywać i pokazywać :D

• #8 03 Kwi 2011 22:02
    Kysiu
    Poziom 12  

cefaloid napisał:

Co prawda to prawda. Przypominający komiksy 'Ribbon' wprowadzony zamiast normalnego menu w Office spowodował że nigdy więcej nie zainslakuję tego gniota tylko OpenOffice.

A mnie się to menu Microsoftu bardziej podoba, kiedyś myślałem, że open office jest lepszy od offica Microsoftu ale niestety nie dla mnie...
    Open office ma tylko jedną zaletę - jest darmowy, ale jest baardzo wolny w porównaniu do microsoftu.

Pozdrawiam Krzysiek :)

• #9 03 Kwi 2011 23:42
    revolt
    Poziom 34  

Ribbon można zrobić dobrze dobrze jak w office i można spieprzyć jak w autocadzie.

• #10 04 Kwi 2011 00:24
    blue_17
    Poziom 32  

Ja tu widzę nutkę inspiracji linuxem :D

• #11 04 Kwi 2011 06:42
    Jansos
    Poziom 12  

cefaloid napisał:
    MasterMatan napisał:
    tak BTW, znalazłem kilka screenshotów z testowego GUI W8
    http://www.withinwindows.com/2011/04/02/windows-8-secrets-windows-explorer-ribbon/
    No ja bym się teraz kłócił które UI jest bardziej przyjazne, Unity robione przez Canonical czy Ribbon Microsoftu
    (mi jakoś bardziej pasuje Unity, z samym UI MSO zawsze miałem problemy, ogólnie to sądzę że styl Win98 był jednym z lepszych dla Win)

Microsoft przestawił się z kierunku user-friendly na debil-friendly.
    Zajmujące 5x więcej nowe menu dla debili którzy nawet czytać nie umieją więc muszą widzieć obrazki, jak na tablicy okulistycznej dla dzieci: kaczuszka, słonik, kogucik, kicia. Ale jak chce się zrobić coś bardziej zaawansowanego niż to co zostało uznane za warte wstawienia do komiksie dla debili to ręce opadają bo nigdzie tego nie ma (a było).

Aczkolwiek GUI Windows 7 uważam za dobre. Dużo dobrego odpatrzyli z MacOS - w zasadzie analogie można by pokazywać i pokazywać :D

Witam. Według mnie grafika Windowsa 7 przypomina KDE 4.0, LXDE i interfejs Mac os. Grafika Windowsa 8 przypomina kde 4.5. To jest ewidentny plagiat!

• #12 04 Kwi 2011 11:53
    sokoleokoo2
    Poziom 22  

No Panowie troszeczkę przesadzacie pisząc że windows7 przypomina KDE - bo jak wiemy KDE to mix Windowsa a Gnome to mix Appla i o ile Apple jest bardzo fajne i przejrzyste już o maksymalnym uproszczeniu nie wspomnę to KDE jest po prostu brzydki - nie pomagają mu pływające okna czy animacja zamykania - a w dodatku ma okropnie spartolone przenikanie (zamiast listw - całe okno) bardzo nieczytelne. Nawet nie będę wspominał o błędach jak niekończąca się lista przesuwania czy wywalanie kwin przy zbyt dużej liczbie ikonek na pulpicie --- a zresztą jest tego kupę w necie.

Ale wracając do tematu - wiadomo że wstążka jest dla ZU co używa office do pisania listów do swojej miłości z lat szkolnych - ale takie są czasy i chyba się nic nie zmieni.

Co do Unity to faktycznie wyszło im świetnie i jest chyba najbardziej przyjaznym (facem/GUI) w świecie - powinni całkowicie odejść od Gnoma i wykrzesać ile się da z unity.

• #13 04 Kwi 2011 12:08
    Paolo1976
    Poziom 24  

MasterMatan napisał:
    coś mi się wydaje że schemat "co drugi system to chała" chyba teraz się udzieli (95 lipa, 98 dobry, 2000 lipa, XP dobry, Vista lipa, W7 w miarę dobry, W8 lipa?).

Kolega chyba tę wyliczankę zrobił tak w ciemno, nie popierając jej żadnymi argumentami, bo twierdzenie że Windows 2000 to lipa, mocno mija się z prawdą. Był to jeden z bardziej dopracowanych i stabilnych systemów, używanych z dużym powodzeniem do dzisiaj przez niektóre firmy. Windows 95 też w swoim czasie nie był zły, jeśli komuś nie zależało na kolorowych fajerwerkach.

• #14 04 Kwi 2011 13:42
    sokoleokoo2
    Poziom 22  

Nie inaczej kolego Win2k - był świetny, swego czasu na celronie 433 wymiatał znacznie szybciej niż nowszy XP(który nie odtwarzał płynnie nawet filmów XVID/DIVX).

Dodam też że przypadł mi do gustu Windows Milenium który u nas chodził bardzo dobrze na Cyrixie mx200@225 - dużo lepiej niż zachwalany Windows 98.

Aż łezka się w oku kręci - jak człowiek kombinował aby tylko coś odpalić i aby windows działał płynniej, a teraz każdy marketowy blaszak za parę groszy pociągnie 3/4 gier i programów a żaden system nie stanowi dlań problemu.

Co do Windowsa 8-ki to niech będzie jaki ma być, tylko oby wymagania nie poszły w górę w stosunku do 7-ki. Co do Faca/GUI jak znam życie to pójdą po najprostszej lini, czyli klasyczny pasek zadań + wstążka i być może (bąbelki) gdzieś trafiłem na to w necie .....

Pozdrawiam

• #15 05 Kwi 2011 09:20
    cefaloid
    Poziom 30  

Też myślę że GUI pozostanie niezmienione.
    Microsoftowi głównie chodzi o system na tablety i procesory ARM i chcą szybko coś napisać. Zanim kompletnie stracą ten rynek. Gdyby tak nie było nie to nie wydawali by na razie żadnego systemu bo jeszcze dobrze się '7' nie sprzedał.

Windows 8 to zapewne będzie taka lekko zmodyfikowana 'siódemka', która będzie miała 'chudą' wersję na ARM oraz na sprzęt klasy netbook.

Chociaż widząc plany Nvidii wersje na ARM niekoniecznie będą musiały być takie odchudzone. Może się zapowiadać ciekawa walka z, jak by nie było, mocno przestarzałą architekturą x86.

Szukaj w 5mln produktów