Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

BMW E 38 gasnie silnik przy hamowaniu i niechce odpalic

03 Apr 2011 22:42 3341 10
  • Level 9  
    Witam wszystkich posiadam BMW E 38 735 99r i dotkną mnie pierwszy raz poważny problem mianowicie (był podpięty do kompa i jedynie stwierdzono przekłamanie w temp. powietrza dolotowego do silnika temp zew.9 stopni a komp pokazuje 22 stopnie) lecz moja obudowa filtra powietrza nie posiada czujnika do pomiaru temperatury powietrza zasysanego(posiadam oryginalna obudowa BMW).Na drodze miedzy filtrem pow. a przepustnica znajduje sie jedynie jeden czujnik mianowicie przeplywka.Moj problem polega na tym ze na zimnym silnik odpala bez problemu przejade 10,20km.silnik osiaga wlasciwa temp.dojezdrzajac do swiatel spadaja obroty na ok.300,400 i silnik gasnie i jest problem z zapaleniem go.Czasami odpali i pojedzie dalej a czasami potrzebuje postac cala noc a rano odpala bez problemu.Powyzszy problem trwa ok.miesiaca i bylem u wielu specjalistow lecz wydaje mi sie ze w ich mniemaniu jesli komputer nie pokazuje problemu to usterki nie da sie zlokalizowac.Specjalistow mam na mysli warsztaty BMW w Angli.ps.idealnie wyczyscilem przepustnice a przeplywke probowalem odlanczac i czsami silnik zgasl a czasami chodzil dalej.Bardzo prosze o pilna pomoc.Z gory dziekuje
  • Moderator on vacation ...
    Na pierwszy "ogień" sprawdż układ chłodzenia. Dokładnie odpowietrz i zobaczymy. W BMW już kilka razy tak miałem właśnie i albo układ był zapowietrzony, albo pompa wody padła. Sprawdż i opisz efekty. Pozdrawiam.
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    A sprawdziłeś czego brakuje jak nie chce zapalić?
  • Level 9  
    witam szanownych kolegow.Bardzo dziekuje za szybka reakcje lecz nie sadze zeby byla to kwestia pompy wodnej.Temperatura jaknajbardziej prawidlowa.Nie wiem dokladnie jak odpowietrzyc uklad chlodzenia a co do drugiego komentaza to w momencie gdy miala chwile ze nie chciala odpalic to byla podpieta pod komp ale nie stwierdzono zadnych usterek.Szczerze mowiac jestem troszke zalamany bo na fachowcow z tad nie ma co liczyc a moja wiedza jest w tej kwestii troche okrojona.Z gory dziekuje za dalsze podpowiedzi
  • Moderator on vacation ...
    To bardzo dziwne, ale jeszcze raz. Po nagrzaniu silnika w kabinie leci ciepłe powietrze z kratek? Daj temp. nawiewu na max i wiatrak też i odczekaj chwilę, czy powietrze które będzie wpadać do kabiny ciągle będzie gorące, czy np. po chwili będzie coraz zimniejsze. Odpowietrzasz takimi śrubkami na chłodnicy w jej górnej części i termostacie. Obydwie są takie same. Następnie jeśli to będzie w porządku (układ chłodzenia), to stawiam na uszkodzony czujnik wałka rozrządu, tylko jeśli tak jet rzeczywiście, to zastanawia mnie dlaczego tester tego nie pokazuje.
  • Level 42  
    Mamy rozumieć ,że ECU w tym burakowozie , jest taki mądry i po stwierdzeniu poduszki powietrznej w układzie chłodzenia , tym samym podwyższonej temperatuty , na czujniku temp. silnika , wyłącza zasilanie na wtrytski , pompę paliwa czy cosik jeszcze , a po STOP nie odpali silnika ,aż temperatura jego sie obniży?
    Na starość wiele rzeczy sie uczę!
  • Level 9  
    Witam ponownie sprawdziłem obieg i jest wszystko OK temperatura OK w sobote jednak jade do autoryzowanego serwisu BMW i zobaczymy co powiedza na pewno odpisze a mam pytanie do emeryt2 czy z tym burakiem to cos osobistego czy zwykła zawisc proponuje zmiane nicka na emeryt filozof pozdrawiam wszystkich.
  • Level 42  
    Szanowny Kolego Ralf , to nic osobistego. Na wyspach tymi samochodami nie wożą buraków , w Polsce niestety czasami wożą i stąd taka ksywa!
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Widzisz, najlepszy sprzęt i brak myślenia jest gorszy, niż trochę kombinacji. Sprawdzić iskrę, pompę paliwa, taktownie wtryskiwaczy, do tego nie potrzeba komputera:D
  • Level 9  
    Mimo wszystko dziekuje ale obawiam sie ze odpowiedzi na moje nurtujace pytania odpowiedzi tutaj nie znajde lecz z pewnoscia jesli samochod wyjedzie z serwisu i otrzymam konkretna odpowiedz na moje pytanie to na pewno sie z wami podziele.Z gory dzieki za szczere checi !!!!
  • Level 9  
    Witam.Sorki ze tak pozno ale chce sie podzielic wynikiem moich badan.Szkoda tylko ze to jest moja diagnoza i w dodatku trafiona a nie autoryzowanych serwisow.Mianowicie pomogla zdecydowanie wymiana FILTRA PALIWA......tylko albo az.Ach ci fachowcy.Pozdrawiam