Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaki kupić odpylacz, odciąg do piaskowania

03 Kwi 2011 13:11 12932 7
  • Poziom 9  
    Potrzebuję pomocy w wyborze odciągu pyłów z kabiny do piaskowania.
    Kabina działa w obiegu zamkniętym (inżektorowa) jako ścierniwa używam elektrokorundu szlachetnego w gradacji 220
    problemem jest pył „wiszący we wnętrzu kabiny” próbowałem odciągać odkurzaczem firmy karcher model bodajże WD 3.300M jednak bardzo szybko się zapycha… i trzeba go otwierać celem otrzepania filtra a waży wtedy chyba ponad 1 kg…
    Rozważam dwie możliwości:

Otrzepywanie filtra ręche-mechaniczne

w tym przypadku chyba oklepujemy worek :)

Obydwa urządzenia są w podobnej cenie chciałbym wybrać to które nie zapcha się po kwadransie pracy
    oczywiście zdaję sobie sprawę z tego iż przynajmniej raz dziennie na koniec dnia będę musiał oczyścić filtr jednak nie chciałbym aby było to częstsze…

pył wiszący w powietrzu można porównać do gipsu… Jak myślicie sprawdzi się któreś z powyższych urządzeń ??
    Docelowo odciąg będzie znajdował się w pomieszczeniu sąsiednim, ze wszystkimi połączeniami sobie poradzę, PROSZĘ O POMOC OSOBY Z DOSWIADCZENIEM
  • Poziom 13  
    Proponuję odpylacz cyklonowy.
  • Poziom 15  
    Witam, co ostatecznie kupiłeś i co Ci się sprawdza?

Ja zastanawiam się nad odciągiem do wiór takim jak pokazałeś. Cena za dedykowany filtr który ma jedynie 1200W na silniku z odkurzacza poraża - 800 zł... wydajność pewnie około 200 m3/h...

TEn odciąg dedry ciągnie 750 m3/h, przy mojej piaskarce 1200L będzie jak znalazł...
  • Poziom 9  
    Ja kupiłem tą DEDRE
    najtaniej było w Castoramie (taniej niż na Allegro)
    najpierw może wady:

1.Wyje jak „stado wilków…”
    2.Na absolutnie każdym łączeniu, śrubie itd.. jest nieszczelna i wyrzuca ścierniwo…
    3.Zapinki przy workach są tak kiepskiej jakości że deformują się przy pierwszym montażu
    4.Silnik się grzeje…

Teraz zalety
    SPRAWDZA SIĘ !!! wyciąga dobrze ścierniwo wiszące w powietrzu, ale uwaga musi być założona ta duża rura ssąca (ta co na zdjęciu) przy tej małej ciąg jest tak słaby ze szkoda w ogóle włączać wyciąg…

Worek trzeba otrzepywać , ale nie jest to trudne :) i w moim przypadku wystarcza na kilka ładnych godzin pracy :) odmuchiwanie po zewnątrz pistoletem pneumatycznym niewiele daje… trzeba zdemontować odwrócić na lewą stronę i na trzepak :)

Ja porobiłem sobie w kabinie tzw „szyberki” którymi reguluję ciąg (jeden przy miejscu montażu rury ssącej drugi po przeciwnej stronie aby zasysało powietrze do kabiny bo w przeciwnym wypadu z rękawic robią się „balony”- taki jest ciąg :)

Ogólnie POLECAM- są podobno do takich wyciągów filtry nabojowe – wygląda to jak filtr powietrza do ciężarówki ma dużo większą powierzchnie i wystarcza na dłużej ale kosztuje więcej niż ten cały wyciąg dedry… informacje mam od producenta takich wyciągów który zapewniał że po zamontowaniu filtra nabojowego sprawdzi się taki wyciąg w tym zastosowaniu.
  • Poziom 15  
    Dziękuje za odpowiedź... po kolei

1. wyje jak stado wilków - dedykowany odsysacz ten z pierwszego zdjęcia czerwony również jest bardzo głośny. Miałem z nim do czynienia, generalnie chodzi głośniej niż odkurzacz...

2. Tu się obawiam... Czy nie pomoże ewentualna rozbiórka i złożenie wszystkiego na uszczelniacz/silikon? (czyli poprawianie fabryki??)

3. silnik się grzeje, ale czy to przeszkadza w ciągłej pracy? Trzeba robić przerwy?

Dlaje, duży ciąg... dedykowany odsysacz również "stawia rękawice do pionu" :d..

Filtr nabojowy - masz jakieś zdjęcie? budowę? może można coś takiego we własnym zakresie zrobić na filtrze np od kombajnu...
  • Poziom 9  
    AD1 znacznie przekracza głośność odkurzacza – przynajmniej mojego :)
    (on się rozpędza)
    AD2 żyje nadzieją że pomoże – mi pomogło ale muszę jeszcze poprawić trzeba zacząć od wnętrza komory na wiatrak składa się z 2 części – blacha zgrzewana „na zakładkę” i sypie się z tego na około…
    (ja uszczelniłem od wewnątrz taśmą aluminiową – ale obawiam się iż niedługo się przetrze…)
    kolejnym połączeniem jest wylot z tejże komory –dokręcony jest tam „mini cyklon” a na niego pozakładane te 2 worki. Szczelność tych 2 elementów mimo uszczelki jest beznadziejna…
    (mam na myśli łączenie cyklonu z komorą na wiatrak bo szczelność worków jak się dobrze założy jest zadowalająca)
    Poza tą taśmą używałem silikonu i jest ok.
    Po pierwszym włączeniu dobrze widać gdzie trzeba uszczelnić bo rysują się piękne ścieszki od każdej (!!!) z wieeeeeeluu dziurek :)

AD3 Ja przerw raczej nie robie ale myślę ze 10 h ciągłej pracy pobudziło by wyłącznik termiczny na silniku do zadziałania (chyba tam jest)

Poniżej fotka (wy-googlowana) filtra nabojowego w akcji :)
    miałem gdzieś rysunek techniczny filtra który wg mnie spasowałby do dedry ale nie mogę odnaleźć…
    Pamietam tylko że były czeskiej produkcji.
    ale nie zawracaj sobie na początek głowy filtrem mi wystarczają worki – spróbuj.
    Co jaki czas podczas pracy trzeba było otrzepywać filtr w tym wyciągu co pisałeś że miałeś możliwość pracy?? Czy wystarczał ten guzik „mechaniczny” czy też trzeba było demontować filtr i pistoletem dmuchać?? Jakiego ścierniwa używałeś??
    Zastanawiam sie bo chyba będę kupował jeszcze jedną kabinę – odzyskuję ścierniwo i nie chcę go mieszać w tym samym odciągu, będę jej używał okazjonalnie i zastanawiam się czy jest wstawiać jeszcze jedną taka dużą machinę…

• Poziom 15  
    kolega ma piaskarke 350L z allegro z odsysaniem, z takim samym odsysaczem jak ten czerowny z TWojego posta....

piaskuje korundem na dyszy 5 mm, (jakaś grubsza granulacja), w pierwszych 15 min odsysanie jest wystarczające i rękawiczki wyciąga jak opisujesz.... później już przestaje rękawiczki ciągnąć, ale suma sumarum jest wydajnie i raz na tydzień kolega go wyciąga i wydmuchuje... tylko zwróćmy uwagę że to tylko 350L a moja piaskarka ma 1200L.....

PS
    i jeszcze jedno pytanie, czy udaje Ci się odzyskiwać ścierniwo z worka dolnego tego odciągu? czy po prostu przez nieszczelności wszystko się marnuje?