Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Falownik MM440 regulacja obrotów

03 Kwi 2011 22:09 2932 7
  • Poziom 13  
    Jak w temacie falownik Micromaster 440. W których parametrach można ustawić obroty silnika? Chciałem je ustawić przy pomocy panela BOP. Proszę o pomoc
  • Poziom 13  
    Dzięki za szybką odpowiedz. Mam taki kawałek schematu. Mają być obroty do przodu, obroty do tyłu oraz załączanie tych obrotów. Oczywiście szybkość obrotów chciałbym ustawić ręcznie
    Falownik MM440 regulacja obrotów
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    P700 ustaw na 2 sterowanie z terminala
    P1000 na 2, zadawanie prędkości z panela BOP (strzałki góra/dół)
    P701 na 1, start/stop do przodu (zacisk 5)
    P702 na 2, start/stop do tyłu (zacisk 6)
    Załączanie obrotów jest w tym wypadku zbędne, ale jak musi tak być, to też da się to wykonać.
  • Poziom 13  
    Dziękuję za szybką odpowiedź. Ja wcześniej próbowałem ustawić w taki sposób:

P700 na 2
    P701 na 12 (zacisk 5) zmiana kierunku obrotów
    P702 na 12 (zacisk 6) zmiana kierunku obrotów
    P703 na 1 (zacisk 7) ZAŁ/WYŁ

Niestety jeżeli ustawiłem P701 na 12 i chciałem P702 też ustawić na 12 to P702 się ustawiło na 12 ale P701 się wyzerowało i odwrotnie. Więc ustawiłem P701 na 12 i jednym przekaźnikiem zmieniałem kierunek obrotów (zał -obroty przód wył- obroty tył) drugim zaś załączałem obroty. Jeszcze nie wiem gdzie wpisać stałą wartość obrotów z jakimi ma kręcić silnik. Ponadto chciałbym ustawić jeden z przekaźników w falowniku żeby zadziałał jak będzie przeciążony silnik. Jak ustawić falownik żeby działał zgodnie z tym schematem czyli żeby dał się sterować 3 przekaźnikami i gdzie wpisać stałą wartość obrotów. Jeżeli chodzi o przeciążenie to czy trzeba gdzieś wpisać watość tego przeciążenia? Przepraszam ale mam ten falownik od 2 dni i jeszcze go dobrze nie poznałem. Nie chcę go uszkodzić:) Pozdrawiam.
  • Poziom 29  
    Funkcja przekaźnika nr 1 to parametr P731, ustaw na 52,13 przeciążenie silnika a w parametrze p640 możesz ustawić wartość przeciążenia, domyślnie jest na 150%. W parametrze P1080 możesz wpisać minimalne obroty przy jakich ma się kręcić silnik, ustaw P1000 na 0 a P1080 na jakie potrzebujesz i silnik będzie pracował z częstotliwością wpisaną w parametr P1080, o ile nie zechcesz kręcić silnika wyżej niż jest ustawiony P1082 czyli maksymalna częstotliwość, którą też możesz w miarę potrzeb zmienić. Oczywiście możesz też zrobić tak jak podałem wyżej i ustawiać częstotliwość z panelu strzałkami, nawet w czasie pracy falownika.

Sterowanie trzema przekaźnikami da się wykonać ale do tego radzę sobie ściągnąć progam Starter, konwerter na RS485 i jest sporo łatwiej.
  • Poziom 13  
    Dzięki za podpowiedź. Dzisiaj spróbuję to ustawić Starter mam ściągnięty i konwerter rs485 zrobiłem. Połączyłem się nie bez przeszkód się z falownikiem ale dla mnie ten program jak na razie to czarna magia. Może masz jakiegoś manuala do tego programu. Najlepiej po Polsku w którym będzie wszystko wytłumaczone łopatologicznie:) Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Wczoraj ustawiłem falownik tak jak mi doradziłeś. Wszystko pięknie działa. Jak będę miał więcej czasu to się pobawię tym programem. Dziękuję za pomoc:) Temat zamykam.