Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop Toshiba L40 18W- uszkodzona klawiatura

04 Kwi 2011 18:21 2470 5
  • Poziom 2  
    Witam, piszę z takim oto problemem. W zeszłym tygodniu zdarzyło mi się zalać laptopa (model w temacie) słodkim napojem i po odsuszeniu zaczęły się problemy z klawiaturą. Niektóre klawisze nie działają, niektóre po wciśnięciu dają efekt ciągłego wciśnięcia klawisza, przy innych z kolei wciskając jeden przycisk w wordzie wpisuje mi kilka znaków na raz. Ogólnie zrobił się mały burdel. ;)

Zasięgnąłem w ostatnim tygodniu porad serwisantów, sprzedawców sklepów komputerowych i polecili mi kąpiel samej klawiatury. Klawiatura właśnie się myje, ale obawiam się że może to nie wystarczyć i klawiatura będzie całkiem do wymiany.

Problem mój polega na tym, że w sklepie komputerowym facet powiedział mi że nowa klawiatura do mojego modelu będzie kosztować ok 150-200zł. Inny powiedział ze nawet do 300zł. Z ciekawości przeszukałem sieć i droższego modelu mojej klawiatury (mowa o nówce, orginale) niż za 80zł nie znalazłem. Stąd moje pytanie, dlaczego sprzedawca podał mi taką cene? Czy wliczył w to sobie koszty serwisu (czyli zamontowania klawiatury) czy do samej klawiatury muszę coś jeszcze dokupić żeby działała a ja o tym nie wiem? Prosiłbym o pomoc w wyjaśnieniu tej różnicy cenowej. Z góry dziękuję, pozdrawiam.
  • Poziom 24  
    Sprzedawca w sklepie tez musi skądś zorganizować części, może kupi na Allegro. Do tego musi jeszcze swoje zarobić, fundacją charytatywną to on nie jest.

Co do czyszczenia - przetrzyj wszystko jakimś alkoholem (izopropyl, a nawet denaturat), byle nie perfumy.
  • Poziom 21  
    Kiedyś zalałem swojego laptopa Maxdata czerwonym winem. Wynik taki sam jak w Twoim przypadku. Część klawiszy sklejona a część zupełnie nie działała. Wymontowałem klawiaturę, włożyłem pod kran z ciepłą wodą i dokładnie ją przepłukałem. Nie stosowałem żadnych innych środków. Po umyciu położyłem klawiaturę na kaloryferze i zostawiłem na całą noc. Kolejnego dnia skręciłem komputer i wszystko działa. Spróbuj to samo zrobić u siebie.
  • Poziom 2  
    No wlasnie moja miala dwugodzinną kąpiel w wodzie i niestety nic jej nie pomogło :/. W każdym razie dzięki za porady i odpowiedzi, pozdrawiam.
  • Poziom 37  
    andrut90 napisał:
    No wlasnie moja miala dwugodzinną kąpiel w wodzie i niestety nic jej nie pomogło :/. W każdym razie dzięki za porady i odpowiedzi, pozdrawiam.

W tej sytuacji jedynie wymiana na nową. Skoro wymyłeś a nie działa, świadczy to o zaawansowanej korozji napylanej folii.
  • Poziom 21  
    Spróbuj jeszcze spryskać ją jakiś delikatnym preparatem typu Kontakt. I tak nie masz już nic do stracenia a może pomoże. Przeczyść jeszcze dokładnie miejsca styku taśmy łączącej klawiaturę z płytą główną.