Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Zasilacze UPS
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop Elitegroup 557c - matryca

04 Kwi 2011 13:08 1214 8
  • Poziom 10  
    Witam, posiadam nie najmłodszego laptopa Elitegroup 557c jego problem to obraz wyświetlający się na matrycy (niżej zdjęcie przedstawiające co się dzieje). Na zewnętrznym monitorze wszystko wyświetla się prawidłowo. Myślę że jest coś nie tak z matrycą, ale nie jestem pewien. I tutaj pytanie do Was, czy można jeszcze jakoś to naprawić ?

Laptop Elitegroup 557c - matryca Laptop Elitegroup 557c - matryca
    Pozdrawiam!
  • Zasilacze UPS
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Najpierw trzeba sprawdzić co się popsuło... uszkodzona może być matryca jak i chipset graficzny... bez podmienienia matrycy i sprawdzenia raczej za dużo nie wywnioskujesz...
  • Zasilacze UPS
  • Poziom 10  
    Gdybym tylko miał taką matrycę to już dawno bym to zrobił, ale niestety takiej nie mam. W laptopie siedzi chipset VIA czy jest możliwość, że pod nim są zimnie luty ?
    Zauważyłem jeszcze, że gdy poruszam wtyczką od matrycy przy płycie gł. to obraz minimalnie się zmienia, można to zauważyć na zdjęciach wyżej zamieszczonych.
  • Poziom 9  
    Jeśli chcesz sprawdzić czy masz zimne luty, to zagrzej go, odpal wsadź pod kołdrę wyciągnij po 1h/2h odpali i zobaczysz.mówisz ze jak ruszasz wtyczka to się zmienia, sprawdź kabel połączenia matrycy z płyta główna, jeśli będzie tak dalej się działo to masz tasiemkę uszkodzoną lub złącze.
  • Poziom 12  
    madbad - co Ty za bzdury wypisujesz!, w ten sposób można najwyżej całkiem uszkodzić laptopa, nawet kilka minut leżenia laptopa na kołdrze (bez dopływu powietrza od spodu i/lub bez drożnego wylotu) powoduje przegrzanie się laptopa i uszkodzenie układu graficznege, procesora lub innych podzespołów.
    Jak nie masz pojęcia o czym mówisz to nie pisz głupot.
    maciej_1995 - 50 na 50 że masz uszkodzoną matrycę lub ukłąd graficzny (ewentualnie luty pod bga) - najwygodniej i najlepiej najpierw sprawdzić na innej matrycy, nie ma co niepotrzebnie ingerować w płytę główną, umów się z jakimś sprzedawcą z Twojego miasta że kupisz od niego matrycę - podjedz, weź laptopa i podłącz, jak będzie ok to ją kupujesz i masz z głowy, ewentualnie podrzuć do jakiegoś serwisanta (nie koniecznie serwisu) od 30 do 100zł zapłacisz za diagnozę bez dalszej naprawy..
  • Poziom 10  
    Właśnie sprawdziłem wtyczkę matrycy i zobaczyłem że szary kabel jest rozwarstwiony, czy może to być tego wina ?
    zamieszczam zdjęcie ( nie jest najlepszej jakości, ale da się zobaczyć)
    Laptop Elitegroup 557c - matryca
  • Poziom 32  
    Ten szary kabelek to raczej od masy jest więc musisz szukać dalej chyba,że ten szary dotykał innych sygnałów... tak czy siak zabezpiecz to jakoś przed wpięciem do matrycy.
  • Poziom 1  
    Witam, chyba trochę późno pisze posta, ale jak coś to mógłbym Ci odsprzedać taką matryce. Jesteś zainteresowany ?
  • Poziom 1  
    Też mogę Ci sprzedać matryce z kablami ewentualnie odkupie inwerter.
    jak kto zainteresowany to czekam na e-mail