logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Ford Mondeo TDDI brak mocy w dolnym zakresie obrotów

andriu_67 04 Kwi 2011 11:09 7097 7
REKLAMA
  • #1 9358366
    andriu_67
    Poziom 10  
    Witam, w moim Mondeo pojawia się problem niedostatku mocy, występuje on co jakiś czas, głównie w dolnym zakresie obrotów, natomiast od 2000 - 2200 auto przeważnie zaczyna jechać choć zdarzyło się ze dwa razy że brak mocy wystąpił również pow 2000. Usterka pojawiła się po wymianie sprzęgła, nie ma żadnego kopcenia, ani innych odgłosów wskazujących na uszkodzenie któregoś z gumowych przewodów turbo. Obecnie jeżdże z odłączonym podciśnieniem na EGR - bez zmian, zrobiłem kilkadziesiąt km z odłączonym podciśnieniem na turbo i różnice w mocy przy przyspieszaniu były nadal odczuwalne. Proszę o jakieś podpowiedzi. Oczywiście będę musiał oddać samochód do warsztatu ale chcę mieć jakąs ogólną wiedze w temacie żeby mi mechanik nie wciskał kitu i nie zrujnował kieszeni, jeden u którego byłem nie chciał mi podłączyć auta pod kompa mówiąc że i tak nic to nie da.
    Ps. Właśnie byłem na kompie, wyszedł tylko błąd P0100 czyli przepływka ale chyba tylko dlatego że też jezdziłem z odłączoną - brak jakiejkolwiek różnicy.
  • REKLAMA
  • #2 9375414
    andriu_67
    Poziom 10  
    Nikt nic nie podpowie?
  • REKLAMA
  • #3 9375642
    macvir
    Warunkowo odblokowany
    a po co egr jest odlaczony?
    oraz kto i jak zmienial sprzeglo?
  • REKLAMA
  • #4 9376759
    andriu_67
    Poziom 10  
    EGR odłączyłem aby zobaczyć czy będzie jakaś zauważalna róznica - nie ma żadnej, sprzęgło wymieniał mechanik na kompletne nowe.
  • #5 9377302
    robert_d_g
    Poziom 23  
    W okolicach skrzyni jest zespół podciśnień sterujących turbiną, może złacze jest ukruszone, rurka napęknięta, etc., trzeba przejrzeć, albo sprawdzić parametry rzeczywiste.
  • REKLAMA
  • #6 9397268
    andriu_67
    Poziom 10  
    Tak, dzięki za podpowiedz, jutro oddaje do mechanika, zobaczymy.
  • #7 9584398
    wojpet
    Poziom 12  
    Czy kolega poradzil sobie z problemem? U mnie te same objawy ..
  • #8 9584917
    andriu_67
    Poziom 10  
    Z braku czasu niestety nie, ale byłem u mechanika który zdiagnozował nieprawidłowe działanie zaworu podciśnienia turbiny, zawór kupiłem niestety używkę ( nowy ponad 4 stówki) ale nie mam kiedy wymienić gdyż w moim aucie jest on jeszcze montowany na skrzyni biegów, w nowszych jest na górze z przodu silnika.
    Niestety po wymianie zaworu dalej to samo, jednak był on uzywany więc może tez był niesprawny.
REKLAMA