Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ursus 912- niskie napięcie ładowania

terpa 03 Apr 2011 13:18 3844 10
    terpa
    Level 11  
    Witam dzisiaj w ciągniku (ursus 912) założyłem regulator napięcia Rnc-12 ponieważ stary nie ładował wcale. Podłączyłem wszystko poprawnie i tutaj mały problem napięcie ładowania na mierniku nie chce przekroczyć 13,5V nawet na wysokich obrotach.Nie wiem dlaczego prawidłowo powinno być około 14.2V.
    rafbid
    Level 33  
    Mierzone na akumulatorze czy alternatorze?
    krzysiek7
    Moderator of Electricity
    Gdzie mierzyłeś napięcie, na akumulatorze czy na alternatorze?
    kidu22
    Level 35  
    Bez znaczenia raczej bo te regulatory nie nadahą sie do instalacji z amperomierzem.

Moderated By Błażej:

Rozwiń tą światłą myśl! W przeciwnym razie zmuszony będę wyciągnąć konsekwencję regulaminowe.

dyszel85
    Level 18  
    A wszystkie połączenie nie są skorodowane? Takie ładownie właśnie na to wskazuje.
    terpa
    Level 11  
    Napięcie mierzyłem na akumulatorze (tzn na kablu idącym od rozrusznika)
    skorpion1272
    Level 18  
    Sprawdź napięcie bezpośrednio na wyjściu alternatora, być może występuje spadki napięcia na przewodach.

kidu22 wrote:
    Bez znaczenia raczej bo te regulatory nie nadahą sie do instalacji z amperomierzem.

A co ma amperomierz do regulatora napięcia?
    Zico63
    Level 37  
    kidu22 wrote:

:crazyeyes:

He, he! Dobre...
    Jak już Kolega Skorpion 1272 zauważył - regulatorowi to całkowicie w... tzn. w wyraźny sposób nie przeszkadza, czy jest w układzie amperomierz czy nie. Ma on regulować napięcie na wyjściu alternatora i nic więcej go nie obchodzi.
    A jeśli ma Kolega na myśli jakieś spadki napięcia na amperomierzu - rada: wyrzucić amperomierz, dbać o układ. Alternator nie ma prawa niedoładować akumulatora normalnie wyposażonego ciągnika.
    seta666666
    Level 11  
    Witam.
    Najpierw sprawdź czy z Twoim miernikiem wszystko ok, jeżeli tak to może siedzieć dioda(y) na prostowniku tak jak podpowiada kolega ftp.kowal. Dla pewności podłącz na krótko alternator do zasilania(wzbudzenie) i sprawdź napięcie ładowania na nim, powinno mieć co najmniej 14,4V (pamiętaj że alternator winien być stale obciążony- podłączony do akumulatora, bo inaczej diody polecą...)
    ps: podłącz alternator jakimś słusznym kabelkiem do masy, na pewno nie zaszkodzi :D , a i jeszcze upewnij się czy regulator ma 'dobrą masę'...
    waldeklas1960
    Level 2  
    poprawne ładowanie 13,5-14,5v,sprawdzic naciąg paska.czy alternator nie grzeje się,sprawdzic napiencie przy alternatorze i przy rozruszniku powino byc take same.

Dodano po 3 [minuty]:

poprawka 13,9-14,5v.