Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

brak VMM32.VXD,co robić?

02 Nov 2004 15:59 4802 16
 • Level 10  
  Ostatnio coś porobiło się z kompem i wyświetla zaraz przy uruchamianiu braku pliku VMM32.VXD i system się zatrzymuje, pojawia się też komunikat że z powodu barku tego pliku trzeba zainstalować od nowa system.
  Czy to naprawde konieczne? Wolałbym tego uniknąć :)
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • Level 25  
  Jaki to jest windows, czy prubowałeś uruchomić w trybie awaryjnym? Jeśli tak to z jakim skutkiem?
 • Level 10  
  jest to win 98. Tryb awaryjny bez sukcesów
 • Level 25  
  a prubowałeś wgrać ten plik od kogoś do c:\windows lub windows\system?
 • IT specialist
  Moze napisz jaki masz windows, to wtedy moglbym tutaj wrzucic odpowiedni plik i bys go sobie zgral gdzie trzeba.
 • User removed account  
 • Level 10  
  jak zrobić instalacje systemu win bez kasowania czegokolwiek?
 • IT specialist
  Tu jest opis jak naprawic/odzyskac ten plik:
  http://www.infinisource.com/techfiles/vmm32.html

  A co do instalacji to instalujesz Windows do tego samego katalogu,
  nowa instalacja nadpisze swoje pliki,ale reszta zostanie.
  Tylko zapewne skasuja sie ustawienia z rejestru, ale chyba jego
  kopia przed instalacja powinna zalatwic sprawe.
 • User removed account  
 • Level 25  
  Witam . Mam podobny problem. Był sobie Win 98SE na komputerze znajomej na którym ktoś próbował coś zainstalować (jakiś program do rozmowy przez internet w stylu wideokonferencja ) i na drugi dzień pojawił się komunikat o braku wyżej wspomnianego pliku wraz z sugerowanym sposobem naprawy : reinstalacja systemu. Jest tam zainstalowanych mase potrzebnych programów więc dmucham na zimne. System niedaje sie uruchomić w trybie awaryjnym , scandisk nieznajduje błędów (być może wcześniej były i zostały naprawione), przeskanowanie pod innym systemem na obecność wirusów - brak wirusów, doklejenie brakującego pliku raczej niewchodzi w gre gdyż plik ten jest tworzony w trakcie instalacji na danym komputerze (jest inny).
  Reinstalacja za pomocą setup lub setupcor z tej samej instalki (podobno ta sama płyta Win98 SE) kończy się komunikatem w stylu że niemożna uaktualnić tej wersji ( dlaczego ? Przecież był Win 98SE i instalka też jest Win98 SE).
  Przytoczony przez kolege Kolobosa sposób naprawy (pewnie skuteczny)jest dla mnie bardzo skomplikowany i zawiły (znam średnio język angielski ale jak to czytam to mi sie odechciewa).
  Może jest prostrzy sposób lub przynajmniej w języku polskim. Ewentualnie co wywalić z dysku C: by komputer przyjął nowa instalację ?
 • User removed account  
 • Level 28  
  nastepnym razem jak ci braknie jakiegos pliku w windows 98 uzyj wbudowanego w system narzedzia kontroli (i przywracania) plikow systemowych - System File Controler

  Start => Uruchom => SFC
 • R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
  Z katalogu instalacyjnego WIN98 znajdującego się na płycie instalacyjnej uruchom program setupcor. Gdy zada Ci pytanie o pozostawienie starej wersji systemu, aby mozna było aktualnie instalowaną odinstalowac, odpowiadaszNIE. Wszystkie zainstalowane programy zostają. Po takiej korekcie instalacji system staje się w pełni funkcjonalny.
 • Level 25  
  :arrow: jankolo. Problem w tym że od setupcora zacząłem ale dostałem komunikat że niemożna uaktualnić obecnej wersji (tak jakby wcześniej był zainstalowany Win98 pierwsze wydanie). Zawsze setupcor mi w takich sytuacjach pomagał a tym razem nie. Zwykła instalacja za pomoca setup też wywalała podobny komunikat.
  :arrow: Brick_G. Chetnie bym to wykorzystał ale tak jak napisałem wcześniej system nieuruchamiał sie nawet w trybie awaryjnym więc ten sposób odpada
  :arrow: tjanusz. Po usunięciu win.com z katalogu Windows system zaczął się instalować poprawnie - bez wcześniejszego komunikatu o niemożności uaktualnienia poprzedniej wersji. Odpaliłem setupcora i wskazałem na katalog Windows (próbował Windows.000). Instalacja przebiegła w miare normalnie (co jakiś czas pytał o różne sterowniki których oczywiście w instalce Win98 SE niebyło). Po zainstalowaniu systemu okiazało się że wszystko się rozjechało- odwołania do programów były lecz nic prawie się nieuruchamiało ( niedziałały cały pakiet Ofice, Płatnik się odpalał ale niepamieta hasła , brak neostrady, drukarka sie nieuruchamiała itd.) Ponowna instalacja sterowników i wcześniej używanych programów usunęła problem. Jedynie programy pod dosem działały bez uszczerbku. Dane wygląda że przeżyły.
  Ogólnie mówiąć jakoś tam wyszło ale następnym razem pokusze się o tą trudniejszą metode wskazaną przez Kolobosa. :D
  Dziękuje wszystkim za pomoc .
  Pozdrawiam Szatz.
  Tematu niezamykam bo może ktoś znajdzie lepszy sposób.
 • User removed account