Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Potrzebne urządzenie do oświetlenia drzwi przesuwnych

04 Kwi 2011 18:46 2025 4
  • Poziom 17  
    Witam!
    Potrzebuję urządzenia (nie wiem jak to nazwać)
    Potrzebne mi jest do podłączenia zasilania oświetlenia drzwi przesuwnych (dwustronnych) umieszczonych w wnęce w ścianie.
    Chciałbym żeby działało tak, że jak drzwi są zamykane (zsuwane do środka) to przewód jest wyciągany (rozwijany) z jakiejś szpulki. Przy zamykaniu drzwi przewód miałby się sam zwijać. Podobnie jest przy odkurzaczach, gdzie przewód rozwija się z jakiegoś wewnętrznej zwijki i po naciśnięciu przycisku zwija się sam.
    W moim przypadku nie potrzebny jest przycisk, chciałbym aby przewód przy każdej pozycji drzwi był napięty.
    Napięcie 12, albo 230V, zakres rozwinięcia około 1metr.
    Proszę o pomoc.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 25  
    Zakup sobie smycz rozwijaną taką dla psa zamień linkę na przewód okrągły by łątwo się zwijał oczywiście żyły - linka i gotowe ;) chyba że wolisz rozkręcać odkurzacz ;).
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 17  
    jeden koniec podłączony do drzwi działał by dobrze, a drugi podłączony do zasilaniaskręcał by się... Smycz być nie może ;)
  • Poziom 37  
    Coś takiego ? http://warszawa.gumtree.pl/c-Sprzedam-agd-wyp...bla-do-polskich-odkurzaczy-W0QQAdIdZ268311551
    Jeśli chodzi o drzwi to bym tego nie stosował odkurzacz używa się powiedzmy co dwa dni a drzwi będziesz odsuwał kilka razy dziennie szczotki nie wytrzymają długo ( tak mi się wydaje :D ) A może łańcuch kablowy zastosować ? http://www.tme.eu/pl/katalog/uklady-scalone_1...1c7abf%26path%3D%3B112533%3B39%3B100337%26pag Ochroni przewód zasilający i nie poplącze się i będzie ok.
    Nie wiem jak jest zbudowany zwijacz smyczy dla psów, ale gdyby zasilanie było na 12V to można by wykorzystać dwa zwijacze smyczy ( jeden dla +drugi dla - ) i ich sprężyny zwijające wykorzystać jako przewodnik ewentualnie może dwie blaszki po bokach szpulki i jakieś szczotki zrobić i już by było ok nic się nie ukręci w tedy, ale czy by to było trwałe? Nie wiem. No i by same drzwi się nie otwierały od siły naciągniętych sprężyn w zwijaczach :D
  • Poziom 17  
    Myślę że taki zwijacz byłby najlepszy. Dobrze też by było jakby wytrzymał kilka lat