Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toshiba A300 15K windows 7 Mobility Radeon HD 3470 sterownik/driver + touchpad

alien6 05 Apr 2011 09:49 2912 1
    alien6
    Level 11  
    Hej

Zainstalowałem Windows 7 na ww. laptopie. Niby wszystko wydaje się w porządku, ale są problemy z kartą graficzną. Ściągnąłem i zainstalowałem najnowsze sterowniki ze strony toshiby (system 32bit). Wszystko wydawało się ładnie, fajnie. Ale co któreś włączenie komputera (33-50% przypadków) ekran wraca do rozdzielczości 1024x768 (natywna 1280x800), nie działa też touchpad i klawiatura.
    W menadżerze urządzeń wówczas jest (!) i opis, że wystąpił problem z kartą.
    Trzeba wówczas sprzęta wyłączyć i po wskoczeniu 1280x800 wszystko chodzi poprawnie... Co może być tego przyczyną ? Próbowałem również ściągać drivery bezpośrednio z ATI, potem modyfikować je by chodziły na wersjach mobilnych (z tego co zrozumiałem tak się właśnie robi - modtool) - ale podczas instalacji wykrywa, że są to najnowsze sterowniki

Pod Windows Vista Home Professional żadnych problemów nie było...

Dopiska:
    jeszcze gorszy problem mam z touchpadem - nie działa prawidłowo żaden driver - windows 7 czasami podmienia go swoją wersją. Raz chodzi, raz nie - a że wówczas nie działa też klawiatura problem jest bardzo dokuczający

Proszę o pomoc
    lukaszwnw
    Level 9  
    Witam.

Temat stary, ale miałem ten sam problem.

Rozwiązanie - zaktualizowanie Biosu do najnowszej wersji ( do pobrania ze strony toshiby ) .