Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Motorola GP360 zalana. Jak rozebrać?

04 Apr 2011 10:24 2652 6
  • Level 17  
    Witam.
    Problem jest z powyższą motorolą. Podczas gaszenie pożaru pól upadła w gaszony teren i zalała się trochę. Wariuje wyświetlacz. Posiadam wanienkę ultradźwiękową i chciałem ją wykąpać. Tylko jak ją rozebrać? Proszę o poradę.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Hej.

Zdejmujesz akumulator i gałki (nie pamiętam, czy obie), wykręcasz antenę... Od strony metalowych pleców, na dole (tam gdzie wchodzą wpusty baterii, czyli płaszczyzna pozioma radia) delikatnie podważasz np. szerokim wkrętakiem z obu stron - między plastikiem a metalowymi plecami. Najlepiej z obu stron na raz, ale jeżeli nie będziesz brutalny, to nie połamiesz ;)
    Jak już uchylisz plecy - uważaj na taśmy łączące (flex) płytę radia. Niby są dość długie, ale niewprawiona ręka może je urwać.
  • Level 17  
    Dzięki wielkie już rozebrałem. Mam pytanie na ile ustawić wanienkę i ile czasu czyścić płytę główną żeby z tego zalania się oczyściła?? Płyn do wanienek posiadam DT-C55S i wanienkę ultradzwiekową 150W.
  • Helpful post
    VIP Meritorious for electroda.pl
    No niczego złego już więcej nie zrobisz... Ja bym motke najpierw tradycyjnie suszył, ale to ja ;)
  • Level 17  
    Tradycyjnie juz troche wysuszyłem. Ale dla pewności w wanience kąpiel może by pomogła.
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    To sprawdź, czy pomogło. Rozgrzebywanie i składanie radia nie jest czasochłonne.
  • Level 17  
    Wykapalem w wanience ultradzwiekowej oraz pozniej podgrzałem HOT AIR i działa do tej pory. Dzieki za odpowiedzi. Zamykam temat