Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ZELMER Fenomen 880 czerwona dioda

Zbigniew Kacprzak 04 Kwi 2011 19:12 2817 4
 • #1 04 Kwi 2011 19:12
  Zbigniew Kacprzak
  Poziom 2  

  Robot ZELMER Fenomen 880 - po włączeniu do gniazda i zamknięciu pokrywy pali się czerwona dioda.Domyślam się że to coś z elektroniką . Czy jest sposób na sprawdzenie płytek poza serwisem ? :cry: Dziękuję.

  0 4
 • #2 04 Kwi 2011 19:28
  gts1991
  Użytkownik obserwowany

  Nie jesteśmy czarodziejami rozbierz i zobacz co w środku słychać jak masz widzę i sprzęt czy silnik działa na krótko?

  2
 • #3 04 Kwi 2011 22:01
  Bronsky86
  Poziom 10  

  Witam, napisałeś zbyt ogólnikowo. Opisz cały proces uruchamiania urządzenia i nieprawidłowości które temu towarzyszą (jeśli masz wyświetlacz to czy coś pokazuje?) . Podaj dokładny model 880 co dalej? Na pewno ułatwi to kolegom diagnozę.

  0
 • #4 05 Kwi 2011 08:54
  Jerzy Feter
  Poziom 17  

  Witam!
  Do wstępnej diagnostyki i ewentualnej podpowiedzi w zakresie podstawowego sprawdzenia prawidłowości działania i próby znalezienia przyczyny usterki, potrzebny jest dokładny typ/model oraz rok produkcji, gdyż na przestrzeni lat następowały modyfikacje w produkcji i wyposażeniu w elektronikę.

  Nic nie rozbieraj.

  Dokładnie opisz jak postępujesz aby uruchomić, czy zakładasz i jakie pojemniki i wyposażenie, czy dioda świeci się światłem ciągłym czerwonym czy pulsującym.
  Co pokazuje się na wyświetlaczu w tym czasie?. Czy przy próbie włączenia następuje jakby szarpnięcie, czy nie?.

  Teraz zmień wyposażenie i czy tak samo zachowuje się robot (czy tak samo się świeci dioda). Czy z innym wyposażeniem dał się normalnie uruchomić?.

  Jeżeli nie nastąpiło uruchomienie z innym wyposażeniem, to wtedy trzeba będzie pomyśleć o innym toku sprawdzania.

  Generalnie robot posiada zabezpieczenia przed próbą uruchomienia przy braku założonych pojemników w postaci magnesów umieszczonych w różnych miejscach w wyposażeniu, które współpracują z odpowiednio umieszczonymi czujnikami wewnątrz zespołu głównego.

  W serwisie oczywiście jest możliwe sprawdzanie jednostki głównej za pomocą specjalnych łączówek i dodatkowych magnesów załączających czujniki, bez konieczności zakładania wyposażenia. Dla kogoś nieobeznanego z zasadami działania i serwisu tego typu urządzeń diagnostyka jest trudna lub wręcz niemożliwa.

  Pozdrawiam

  0
 • #5 11 Kwi 2011 21:05
  Zbigniew Kacprzak
  Poziom 2  

  Czytajcie dobrzy ludzie !!!
  Do tej pory robocika znałem od strony smaku ciasta , które żonka upiekła.
  Gdy nie chciał ruszyć musiałem się z nim zapoznać i napisałem o tym na forum .
  Z braku czasu nie rozebrałem go a po ostatnim poście od Jerzego sprawdziłem pokrywy i okazało się, że w jednej niema magesika. Odwiedziliśmy z żonką miejsca gdzie on przebywał ostatnio i znaleźliśmy magnesik i plastikową zaślepke.Włożyłem,zakleiłem i ...... NIE RUSZYŁ:?:DLACZEGO ?
  Bo magnesik ma bieguny ( podpowiedzial kolega z pracy bo ich też zaangażowałem do pomocy) wyjąłem , zamieniłem magnesik i DZIAŁA !!!!!!!
  Dziękuję za pomoc.
  PS Dzisiaj żonka ukręciła i upiekła " piegusa "

  0