Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Projekt urządzenia bazującego na PIC18F4550 i USB

emer2 03 Kwi 2011 22:48 4068 1
 • Projekt urządzenia bazującego na PIC18F4550 i USB

  Chciałbym przedstawić sposób na budowę urządzenia, korzystającego z transmisji USB. Mikrokontrolery PIC18F4550 i PIC18F2550 są potężnymi układami, zawierającymi wysokiej szybkości interfejs USB V2.0. Jak pisze autor, mikrokontrolery z tej rodziny są idealne dla elektroników hobbystów, którzy chcą zaprojektować urządzenie z USB.

  Na stronie źródłowej autor opisał jak do tego celu wykorzystać oprogramowanie opracowane poprzez Microchip. Pozwala to na emulację urządzenia USB i połączenie z komputerem pracującym z systemem operacyjnym Linux bądź Windows. Pozwala to także na zbudowanie urządzenia HID. Na stronie źródłowej znajduje się zdjęcie przykładowego projektu, schemat ideowy, a także wzór płytki PCB. Jak pisze autor, urządzenie nie zawiera zbyt wielu elementów zewnętrznych dla mikrokontrolera PIC. Doradza również, aby zwrócić uwagę na użyte w projekcie kondensatory, ponieważ są istotne. W płytce przedstawionej na stronie źródłowej jest błąd, mianowicie rezystor R5 powinien być dołączony do +5 V, a nie do GND.

  Poniżej link do strony źródłowej:
  Link

  Fajne! Ranking DIY
  Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
  O autorze
  emer2
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Specjalizuje się w: projektowanie i montaż elektroniki
  emer2 napisał 438 postów o ocenie 47, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2008 roku.
 • IGE-XAO
 • #2
  Paolo1976
  Poziom 24  
  Projekt OK, ale autor chyba całkowicie zdał się na autorouter, bo PCB mogłaby być o połowę mniejsza z bardziej optymalnym rozmieszczeniem ścieżek i elementów. Może się czepiam, ale razi w oczy taka olbrzymia połać nie wykorzystanego laminatu.