Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Punto II LPG Tartarini brak automatycznego przełączania

nazgool 04 Apr 2011 20:20 3179 3
    nazgool
    Level 12  
    Witam wszystkich,
    Jestem od niedawna posiadaczem Fiata Punto II 1,2 60KM z fabryczną instalacją LPG Tartarini tec-99 i mam taki problem:
    Gdy odpalę silnik uruchamia się on na benzynie (świeci się czerwona lampka) i silnik cały czas pracuje na benzynie nie przełącza się na gaz. Dopiero gdy nacisnę przycisk na centralce przechodzi w tryb gotowości (pulsuje żółta i świeci czerwona), po zwiększeniu obrotów do ok 2700obr przełącza się na gaz i pracuje już normalnie na gazie.
    Po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu sytuacja się powtarza.
    Pytałem okolicznych gazowników ale nikt nie robi takiej instalacji, a chciałbym się zorientować czy może coś dam radę samemu zdziałać. Ewentualnie może jakiś godny polecenia warsztat na północnym Mazowszu (Pułtusk i okolice)
    poliaudio23
    Level 12  
    Sprawdź, czy jest stały plus na centralce, jeśli jest - podłącz komputer i na nowo ustaw.
    nazgool
    Level 12  
    Niestety gazownikiem nie jestem i fejsa do instalacji nie mam. Tutaj na forum była jakaś instrukcja do tej instalacji ale mam za mało punktów żeby ją pobrać. Była wzmianka o możliwości ustawień za pomocą centralki, jakie to ustawienia?
    nazgool
    Level 12  
    Brak styku na przewodach zasilania centralki (niechlujstwo przy montażu zapewne) Zamykam.