Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uciekający prąd? - Mazda 121 LX DA 1.3 1988r

04 Kwi 2011 14:19 1910 4
 • Poziom 23  
  Witam.
  Posiadam autko: Mazda 121 LX DA 1.3 1988r. które przez jakiś czas stało sobie na zewnątrz. Pewnego dnia chciałem je uruchomić a więc założyłem świeżo naładowany akumulator (który wcześniej na czas postoju zabrałem do domku) i włożyłem kluczyk do stacyjki. Jakie było moje zdziwienie, gdy po przekręceniu kluczyka na zapłon wszystkie kontrolki nagle zgasły a rozrusznik nie wydał żadnego dźwięku nawet. Brak prądu - gdzieś uciekł? Pomyślałem, że to może wina za słabego/za mało naładowanego akumulatora - więc zabrałem go pod prostownik na noc całą. Następnego dnia sytuacja się powtórzyła niestety. Czyżbym miał niesprawny akumulator bądź prostownik?? Ależ coś mnie podkusiło i zdjąłem klemy i je znów założyłem /bez ładowania aku prostownikiem/ i znów to samo: kontrolki na chwilę się zapaliły a gdy przekręciłem na zapłon kluczyk - wszystko zgasło i zero reakcji. Robiłem z tymi klemami kilka razy próby - za każdym to samo.
  W końcu trochę podłamany postanowiłem napisać tu prośbę o pomoc.
  Wygląda że akumulator jest ok skoro po zdjęciu i założeniu klemów kontrolki, nawiew i światła działają? Ale zapłonu już nie ma i jakby prąd uciekł?

  To jak będzie? Pomożecie?

  Dzięki z góry.
  Pozdrawiam
  Karol
 • Poziom 19  
  A może zacznij od dokręcenia klem . Druga sprawa to sprawdź miernikiem czy prostownik ładuje akumulator.
 • Poziom 23  
  Klemy dokręcone :) A aku ładowałem dwoma prostownikami. Ewentualnie sprawdzić poziom naładowania miernikiem powiadasz?

  Kolega mi mówił, że w swoim aucie (nie Mazda) miał podobny problem i że to wina masy na rozruszniku? Czy to możliwe?
 • Poziom 19  
  Wszystko jest możliwe tylko że jak byś nie miał masy na rozruszniku to nie przygasałyby kontrolki. Co do akumulatora to znam już parę przypadków że ako siadło całkowicie i nie szło go naładować.
 • Poziom 23  
  Aku ma rok, może ciut dłużej :(