Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nissan interstar 3.0 dCi- gaśnie jak się nagrzeje na wolnych obrotach

newton25 03 Kwi 2011 18:41 2063 0
    newton25
    Poziom 1  
    Witam wszystkich. Proszę o pomoc i wskazówki. Prowadzę mały jednoosobowy transport- kurierka. Praca ciężka i niegodna człowieka. Zacząłem od fiata ducato, które na tą chwilę ledwo zipie. By poprawić sobie życie wziąłem pętle na szyję- kredyt i kupiłem nissana interstar 3.0dCi. To auto miało być godnym następcą ducato. Auto kupiłem rok temu w lipcu. Samochodzik był bez zarzutu przed kupnem. Przetrzepałem ja dokładnie jak tylko mogłem. Po trzech - czterech miesiącach przy paru dniach dużej wilgoci w powietrzu auto zgasło pierwszy raz. Uznałem to za drobiazg bo wilgoć i itp. Samochód zaczął gasnąć coraz częściej. Mechanicy doradzili regenerację wtrysków bo tak pokazywał komputer. Zrobiłem jak radzili. Niestety to nic nie pomogło. Auto gasło cały czas i coraz częsciej- 60-100 razy dziennie. Z dopaleniem po zgaśnieciu nie było żadnego problemu. Znowu komputer i diagnostyka. Jeden błąd, czasami dwa.A mianowicie błąd wtrysku 3-go(99%) lub 4-go(1%). Wtryski zamieniane, kodowane nie raz i ciągle to samo!!!! Zaobserwowałem,że gaśnie częściej gdy jest włączona jakaś elektryka- tzn nawiew, światła mijania, a zwłaszcza gdy wcisnę stopa lub wsteczny. nie jest to jednak warunek jego gaśnięcia, czasami gaśnie sam z siebie. mechanik sprawdził pompę, kable zasilające wtryski, czujniki i inne. komputer też już oglądano i nic. Mam dość tego auta. Więcej stoi niż jeżdzi.Jak mam pracować i utrzymać rodzinę gdy przez to auto nawet spać nie mogę. Po ciula konstruują auta które są padaczką!!Kto ma podobne auto albo miał podobne problemy? Kto ma komputer bosch 0 281 011 277 i mógłby odpłatnie go przełożyć do mojego padła aby definitywnie wyeliminować błąd komputera?:cry:Proszę, jeżeli macie jakieś propzycje lub opcję do sprawdzenia to się odezwijcie- na elektrodzie lub na maila newton25(malpa)wp.pl. Pozdrawiam serdecznie.
  • HelukabelHelukabel