Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

podlaczenie pieca eko groszek GREGOR, bojler

03 Kwi 2011 19:15 18349 7
  • Poziom 2  
    Witam. Mam podłączony piec na eko-groszek z podajnikiem 3m2 na 160m użytkowych firmy gregor z pleszewa.<http://www.kotly-co.pl/index.php?lang=pl&page=danetechniczne&typ=kwm-sgr&grupa=kotly_z_podajnikiem_opalu> Na miesiąc zużywam 1tone dobrego ekogroszku. W załączniku są zdjęcia podłączenia pieca - proszę powiedzcie co w tym podłączeniu jest złego. Słyszałem opinie, że ten zawor zwrotny powienin byc w pionie. Co sądzicie? Druga sprawa to bojler. Gdzie go nalezy prawidłowo podłączyć?
    1. Od razu po wyjściu z pieca jak to widać na zdjęciach (wyprowadzona rurka)
    2. Czy za pompą (która jest widoczna na zdjęciach)
    dzięki za cenne uwagi i proszę o pomoc

Mod. ROBSON33
    Regulamin 15
    Proszę poprawić post nie usuwając powyższego wpisu .
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 2  
    Nie wiem, czy to ja źle umieściłem post, czy nikt nie potrafi mi pomóc...
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Po pierwsze, czy to układ zamknięty? - powinno być w tym wypadku zamontowane urządzenie do odprowadzania nadmiaru ciepła (wężownica schładzająca) , jeśli układ otwarty to wpięcie naczynia bezpośrednio z wyjścia kotła bez żadnej armatury. A Ty masz na wyjściu z kotła od razu fitr i zawór po drodze - błąd!! (co się stanie gdy filtr się zapcha i temp. w kotle pójdzie mocno w górę??? - będzie bum)
    Jeśli chodzi o zawór różnicowy, też źle - tego typu zawory montuje się w pionie, do montażu w poziomie służą inne zawory tzw. zwrotne klapowe.
    Wg. mnie instalacja do przeróbki.
    Bojler ma być zasilany osobną pompą c.w.u? czy wspólnie z c.o?
  • Poziom 2  
    Jest to niestety układ zamknięty...
    A bojler ma być zasilany przez pompę c.o. bez dodatkowej pompy.
  • Poziom 14  
    Powinieneś chociaż zrobić absolutne minimum jak na schemacie, z dwoma zaworami bezpieczeństwa 1.5 bara. Ja bym jeszcze dołożył zawór 4 drożny, unikniesz w przyszłości kłopotów ze zbyt niską temperaturą powrotu kotła i obniżysz temp. na c.o w okresie jesienno- wiosennym.
    podlaczenie pieca eko groszek GREGOR, bojler[/img]
  • Poziom 10  
    ja to jeszcze bym w miejscu przy wyjsciu na CO załozyl jakies urzadzenie które by mi puszczalo na ogrzewanie wode o temp np 45 stopni. ale to taka moja uwaga.
  • Poziom 13  
    Witam.
    Już wszystko chyba zostało powiedziane w poprzednich postach.
    Ja to może podsumuję z mojego punktu widzenia...
    1. Karygodne zamontowanie filtra - Jeśli filtr się zapcha to nie pa przepływu. Filtr daje się przed pompką a nie na bezpośrednim wyjściu z pieca jak u ciebie na zdjęciach. A dodatkowo filtr ten nie spełnia swojej roli bo jest zamontowany "do góry". Jak przepływ wody "ustanie" to i tak zanieczyszczenia wracają z powrotem do pieca...
    2. Zasobnik należy podłączyć za pompką. Jeśli podłączysz go do "przygotowanego" wyjścia ze zdjęcia nie będzie grzał ci wody.
    3. Mam nadzieję że to układ otwarty bo nie widzę nigdzie zaworu bezpieczeństwa (choć i tak nawet przy układzie otwartym zawszę montuję zawór bezpieczeństwa). Na dodatek jak już ktoś tutaj wspomniał nie można zamontować zaworu odcinającego ogrzewanie (kaloryfery) który również odcina naczynie wzbiorcze. Jeśli już chcesz odciąć ogrzewanie w sezonie letnim aby tylko grzać CWU naczynie wzbiorcze MUSI być podłączone przed tym zaworem bezpośrednio do zasilania.

A jeśli jest to układ zamknięty to polecam ten temat razem ze zdjęciami przenieść do takiego fajnego wątku "Radosna twórczość instalatorów".
    Powinno to być podłączone wg schematu kolegi "kajec", jeśli jest to układ zamknięty. Ja dodał bym tam jeszcze zawór DBV na zasilaniu jako substytut wężownicy. Jeśli jest to układ otwarty (a mam taką nadzieję) to również ten sam schemat z tym że bez zbiornika przeponowego na powrocie tylko na zasilaniu bezpośrednie połączenie z naczyniem wzbiorczym, oczywiście przed zaworem odcinającym ogrzewanie.
    Pozdrawiam.

• Moderator na urlopie...
    kajec napisał:
    Jeśli chodzi o zawór różnicowy, też źle - tego typu zawory montuje się w pionie,

Można montować w każdej pozycji

Na pierwszym zdjęciu masz pompę źle zamontowaną. Wirnik pompy musi być w pozycji poziomej.