Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stacja lutownicza Zhaoxin 2w1 852A czy to dobty wybór?

kajba11 04 Kwi 2011 21:10 10545 15
  • #1 04 Kwi 2011 21:10
    kajba11
    Poziom 7  

Witam. Planuje niebawem zakupić tą stacje lutowniczą jednak nie mam pewności czy ta stacja będzie mi długo służyć, czy jest wykonana z dobrych materiałów i czy się nie zepsuje się po paru tygodniach. Zależy mi na tym aby stacja zawierała hot air i lutownice grotową. Moje fundusze są nie wielkie tylko 260zł, jednak bardzo potrzebuję takiej stacji. Czekam na wasze opinie :D

Link do allegro usunięty. Regulamin(R)

0 15
  • #2 06 Kwi 2011 07:22
    776375
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 09 Kwi 2011 22:34
    robik2
    Poziom 15  

Srakson badziewie straszne to juz jak cos taniego to niech chociaż jakieś aoyue będzie tylko prawdziwe a nie pt.

1
  • #4 10 Kwi 2011 10:03
    776375
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 11 Kwi 2011 21:59
    robik2
    Poziom 15  

O mój błąd kup sraksona grotówką będziesz wymieniał nawet BGA 1152. Jest tanie musi być dobre. Cena z czegoś wynika ciekawe z czego ?

0
  • #7 23 Kwi 2011 13:38
    776375
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 23 Kwi 2011 22:05
    RAINBOWBRIDGE
    Poziom 14  

Mam stacje zhaoxin 852d to chyba mniejwiecej to samo, myślałem że kolbówka w tej stacji bedzie do d. jednak po dokupieniu lepszego grotu i przy umiejętnym dobraniu temperatury lutownica sprawdza sie idealnie, lutuje przy ok 450stopni, lutuje głownie smd, i to naprawde małe układy, z bardzo małym odstępem miedzy sciezkami, hot air też chodzi bez zastrzeżen, mam tą stację juz 4 miesiace, jedyne co mi sie stało to samoczynne przełączenie ze stopni celciusza na fahrenheita, pozatym brać sprzęt za tą kase warto

0
  • #9 23 Kwi 2011 22:23
    776375
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 24 Kwi 2011 12:43
    RAINBOWBRIDGE
    Poziom 14  

Stosuje taką temperaturę przy bardzo szybkim montażu "seryjnym" a głownie do tego używam kolby, podręczniki podają że optymalna temperatura przy smd to 330-370 stopni. Jeśli lutuje przy 450 i nic sie nie dzieje z elementami a przy tym lutowanie jest wygodne, to chyba jest ok. Jeden punkt lutowniczy - jedno szybkie dotkniecie grotem.

0
  • #11 24 Kwi 2011 17:15
    776375
    Użytkownik usunął konto  
  • #12 05 Maj 2011 01:18
    stopi
    Poziom 28  

Może już trochę późno piszę, ale nad firmą Zhaoxin bym się grubo zastanowił. Mam zasilacz serwisowy tej "marki". Już na wejściu nie świecił jeden segment w cyfrach wyświetlacza, jeden krokodylek w kablach wyjściowych nigdy nie odbijał i się zacinał, a co do obiecywanej wydajności prądowej 5A mam bardzo duże wątpliwości bo po sprawdzeniu i obliczeniach wynika, że jak wyciągnie 3A to jest git. Dodam jeszcze, że napięcie symetryczne już w ogóle w nim chyba nie działa. Ogólnie jednak działa jako zasiłka regulowana DC już w zasadzie od 3 lat i na wyjściu po zmierzeniu miernikiem jest napięcie o dziwo takie samo jakie pokazują wyświetlacze, ale ogólnie jakość niestety taka jaka cena.

Nie lepiej byłoby w twoim wypadku kupić osobno stację lutowniczą z grotem i prostą lutownicę bezdotykową np. Ayoue? Mam hot-aira którego kupiłem kiedyś za ok. 80zł, świetnie spisuje się do dziś. Do tego mam prostą stację Solomon, też bardzo dobrze działa, raz tylko przez ok. 4 lata padła grzałka - kupiłem nową za ok. 20zł. Części są ogólnodostępne.

0
  • #13 25 Maj 2011 11:13
    Jarosx9
    Poziom 35  

Właśnie kupiłem Yihua 852D+, to podobno to samo co Zhaoxin, na razie nie narzekam, korzystałem głównie z hot air'a, naprawiłem w smd jedynie router i płytę od laptopa. Stacja zapowiada się nieźle, ale jak dotąd ma tydzień. Zobaczymy później.

0
  • #14 25 Maj 2011 18:22
    Bride
    Poziom 16  

Jarosx9 napisał:
    Właśnie kupiłem Yihua 852D+, to podobno to samo co Zhaoxin, na razie nie narzekam, korzystałem głównie z hot air'a, naprawiłem w smd jedynie router i płytę od laptopa. Stacja zapowiada się nieźle, ale jak dotąd ma tydzień. Zobaczymy później.

Uwierz mi, że Yihua to nie to samo co Zhaoxin. Moim zdaniem dokonałeś słusznego wyboru. Yihua robiona jest dokładniej, a widać to chociażby na stacjach 858D, z której to (zhaoxin) się przerzuciłem na Yihua. Solidna metalowa obudowa, lepiej wykonana kolba gorącego powietrza oraz mocniejszy nadmuch.

Ogólnie stacje Yihua jak na tę cenę są bardzo dobre. Sam używam 858D. Póki co spisuje się ok.

Pozdrawiam

0
  • #15 07 Wrz 2011 21:27
    gpmoto2
    Poziom 9  

Koledzy ja tez kupilem właśnie stacje WEP 852d+ i martwi mnie że po właczeniu jej do zasilania ona już się odzywa tzn. zaczyna hałasować nawet gdy jest wyłaczona całkowicie przyciskami nie wiem czy to w nich normalne bo w 803 tego np. nie ma pomocy bo nie wiem czy ja odsyłac czy zostawic ?

0
  • #16 08 Wrz 2011 08:30
    Bride
    Poziom 16  

gpmoto2 napisał:
    Koledzy ja tez kupilem właśnie stacje WEP 852d+ i martwi mnie że po właczeniu jej do zasilania ona już się odzywa tzn. zaczyna hałasować nawet gdy jest wyłaczona całkowicie przyciskami nie wiem czy to w nich normalne bo w 803 tego np. nie ma pomocy bo nie wiem czy ja odsyłac czy zostawic ?

Spytaj o ten objaw sprzedawcy najlepiej ale i poczekajmy na użytkowników jest stacji jak to jest konkretnie w tym modelu.

Pozdrawiam serdecznie
    Bride

0
  Szukaj w 5mln produktów