Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zrobić samochodzik zdalnie sterowany??

04 Kwi 2011 15:17 2639 3
  • Poziom 1  
    Witam!!!

Ostatnio naszła mnie myśl o zrobieniu samochodzika zdalnie sterowanego. Chciałbym zrobić coś samodzielnie. Chodzi mi dokładnie o układ kierowniczy, nie mam pojęcia jak go zrobić. Mam nadzieje że w mi s tym pomożecie. Co do układu kierowniczego mogą być zdjęcia itp. Kolejnym problemem jest to czy można samemu zrobić aparatute i odbiornik jeśli tak to proszę o jakieś schematy, foty itd.
    Z czego mam zrobić podwozie? chce to zrobić samodzielnie. Ja miałem na myśli żeby to zrobić z puszek uzbijanych ze sobą i wycięte. Proszę także o zdjecia podwozia na wzór. Szukałem na google i nic były tylko całe zabudowane. Z jakich materiałów mam to zrobić autko i jakie narzędzia. Silniczki mam swoje. Ewentualnie jaki koszt??

Z góry dziekuje.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    To Ty pytasz jakie masz narzędzia i z czego chcesz to zrobić? Podsumowując - nie masz pomysłu, nie masz wiedzy i nie chce Ci się poszukać samemu. Nie ma szans. Forum za Ciebie się nie nauczy.
  • Moderator Robotyka
    Koszt będzie wyższy niż kupienie całego gotowego zestawu w sklepie modelarskim.

Aparatury w domowych warunkach nie wykonasz, a na pewno nie tańszą i nie lepszą niż te w sklepach. Wymaga to drogich elementów o wysokiej precyzji i tolerancji oraz bardzo drogich narzędzi i wyposażenia, które jest droższe niż sam nadajnik modelarski. Pomijam już nawet fakt, że taki nadajnik musi mieć homologację i pracować w ściśle określonej częstotliwości i mocy. Takie są niestety regulacje prawne, bo niehomologowany nadajnik może wpłynąć na bardzo wiele rzeczy. Nawet na przelatujący samolot, czy odległe urządzenia wojskowe. A wtedy masz gwarantowaną wizytę smutnych panów w garniturach.Nie jest więc to zabawa w piaskownicy.

Jeżeli chcesz wykonać sam, to sugeruję udać się do sklepu modelarskiego i kupić tzw. zestaw KIT. Dostaniesz w nim wszystkie potrzebne elementy konstrukcji i dokładną instrukcję. Sam będziesz musiał samochód zbudować i wyposażyć w elektronikę. I nie jest to wcale takie proste.
    Dodatkowo możesz sam dobrać elementy w wybranych granicach tolerancji i portfela.
    A silniczki masz pewnie z jakiś zabawek. Zwykle nie nadają się do niczego innego niż to do czego służyły. Pomijam już nawet to, że dziś porządny silnik modelarski może kosztować tyle co Pizza na wynos.
  • Poziom 9  
    Heh jeżeli już byś się uparł to podpatrz modele HPI itp. firm (układ kierowniczy).
    Podwozie możesz zrobić z Blachy, tak jest w normalnych modelach czasem, doczepić do tego koła i silniki z przekładniami i może coś będzie. Ale nic wielkiego nie oczekuj, może to pojedzie "gdzieś" ale fajerwerków nie będzie.