Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amilo m1405 brak podswietlenia

artmangon 03 Kwi 2011 20:10 1515 4
  • #1 03 Kwi 2011 20:10
    artmangon
    Poziom 9  

Witam,
    Mam problem z laptopem, szukalem na forum rozwiazania ale nic konkretnego nie znalazlem wiec dlatego zalozylem nowy temat.
    W laptopie zaczal zanikac obraz, ale gdy poruszylem ekranem pojawial sie. myslalem ze jakas tasma na polaczeniu ale gdy go rozkrecilem okazalo sie ze sa tylko 2 kabelki ktore wygladaja w porzadku. Po rozkreceniu matrycy, dostalem sie do invertera, jak sie pozniej okazalo, zreszta przez przypadek gdy dotknalem jednego scalaka palcem na inverterze monitor swiecil normalnie, gdy puscilem obraz znowu zanikal. niestety po kilku takich interwencjach komputer nagle sie wylaczyl i juz metoda na dotkniecie scalaka nie dzialala. Moje pytanie brzmi czy moglem uwalic cos przy okazji czy tylko sam inverter poszedl calkiem z dymem?
    Co wazniejsze dodam ze ekran nie gasnie calkowicie jak dobrze sie przyjrze przy swietle jestem w stanie dostrzec kursos w windowsie. Same podzespoly dzialaja poniewaz komputer startuje i windows sie wlacza, wiec to raczej wina gdzies na wyjsciu juz na matryce. Chcialem kupic sam inverter ale ceny sa dosc spore, ze wzgledu ze laptop juz przeszedl swoje chcialem kupic jakis z padnieta plyta i poprzekladac ramki klawiature i tego typu czesci zewnetrzne przy okazji likwidujac ustere z monitorem. Jesli ktos sie orientuje czy jakis inny model poza 1405 nadaje sie do podmianki matrycy wraz z inwerterem i czy moje zalozenia co do awarii sa sluszne z gory dziekuje za wszelka pomoc.
    Pozdrawiam

Dodano po 2 [godziny] 40 [minuty]:

Dodam tylko ze gdy podlaczam zewnetrzny monitor obraz wyswietla sie normalnie.

Dodano po 1 [godziny] 58 [minuty]:

Jakas wskazowka? ktos ma jakis pomysl jak rozwiazac moj problem?
    Z gory dziekuje za odpowiedz

0 4
  • #2 03 Kwi 2011 23:49
    olfork
    Poziom 23  

Mam takiego laptopa bez cd, hdd, ram, matrycy - klasycznie :) Obudowa w stanie IDEALNYM. Moge sprzedac za 250 zł.

0
  • #3 04 Kwi 2011 00:40
    artmangon
    Poziom 9  

Dzieki za odpowiedz, ale nadal nie wiem czy to wina matrycy czy invertera. wiec sama obudowa mnie nie interesuje, dopoki laptop jest nieuzyteczny

0
  • Pomocny post
    #4 04 Kwi 2011 01:25
    zatronik1
    Poziom 24  

Przy braku podświetlenia procedura naprawy jest taka:sprawdzamy obecność napięcia zasilającego inverter najwygodniej na bezpieczniku smd który zwykle jest w inverterze (nie zawsze).Sprawdzamy obecność sygnału załączającego inverter(gdzie można ustalić z noty aplikacyjnej sterownika).Gdy ww.są podstawiamy testowo sprawną świetlówkę.
    Dalsze wskazówki po wykonaniu ww. czynności.

0
  • #5 04 Kwi 2011 20:56
    artmangon
    Poziom 9  

wiec tak, sprawdzilem inwerter. zasilanie na wejsciu 2,35v gdy sprawdzam f1 niestety nic nie pokazuje to samo jest na wyjsciu inwerter, cisza. Zamowilem nowy inwerter mam nadzieje ze to pomoze. Niestety nie wiem za bardzo jak sprawdzic swietlowke, bo nie do konca wiem gdzie sie znajduje.

0