Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radar cofania

PIOTR111 02 Lis 2004 19:34 7516 18
    PIOTR111
    Poziom 16  
    Witam
    Mam zamiar zainstalować czujniki ultradżwiękowe do pomiaru przeszkody przy cofaniu
    Czy ktoś ma jakieś doświadczenie w którym miejscu to umocowac by spełniało swoje zadanie , jednocześnie nie było narażone na uszkodzenie
    PIOTR
  • Relpol przekaźniki
    PIOTREL
    Poziom 26  
    Witaj
    Tak jak montowane seryjnie w zderzaku.
  • Relpol przekaźniki
    PIOTR111
    Poziom 16  
    Nie oglądałem orginału
    Jak są zabezpieczone same czujniki np. przed błotem?
    PIOTR
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Są hermetyczne. Przed montażem popatrz jak są montowane i innych autach. A potem zajżyj do instrukcji montażu. Jest tam wyszczególnione w jakich dległościach od siebie, od krawędzi, na jakiej wysokości mają być te czujniki.
    madart
    Poziom 25  
    A czy ma ktos moze schemat takiego bajeru? I czy wogole mozna to wykonac w warunkach "domowych" ?
    ziolek
    Poziom 14  
    A czy można gdzieś dostać czujniki hermetycznie zamknięte jak w fabrycznych produktach.Ewentualnie jakieś oznaczenia czujników.

Mam jeszcze jedno pytanie czy te czujniki ultradźwiękowe, które znajdują się w fabrycznych zestawach sonarów parkowania to zawierają nadajnik i odbiornik w jednej hermetycznej osłonie.
    isper
    Poziom 11  
    jak podłączyć ten czujnik z maritexu i jak go bsługiwać mikrokontrolerem czy ktoś ma note katalogową do 40CA-18C?
    senso
    Poziom 20  
    Sorki ale nie pamiętam skąd go ściągnąłem :(, ledwo go znalazłem na HDD.
    Ale jak się orientuję to jest tam cały opis + części więc tylko robić.
    pozdro
    PIOTREL
    Poziom 26  
    Witaj
    Szkoda coś prostego bez wyświetlacza tylko z jakimś sygnałem dżwiękowym sam bym sobie zainstalował.
    przemo587
    Poziom 11  
    Witam
    czy ktos wie gdzie mozna kupic takie czujniki jakie sa oferowane w zestawach na allegro? http://allegro.pl/show_item.php?item=83894933
    w jaki sposob odbywa sie odczytywanie odleglosci,mam w planie budowe takiego urzadzenia wiec prosze o wszelkie info
    pozdrawiam
    freddd
    Poziom 15  
    Ja mam zamontowane tylko dwa czujniki w tylnym zderzaku i do tego centralka z małym brzęczykiem.
    Radar cofania

I to w zupełności wystarcza!! czujniki wykrywają wszystko co jest za samochodem, i nawet strefa wykrywania wykracza poza samochód.
    Wyświetlacz LCD to przecież bajer, czy naprawde ktoś cofa patrząc się tylko na jakiś wyświetlacz?? niewierze :) ja patrze sie w lusterko, albo slucham tylko pikania, ktore wraz ze zblizaniem sie do przeszkody są częstrze.

Ale moje pytanie jest inne:

Chce sobie założyć takie same czujniki parkowania, tylko że sprzodu samochodu! Właściwie to nie w celu latwiejszego parkowania, tylko jako awaryjne ostrzerzenie przed kolizja drogową.
    Np. jade , chce zmienić pas, patrze sie w prawe lusterko, a samochod przedemna chamuje, wystarczą 2 sekundy i laduje w jego bagazniku.

Druga sytuacja (to już niestety z własnego doswiadczenia), korek , dwa pasy ruchu, na sąsiednim pasie samochody ruszają, ja podświadomie też ruszam, tylko że nie zauważyłem że samochód przedmną wcale nie ruszył, no i oczywiście BUM:(

gdybym mial czujnik cofania, to może ten metr wystarczył by na szybką reakcję.

Tylko nie wiem jak to podłączyć, narazie wymyśliłem że czujniki cały czas będą zasilane, a hamulec będzie odłączał zasilanie czujników (poprzez przekaźnik rozwierny), czyli zatrzymuje się na swiatlach, ale gdy trzymam noge na hamulcu, to czujnik nie działa, czyli niepotrzebnie nie hałasuje.

Niestety przy każdym puszczeniu hamulca układ będzie się załączał, czyli będzie jedno krótkie piknięcie (przynajmniej tak jest w moim obecnym SteelMate).

I jeszcze jedna sprawa, czy jest jakiś sposób na zwiększenie zasięgu czujników? przydałoby się parę metrów zamiast tych 1.5m, czy w środku takiej centralki może być jakaś regulacja? np. można by odłączyć jakieś rezystory.
    musiej
    Poziom 16  
    Witam , chcę zamontować czujniki cofania i parkowania , jakiej firmy kupić żeby trochę mi posłużyły .

Co sądzicie o tym sprzęcie http://www.allegro.pl/item147526857_czujnik_cofania_parkowania_8_czujniki_kolor_lcd.html

Dodano po 34 [minuty]:

Jest jeszcze taki cudaczek http://www.allegro.pl/item149405647_sklep_seria_golden_y_2612_telewizor_lcd_8_czujnik.html

Witam , czyżby nikt nic na ten temat nie wiedział . Może adres firmy gdzie takie rzeczy sprzedają żeby się na ,,minę,, nie wsadzić .

Post był raportowany.

Pisanie postu pod postem.
    Należy używać przycisku ZMIEŃ.
    Scaliłem TRZY posty.

Rady:
    - dbaj o styl swojej wypowiedzi
    - nie popełniaj błędów
    - nie zaniżaj poziomu elektroda.pl
    Dziękujemy! [h]

Witam , przepraszam szanowne forum za popełnione uchybienia .
    Widzę że tematu niema co drążyć bo albo nikt go nie czyta albo nikt się na tym nie zna .Myślę że raczej to pierwsze. Pozdrawiam Krzysiek .
    maciekstyczen
    Poziom 11  
    dzieki za schemat zabieram sie do pray :)
    lenin10
    Poziom 18  
    a ja mam inne pytanko (niechce niepotrzebnie zakładać noewgo tematu)

jak takie czujniki cofania reagują na zamontowany w aucie hak holowniczy? - chodzi mi zarówno o te 2 sensorowe i 4 sensorowe