Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Schemat układu miksującego obraz (2PC na 1CRT)

Wojtek 24 lata 04 Kwi 2011 21:15 1335 7
  • #1 04 Kwi 2011 21:15
    Wojtek 24 lata
    Poziom 25  

Witam.
    Poszukuję schematu układu elektronicznego, którego zadaniem jest podłączyć jednocześnie dwa komputery do jednego monitora.
    Wyświetlany na ekranie ma być obraz z dwóch komputerów jednocześnie.
    Na obu komputerach będzie zawsze taka sama rozdzielczość, jak rówież częstotliwości impulsów H+ i V+.
    Interesuje mnie sposób zespolenia ze sobą dwóch impulsów H+ z dwóch kart graficznych, jak równiez zespolenia ze soba dwóch impulsów V+ z tych samych kart graficznych, które podłacze pod monitor CRT.
    Dziękuję.

0 7
  • #2 04 Kwi 2011 21:36
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe

Wojtek 24 lata napisał:
    Interesuje mnie sposób zespolenia ze sobą dwóch impulsów H+ z dwóch kart graficznych, jak równiez zespolenia ze soba dwóch impulsów V+ z tych samych kart graficznych, które podłacze pod monitor CRT.

Problem nie jest trywialny, bo jeśli impulsy H i V nie są zsynchronizowane to wymagana jest cyfrowa konwersja obydwu sygnałów i ich zsumowanie.

0
  • #3 04 Kwi 2011 22:07
    70135
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 04 Kwi 2011 22:17
    Wojtek 24 lata
    Poziom 25  

Witam.
    Rozumiem, że to wcale nie łatwe zadanie.
    Gra warta świeczki.
    Tak uważam.
    Mam już dwa identyczne komputery.
    W technice 1:1
    Na obu uruchamiam tą samą grę. Wiele gier :).
    I mój "bohater" ma zsynchronizowane ruchy, identycznie porusza się w grze na dwóch PC, za pomocą bezprzewodowej myszki i klawiatury.
    Jeden PC wysyła obraz tylko RED.
    Drugi PC wysyła tylko obraz CYAN.
    Mam w tej chwili obraz w pełni trójwymiarowy. Stereoskopowy.
    Mój "bohater" w grze, jest przesunięty względem "obiektów" w jednym PC "o tyle" ile wynosi rozstaw źrenic. Jakieś 64mm.
    Prawdziwa klasa.
    Łatwiej jest zmiksować to po linii SVHS.
    Przynajmniej na pożyczonym, uwaga, drogim mikserze.
    Ale jak to wpuścić razem z dwóch kart graficznych na jeden monitor…????
    PS. Są zrzuty ekranu z takiej gry, które dałem do innego mojego postu na elektrodzie. Znalazł kolega?

0
  • #5 09 Kwi 2011 23:00
    Wojtek 24 lata
    Poziom 25  

Witam.
    Są dostępne jakieś schematy takich przełączników analogowych?

0
  • #6 10 Kwi 2011 14:01
    jdubowski

Wojtek 24 lata napisał:
    Witam.
    Są dostępne jakieś schematy takich przełączników analogowych?

Analogowy przełącznik sygnałów niezsynchronizowanych musiałby przechowywać w analogowej pamięci próbki sygnałów z obu kanałów, takie rzeczy robiono na przełomie lat 60/70 ubiegłego wieku, najprostsza metoda to był kineskop z dwoma działami projekcyjnymi + działo analizujące.

0
  • #7 10 Kwi 2011 14:55
    Wojtek 24 lata
    Poziom 25  

Zastanawia mnie jedna taka rzecz.
    Może uda mi się to w miarę czytelnie wyjaśnić.
    Niedługo zrobię próbę, i dam Wam tutaj koledzy odpowiedź.
    Na ile "widoczny" i być może „nie do przyjęcia” były „odstęp” w takim przypadku, gdy podłączymy się do monitora z pierwszej karty graficznej z pominięciem jednego przewodu (kanału RED), a włączeniem do owego monitora samego już tylko kanału R z drugiej karty graficznej. Co prawda zawsze rozdzielczości zmieniałyby się na takie same w obu komputerach 1:1 ale na jednym z nich obraz może być „rysowany” już na środku, gdy w pierwszym od góry. No rozjedzie nam się ten anaglif. I poziomo i pionowo.
    A jaki by tu można było włączyć program, lub znaleźć „sposób”, by w tym samym czasie zaskoczył obraz kreślony od pierwszej linii?? Coś na zasadzie przy[pisania do klawisza od klawiatury? To już zawsze jakaś pomoc, przy unikaniu bawienia się w „mikser RGB”… Taki ciepły "RESET" dla obrazu dla zsynchronizowanych dla siebie dwóch PC 1:1

0
  • #8 10 Kwi 2011 15:06
    jdubowski

Wojtek 24 lata napisał:
    A jaki by tu można było włączyć program, lub znaleźć „sposób”, by w tym samym czasie zaskoczył obraz kreślony od pierwszej linii?? Coś na zasadzie przy[pisania do klawisza od klawiatury? To już zawsze jakaś pomoc, przy unikaniu bawienia się w „mikser RGB”… Taki ciepły "RESET" dla obrazu dla zsynchronizowanych dla siebie dwóch PC 1:1

Ano, synchronizacja sygnałów...
    Generalnie to może stąd coś wykopiesz:
    http://www.epanorama.net/links/videocircuits.html

0