Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Compaq nx7300 przegrzewa się.

04 Kwi 2011 22:40 2962 6
  • Poziom 2  
    Witam.

Używam podstawy chłodzącej, która jednak mało daje, praktycznie nic.
    Z utworu od wentylatora wydobywa się bardzo ciepłe powietrze już po 10-15 minutach, laptop zaczyna pracować wolniej, aż w końcu uniemożliwia to dalszą pracę, lecz nie wyłącza się. Najbardziej grzeje się na dole, po lewej stronie obok touchpada, praktycznie tylko tam obudowa jest naprawdę gorąca. Wolałbym, żeby obyło się bez serwisu, dlatego chciałbym się dowiedzieć co tak mocno się grzeje i jak temu zaradzić, jeśli oczywiście się da.

pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Pierwsze co,sprawdź czy kanały wentylacyjne są drożne.
    Laptop na gwarancji?
  • Poziom 2  
    Nie posiada już gwarancji, mam go dobre 4 lata, także nie ma problemu żeby go otworzyć, co mam zamiar zrobić gdy znajdę chwilę czasu. Jeszcze jakieś możliwe usterki? Nagrzewanie się jakiegoś podzespołu może być wywołane tylko i wyłącznie niedrożnymi kanałami/kiepską wentylacją? Chodzi mi o to czy nie koniecznie musi być jakaś usterka mechaniczna.
  • Poziom 10  
    Zainstaluj sobie np. "everest" sprawdź i podaj temperatury. Najprawdopodobniej masz zakurzony wentylator. Przydałoby się też wymienić pastę termo przewodzącą i zajmij się tym jak najszybciej jak naprawdę nie chcesz oddawać sprzętu do serwisu.
  • Poziom 2  
    Okej, na PCecie mam everesta, i w sumie o tym nie pomyślałem. Tylko czy pasta coś da? Najpierw go dokładnie wyczyszcze i zobaczymy jakie będą efekty, bo okazało się, że w tym nagrzanym miejscu znajduje się dysk twardy, więc moim zdaniem to on jest przyczyną, ale to się okaże.
  • Poziom 10  
    Sprawdź najpierw everestem i podaj temperatury. Jeśli okaże się że są za wysokie to wtedy kup jakąś dobrą pastę np. arctic cooling ceramicue (bardzo sobie ją chwalę :-) ). Następnie odkręć całe chłodzenie i wyczyść BARDZO DELIKATNIE z pasty procesor i k. graficzną. Przy nakładaniu pasty nie przesadź, pamiętaj że najlepszym przewodnikiem w chłodzeniu i tak jest miedź więc pasty należy nałożyć tyle aby wypełniła tylko nierówności na styku układu z chłodzeniem, i zapobiegła ukruszeniu układu.
  • Poziom 24  
    Jeśli się przegrzewa, to go wyczyść, wyjmij kłębki kurzu.

Pastę czy termopady, też możesz zmienić, a jak dalej będzie się przegrzewał, to sprawdzisz czy ciepłowód się nie rozszczelnił.

P.S.
    Rozumiem, że wentylator działa, a temp. z Everesta kiedyś wkleisz...