Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

husqvarna 136 nie podaje oleju

suchy201180 03 Apr 2011 19:43 18806 13
 • #1
  suchy201180
  Level 9  
  Witam, jestem nowy- kupiłem ostatnio piłę husqvarna 136. Wszystko ładnie chodziło, więc stwierdziłem że ją wyczyszczę: całą przepłukałem, zbiorniczki itd., rozkręciłem pompkę olejową wyczyściłem, założyłem i zauważyłem, że nie ma smarowania - prawie łańcuch stanął przy cięciu. Wtedy zdjąłem całą prowadnice tak, że została sama piła wyczyściłem z brudu i oleju i chciałem sprawdzić gdzie daje olej i okazało się że olej nie leci przez pompkę tylko leci przez wężyk za blaszką .............czy ta blaszka w tych modelach powinna być przykręcona ,bo u mnie jest tylko nakładana nie jest przykręcona do karteru. Nie wiem, co się stało i dlaczego nie podaje oleju na prowadnice, pomóżcie KOLEDZY, bo już mi ręce opadają.
 • #2
  armada
  Level 22  
  Czy kanały na olej w prowadnicy są drożne.
  Sprawdź czy dobrze założyłeś oś pompki.
  Jaki olej używasz (gęstość).
 • #3
  suchy201180
  Level 9  
  olej wziąłem od ojca używa go do 350 nie jest gęsty raczej rzadki , oś pompki to znaczy? dziurki pasują jeśli o to chodzi w pompce ,piłe odpaliłem bez prowadnicy bez tej blaszki i olej zamiast przez pompkę to leciał z tego wężyka
 • #4
  armada
  Level 22  
  Nie odpalaj piły bez prowadnicy !!!!.

  Jeżeli leci z wężyka to powinno być ok.
  W prowadnicy są 2 otwory, jednym z nich w zależności jak jest założona prowadnica olej przedostaje sie do rowka z łańcuchem może tam masz przytkane.
 • #5
  suchy201180
  Level 9  
  odpale z prowadnicą to i tak nie leci otwory czyste w prowadnicy, sciagam prowadnice to pompka czysta ani kropli oleju tam gdzie powinien dawać olej ,a tam gdzie wężyk pełno oleju sam niewiem co to może być
 • #6
  User removed account
  User removed account  
 • #7
  suchy201180
  Level 9  
  Czy prowadnica ma coś wspólnego do smarowania bo mam dłuższa od oryginału. poza tym, na łańcuchu robi się taki nalot jakby się przypalał ale można ten nalot zdrapać. W serwisie powiedział że ten wężyk który jest za tą blachą to odpowietrznik, kupiłem nową blachę złożyłem i było dobrze. Zacząłem ciąć drzewo, dęby, po chwili zgasiłem i łańcuch suchy jak pieprz a powinien być czysty bez nalotu ,wie ktoś co to może być, chyba bubel jakiś kupiłem..

  husqvarna 136 nie podaje oleju
 • #8
  User removed account
  User removed account  
 • #9
  suchy201180
  Level 9  
  Tak, pokrywa się, tak samo jest jak w tej starej prowadnicy, ale nie można inaczej tej pompki złożyć. Odpaliłem bez blachy i bez prowadnicy, pompka powinna dawać nawet sporo oleju a ledwo co wyrzuca ze nie widać a z tego odpowietrznika leci i to sporo
 • #10
  User removed account
  User removed account  
 • #11
  suchy201180
  Level 9  
  to właśnie musi być przyczyna ze robi sie ciśnienie w zbiorniku i wywala olej przez odpowietrznik czy to wina pompki ?

  Dodano po 7 [minuty]:

  tak też jest ustawiona pompka otworki sie zgadzają
 • #12
  User removed account
  User removed account  
 • #13
  suchy201180
  Level 9  
  Więc tak: w pompce jest wycięcie i tam w obudowie jest miejsce na to wycięcie.
  Na zdjęciu, które dodałem powyżej widać tą dziurę z wężykiem -i moje pytanie, czy tam nie powinien byc jakiś zaworek, który powietrze wpusci a oleju nie wypuści.
  Nikt w pobliżu nie ma takiej piły, więc nie mogę zobaczyć co i jak wygląda. Nie mam kogo się poradzić. Co można zrobić? Nie wiem, moze gdzieś znaleźć jakieś zdjęcia karteru- jak to wygląda co gdzie jest albo jakiś schemat ?
 • #14
  armada
  Level 22  
  Nie wiem dokładnie jak w tym modelu, ale w większości na wężyku który jest w zbiorniku oleju jest taka "sprężynka" która pełni rolę filtra.